Śledztwo setnika. Kroki wiary. Tom 1

Śledztwo setnika. Kroki wiary. Tom 1 Kategoria: Powieści i opowiadania Fascynująca opowieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa. Setnik Alban. dowódca garnizonu w Galilei. żywi ambicje. by pewnego dnia zostać przywódcą w samym Rzymie. Chcąc dowieść swej wartości. podejmuje się niezwykłego zadania. w którym zaryzykuje swoją karierę. przekonania. a nawet życie. Lea zostaje wysłana…

Published by admin in18 lutego 2018
Tagi: , , , , , ,

Śledztwo setnika. Kroki wiary. Tom 1

Kategoria: Powieści i opowiadania

Fascynująca opowieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa.

Setnik Alban. dowódca garnizonu w Galilei. żywi ambicje. by pewnego dnia zostać przywódcą w samym Rzymie. Chcąc dowieść swej wartości. podejmuje się niezwykłego zadania. w którym zaryzykuje swoją karierę. przekonania. a nawet życie.

Lea zostaje wysłana do domu Poncjusza Piłata. gdy bogactwo i wpływy jej rodziny zostały na zawsze utracone. Jej bliscy oczekują. że Piłat zaaranżuje jej małżeństwo. Jednak mimo pięknego oblicza i dobrej pozycji narzeczonego Lea uważa. że los żony setnika jest gorszy niż śmierć.

Zagadka zaginionego ciała pewnego Rabbiego jednoczą Leę i Albana w poszukiwaniu odpowiedzi na te same pytania. To. co odkrywają. zmienia wszystko w ich życiu.

Janette Oke
Znana kanadyjska autorka ponad 70 książek. między inn

Autor: Mario Escobar

Cena: 34.90

Mario Escobar: MP3


Klątwa gruzińskiego tortu

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Posłuchaj audycji „Trójkowy znak jakości”. w której Michał Nogaś i Wojciech Mann rozmawiają o książce „Klątwa gruzińskiego tortu”: link do audycji »
 


Góry. wino. śpiew

Gruzini wierzą. że kraj podarował im Bóg. Gdy Stwórca dzielił ziemię między narody. oni przyszli ostatni.
— Spóźniliście się — rzekł do nich z wyrzutem Pan.
— Przepraszamy. ale piliśmy wino za Twoje zdrowie — tłumaczyli Gruzini.
— Cóż mam z wami począć. nie mam już ziemi. wszystko rozdałem — zatroskał się Pan Bóg. Gruzini pokornie pochylili głowy i trwali w milczeniu. Bóg pogładził swoją długą. siwą brodę. uśmiechnął się i rzekł: — Weźcie więc tę część. którą przygotowałem dla siebie.

I tak Gruzini dostali we władanie maleńki kawałeczek ziemi. wciśnięty między brzeg Morza Czarnego a góry Kaukazu.

 

 

Gruzja — mały. piękny kraj leżący u stóp Kaukazu. Niemal azjatycki. a jednak bardzo europejski. Kraj ludzi i wilków. któremu przed wiekami powierzono rolę obrońcy chrześcijaństwa przed zagrożeniem ze strony Persów. Arabów i Turków. Nie bez racji: Gruzini. jako drugi naród po Ormianach. już w VI wieku przyjęli chrześcijaństwo jako religię państwową. Ich średniowieczny król. Dawid Budowniczy tytułował się „Mieczem Mesjasza”. Dzieje tego dzielnego i niezależnego kraju to historia wojen z sąsiadami oraz najeźdźcami ze wschodu i zachodu. walki o niepodległość i własną tożsamość. Może pewne podobieństwo losów jest jednym z powodów. dla których Gruzini mają tak wiele sympatii dla Polaków? Jednak my sami niewiele wiemy o Gruzji i Gruzinach. Warto to zmienić. zwłaszcza. że ten kaukaski kraj staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych wyjazdów. A przecież wstyd nie znać zwyczajów. jakie panują w domu gospodarza…

Zatem: Salami! Witajcie w Gruzji!

A więc taka jest Gruzja! I tacy są jej mieszkańcy?! Komu zawierzyć. jeśli nie Maćkowi Jastrzębskiemu. nie tylko świetnemu radiowcowi. ale też i… reporterowi „papierowemu”. Tą książką po raz kolejny udowadnia. że wie jak i potrafi obserwować. rozmawiać. słuchać. a następnie o tym wszystkim opowiedzieć.

Michał Nogaś. Program 3 Polskiego Radia

 

„Jastrząb” ciągle w świetnej formie! Po dialogach z Rosjanami w bardzo autentycznej Matrioszce. tym razem jesteśmy z autorem w Gruzji. Wnikliwy reporter. którego wrażliwość godna jest najwyższych nagród z literatury faktu. prezentuje obok wielkiego talentu także ogromną intuicję polityczną. Przywołując wypowiedzi byłego prezydenta Gruzji Saakaszwilego. z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i ogromną dokładnością rysuje przebieg nadchodzących wydarzeń na granicy Ukrainy i Rosji. Gorąco wierzę. że Maćkowi nie zabraknie wytrwałości w przemierzaniu bezdroży Kaukazu i opisywaniu napotykanych tam ludzi w następnych książkach.

