Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców Kategoria: Biografie i dzienniki Sto lat niepodległości obchodzone jest tak totalnie. że nawet stolarz uznany może być za coś rocznicowego. Książka Michała Ogórka to doskonała odtrutka na historię zmienianą w bajkopisarstwo i kult jednostek.Ogórek pieczołowicie odtwarza obraz Polski. jaki w poszczególnych okresach niepodległości rysowano. Za każdym razem…

Published by admin in20 lutego 2018
Tagi: , ,

Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Kategoria: Biografie i dzienniki

Sto lat niepodległości obchodzone jest tak totalnie. że nawet stolarz uznany może być za coś rocznicowego. Książka Michała Ogórka to doskonała odtrutka na historię zmienianą w bajkopisarstwo i kult jednostek.
Ogórek pieczołowicie odtwarza obraz Polski. jaki w poszczególnych okresach niepodległości rysowano. Za każdym razem była to Polska jej zbawców i „zbawców”: Piłsudskiego. Rydza-Śmigłego. Bieruta. Gomułki. Gierka. Jaruzelskiego. Wałęsy. Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Im wyżej każdy z nich bywał wyniesiony. tym boleśniejszy zazwyczaj był jego upadek.
Rozmiary kultu przywódców powodowały. że ludzie płakali ze wzruszenia. a potem z zawodu i wściekłości. Ale przy tej książce popłakać się można tylko ze śmiechu.

„Portretem zbiorowym dziewięciu osób. od Naczelnika z 1918 r. po Prezesa z 2018 r.. Michał Ogórek rekapituluje 100-lecie niepodległości. Jest to rekapitulacja raczej gorzko-ironiczna niż po prostu prześmiewcza. ale szczegółów – zarówno uciesznych. jak i wprawiających w zakłopotanie – jest w niej mnogość. co powoduje. że STO LAT! jest bardzo przydatnym suplementem zarówno do akademickich syntez. jak i szkolnych bryków. A także odtrutką na naszą nieprzemijającą skłonność do tromtadracji” – PROF. ANDRZEJ PACZKOWSKI

„Po ludziach. których uważało się (trzeba było uważać. musiało się uważać) za wielkich. zostają ślady zostawione nie tylko przez nich samych. lecz także tych mniejszych. grzejących się w ich cieple. które to ciepło sami ci grzejący podnosili do temperatur tak wysokich. że stawało się to i straszne. i śmieszne. Książka Michała Ogórka rodzi podejrzenie. że historia (a może różnego poziomu historycy) działa celowo: tym celem tutaj okazuje się nasze dobre samopoczucie. którego warunkiem jest poczucie humoru. Aż dziwne (i niezwykle zabawne). że to było naprawdę. A było” – PROF. JERZY BRALCZYK

Autor: Michał Ogórek

Cena: 27.99

Michał Ogórek: MP3


w księdze Guinnessa. W połowie lat 90 sprzedała swą miliardową książkę. Zgodnie ze wspomnieniem pośmiertnym opublikowanym w The Daily Telegraph Cartland zerwała swe pierwsze zaręczyny po poznaniu szczegółów stosunku płciowego i doznała szoku. Ostatecznie wyszła za mąż w roku 1932 za oficera Alexandra George’a McCorquodale’a. Jej córka. Raine Spencer. była w późniejszym czasie macochą księżnej Diany. Po rozwodzie w r. 1936 wyszła za Hugh McCorquodale. z którym miała dwóch synów.

Kategoria: Autor

Barbara Cartland

ISBN: 978-87-26-12760-7

Cena: 9999

978-87-26-12760-7:


Wroński

Kategoria: ISBN

978-83-7878-035-9

Ilosc_stron:

Cena:

: 126302


Angielski – Konwersacje dla zaawansowanych

Kategoria: Nauka języków

Audio Kurs Angielski Konwersacje dla zaawansowanych uczy prowadzenia swobodnych rozmów i aktywnego komunikowania się. Kurs przeznaczony jest dla osób znających język przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym. które chcą doskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów. Kurs jest szczególnie polecany wszystkim przygotowującym się do egzaminów ustnych (m.in. do matury na poziomie rozszerzonym lub do CAE). a także dla tych. którzy muszą posługiwać się zaawansowanym językiem angielskim. np. w pracy.

Konwersacje obejmują ponad 60 dialogów. naukę zaawansowanych słów i zwrotów oraz zestawy ciekawych ćwiczeń. Tematy rozmów to praktyczne. życiowe sytuacje. m.in. szukam mieszkania. zakupy przez Internet. spotkanie w klubie. konto w banku. a także zagadnienia związane z pracą czy studiami.

E-book zawiera pełny zapis nagrań i tłumaczenia na język polski. W każdej z

Autor: Opracowanie zbiorowe

Cena: 7.90

Opracowanie zbiorowe: MP3remigiusz mroz ekspozycja, opiat-bojarska, jerzy kosiński malowany ptak pdf, machinarium poradnik, barbara gołąb, dan ariely potęga irracjonalności, trump ile ma lat, prawdziwe psy odcinek 1, dawno dawno temu we śnie, opowiadania vondy, czarna krew, katy evans pdf, ania biografia, imperium otomanskie, blask szminki, wiedźmin. droga, z której się nie wraca, dorota kozińska, buntownik pdf, na czym polega ceremonia wyboru, tako rzecze zaratustra pdf, breslau forever, musierowicz pdf chomikuj, lackberg kamieniarz, kamienie na szaniec zeus, ogród letni pdf…