Małe życie

Małe życie Kategoria: Powieści i opowiadania Powieść. o której się mówi. Powieść. której się nie zapomina. Powieść. która wzbudza emocje. „Małe życie”: najgłośniejsze wydarzenie literackie 2015 roku. Wywołało gorące dyskusje zarówno wśród czytelników. jak i krytyków. Wobec tej historii nie sposób przejść obojętnie. Hanya Yanagihara. amerykańska autorka pochodząca z Hawajów. postanowiła opisać trwającą kilkadziesiąt lat…

Published by admin in28 lutego 2018
Tagi: , , , ,

Małe życie

Kategoria: Powieści i opowiadania

Powieść. o której się mówi. Powieść. której się nie zapomina. Powieść. która wzbudza emocje.
„Małe życie”: najgłośniejsze wydarzenie literackie 2015 roku. Wywołało gorące dyskusje zarówno wśród czytelników. jak i krytyków. Wobec tej historii nie sposób przejść obojętnie.

Hanya Yanagihara. amerykańska autorka pochodząca z Hawajów. postanowiła opisać trwającą kilkadziesiąt lat przyjaźń między czterema mężczyznami. Poznajemy ich. gdy tuż po studiach przeprowadzają się do Nowego Jorku – miasta marzeń. w którym jednak niełatwo jest osiągnąć sukces. Ale im się udaje. Energiczny JB zaczyna malować i po jakimś czasie staje się rozpoznawalnym artystą. obracającym się w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm spełnia się jako wzięty architekt. Nieziemsko przystojny Willem robi karierę aktorską. A Jude? Jude jest świetny w każdej dziedzinie. nad którą zaczyna pracować. Najpierw jako wybitny matematyk. Potem jako prawnik. który nie ma sobie równych. Jednak czy jest szczęśliwy? Nie wiadomo. ponieważ Jude ma też mnóstwo tajemnic. których nie znają nawet najbliżsi. Skąd się wziął? Kim byli jego rodzice? Jak wyglądała jego przeszłość? I jaki związek z tym wszystkim mają jego problemy zdrowotne i emocjonalne? Przyjaciele zachodzą w głowę. co takiego wydarzyło się w jego życiu. Podobnie jak czytelnik…

Wraz z nimi powoli. krok po kroku. strona po stronie. odkrywamy przerażającą prawdę. Czy jesteśmy w stanie poznać ją do końca? Czy ktokolwiek ma taką moc. aby wydobyć ją z Jude’a? Czy Willem. Malcolm i JB będą umieli poradzić sobie choćby z częścią informacji o tym. co się stało? Czy mają w sobie dość empatii i cierpliwości. by pomóc przyjacielowi? Każda strona. zamiast dawać odpowiedzi. prowokuje kolejne pytania i nie daje czytającemu spokoju do samego końca.

„Małe życie” to jedna z tych powieści. która zostaje w czytelniku na bardzo długi czas. To opowieść o przeszłości. którą chciałoby się wymazać; o niewyobrażalnym bólu. który nie pozwala zapomnieć i jednocześnie przynosi chwilowe ukojenie; to studium zła. do jakiego zdolny jest drugi człowiek i próba odpowiedzi na pytanie czy można sobie z takim ogromem zła poradzić. To piękna proza o granicach ludzkiej wytrzymałości i przekleństwie pamięci.

Powieść w wersji papierowej ma ok. 800 stron. Audiobook to świetna alternatywa dla zapracowanych osób. którym często brakuje czasu na czytanie. Zwłaszcza tak grubych książek. Do słuchania podczas sprzątania. prowadzenia samochodu. biegania czy na siłowni. Możliwości jest mnóstwo. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wygospodarować o wiele więcej czasu na obcowanie z literaturą. nie zaniedbując przy tym codziennych obowiązków.

Autor: Hanya Yanagihara

Cena: 49.90

Hanya Yanagihara: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Bóg zawsze znajdzie ci pracę

Kategoria: Poradniki

Trzecia książka Reginy Brett. autorki bestsellerów Bóg nigdy nie mruga. Jesteś cudem i Kochaj.

 

To książka dla tych. którzy przestali kochać to. co robią.

I dla tych. którzy kochają swoją pracę. ale pragną odnaleźć głębszy sens także w innych sferach życia.

Dla tych. którzy są bezrobotni. wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.

Dla tych. którzy zeszli z obranej niegdyś drogi. chwilowo albo bezpowrotnie.

Dla tych. którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć. jak zapisać tę czystą kartę.

Dla tych. którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować. a pragną wieść pełniejsze życie.

Dla tych. którzy kochają swoją pracę tak bardzo. że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.

Dl

Autor: Remigiusz Mróz

Cena: 39.90

Remigiusz Mróz: MP3


a

Kategoria: 2016

Oprawa

: Format

Cena:

Format:czarna małpa, królestwo rhodoków, rasa środka nocy, liczebniki niemiecki ćwiczenia pdf, kryminal audiobook, słodki drań vi keeland pdf, karol przybyłowicz metaloznawstwo pdf, agnieszka krawczyk dobre uczynki, harry potter wszystkie części pdf, igi 2, depesze michael herr, marcin kozera lektura, myth gra, meghan march pdf, audio booki, odruch fergusona, adam i excel, jak poderwać drania sebastian, ksin początek, opowieści pielgrzyma, wakacje z trupami…