Andrzej Person. senator RP

 

Maciej Jastrzębski napisał kolejną niezwykłą książkę. Przewodnikiem jest gruziński kierowca Dżaba. pełen fantazji inżynier. mający niecodzienne znajomości. Do ostatniej kropki zastanawiamy się. kim naprawdę jest młodzieńcza miłość Dżaby — fiołkowooka Nino. Tajemniczość przeplata się w tej książce z twardą polityką. taką jak wojna 2008 roku. której dokładny opis i konsekwencje nabierają nowego znaczenia w kontekście obecnego ukraińskiego kryzysu. Gorąco polecam!

Maria Przełomiec. autorka i prowadząca programu Studio Wschód w TVP Info

 

Jako Rosjanka i po prababce Gruzinka na wiele spraw poruszonych w książce Macieja Jastrzębskiego patrzę inaczej niż on. Jednak podobnie jak autor wiem. że trudno oprzeć się gruzińskiej gościnności. smakowi potraw. tradycji i cudownym pieśniom. Moja gruzińska prababcia mówiła. że najlepszy przepis na długie życie to częste podejmowanie gości. bo każdy spędzony z nimi dzień wydłuża nasze życie. Tacy są Gruzini. Warto więc odwiedzić Ich piękny kraj. Warto też zacząć podróż do Gruzji od książki „Klątwa gruzińskiego tortu”.

Ariadna Rokossowska. rosyjska dziennikarka

 

Książka Macieja Jastrzębskiego oprowadzi nas nie tylko po Gruzji dzisiejszej. Zapewni nam sporą porcję wiedzy historycznej. przybliży nie do końca jasne i oczywiste tło polityczne. a zarazem zachęci do zasmakowania w gruzińskim winie i specyficznej. ale niezwykle smacznej miejscowej kuchni. Ta książka to skąpana w winie i kaukaskim słońcu opowieść o Sakartwelo. kawałku boskiej ziemi podarowanej tym niezwykłym ludziom.

ks. Kazimierz Sowa. dziennikarz. publicysta i podróżnik

 

Jastrzębski niczym Dante wiedziony po gruzińskiej ziemi przez Dżabę – taksówkarza-przewodnika. szuka wyjścia z „ciemnego lasu” . by objaśnić wielowymiarowość Gruzji i pokazać. że Gruzini właśnie w Polakach widzą przyjaciół. ponieważ — jak sami mawiają — łączy ich wspólny stereotyp: „miłość do wódki i nienawiść do wspólnego wroga”. Jastrzębski kreśli obraz Gruzji z niesłychaną dociekliwością. wyjaśniając przy okazji . dlaczego darowany raj Gruzini utracili bezpowrotnie…

Janusz L. Wiśniewski. pisarz i naukowiec


Maciej Jastrzębski — włocławianin. który całe swoje zawodowe życie związał z Polskim Radiem. Dziennikarską przygodę rozpoczął w 1988 roku od współpracy z radiową Trójką. Później był reporterem rozgłośni regionalnej w Bydgoszczy. Od wielu lat jest korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Pracował w Mińsku na Białorusi. a obecnie mieszka w Moskwie i przekazuje najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Rosji. Jest też specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Gruzji.

 

Autor: Maciej Jastrzębski

Cena: 31.99

Maciej Jastrzębski: MP3


a

Kategoria: 2017

Oprawa

: Format

Cena:

Format:


Żywopłoty

Kategoria: Powieści i opowiadania

Jeden z najbardziej obiecujących debiutów roku.

W Żywopłotach poznajemy losy tzw. zwykłych ludzi. bohaterów szarych. z założenia niczym się niewyróżniających i przez to niezwykle ciekawych. Tematy takie jak wspomnienia nastoletnich wakacji spędzonych z przypadkową koleżanką lub urządzanie pierwszego własnego mieszkania są dla autorki pretekstem do wyrażenia prawdy o ludzkim losie. sensie istnienia. przeznaczeniu. pamięci. a przede wszystkim: miłości i śmierci. Kameralne. nastrojowe opowiadania przenika ton spokojnej. błyskotliwej refleksji nad przemianami ludzkiej osobowości i uczuciowością.

 

Autor: Maria Karpińska

Cena: 33.90

Maria Karpińska: MP3trylogia nadzoru, podroz nieslubna, po prostu piersią pdf, józef tokarczuk, baldurs gate 2 poradnik, mist tłumaczenie, sapiens od zwierząt do bogów chomikuj, 365 książka pdf, jak zostac ksiezna, instytut jakub żulczyk, neonatologia świetliński pdf, zdrowie człowieka w niezdrowym świecie pdf chomikuj, now you see me pl, grzegorz kasdepke co to znaczy, w twoich ramionach, zimowy ogród kristin hannah, kiedy premiera gry o tron sezon 8, izabela janiszewska, metoda batesa, perska zazdrość pdf…