Podpalacz

Podpalacz Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar. w którym ginie biznesmen. a jego żona. celebrytka. zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Przez krótką chwilę. Sprawę prowadzi komisarz Mortka. przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji. która potrafi…

Published by admin in28 stycznia 2018
Tagi: , , ,

Podpalacz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.

W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar. w którym ginie biznesmen. a jego żona. celebrytka. zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Przez krótką chwilę.
Sprawę prowadzi komisarz Mortka. przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji. która potrafi doszczętnie zrujnować życie osobiste. Tao z pozoru proste dochodzenie coraz bardziej się gmatwa i niepostrzeżenie zaczyna pogarszać i tak już trudne relacje komisarza z byłą żoną.
Czy Mortce uda się rozwiązać sprawę. zanim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Dlaczego wybiera akurat te. a nie inne domy? A może zależy mu na konkretnej osobie. a pozostałe podpalenia mają odwrócić uwagę? Czy aby wyegzekwować sprawiedliwość. komisarz naciągnie granice prawa?

Chmielarz ukazuje współczesną Polskę na nieprzyjemnym obrazku: dorosły mężczyzna. wykonujący bardzo trudną pracę. nie jest w stanie wynająć samodzielnego mieszkania. inny wyładowuje swoje frustracje. pijąc i bijąc żonę. kolejny zrobi wszystko dla kariery… Bardzo to przykre. ale i bardzo prawdziwe. I w tej prawdziwości tkwi siła Podpalacza. – Ewa Wrona. portalkryminalny.pl

Najlepszy polski kryminał. jaki czytałem w tym roku. A przecież to debiut niespełna trzydziestoletniego pisarza. – Piotr Kofta. „Wprost”

Na uwagę zasługuje pokazanie siermiężności policyjnej codzienności i przestępczej aktywności oraz konieczność uświadomienia sobie. że prawo. by usankcjonować sprawiedliwość. musi czasami wejść w milczący sojusz z bezprawiem. – Bernadetta Darska

Wojciech Chmielarz opowiada:
„Wiedziałem. że Podpalacz będzie miał kontynuację. Ale nie sądziłem. że w tak krótkim jednak czasie powstanie pięć tomów. I że ta historia potoczy się w takim kierunku. Postaci. które wymyśliłem – Mortka. Kochan. Gruda. Sucha – mocno mnie zaskoczyły. Robiły rzeczy. których się po nich nie spodziewałem. Zupełnie inaczej to sobie na początku wyobrażałem. zaplanowałem. Ale to dobrze. Ten świat okazał się znacznie bogatszy i ciekawszy niż mógłbym przypuszczać”.

Autor: Wojciech Chmielarz

Cena: 37.91

Wojciech Chmielarz: MP3


Tak smakuje miłość

Kategoria: Powieści i opowiadania

Podobno ludzie mogą popełnić dwa błędy po rozstaniu. Albo uciekają od świata i ludzi. albo zbyt szybko wchodzą w kolejne związki. Ola zamierza popełnić je oba. Tylko który najpierw?

Teściowa Oli odkryła na stare lata nową pasję – wróżbiarstwo. Któregoś dnia stawia karty swojemu synowi. Niestety. przyszłość jawi się w czarnych barwach. Za radą kart (i mamusi). mąż Oli odchodzi.
Choć Ola jest znaną blogerką kulinarną i nie istnieje danie. którego nie potrafiłaby przygotować. nie zna tego najważniejszego przepisu – na miłość…

Ola wraca w rodzinne strony. by wyremontować stary dom pośrodku lasu i obiecuje wyjść za pierwszego mężczyznę. który zechce tam z nią zamieszkać. Przychodzi jej do głowy tylko jeden zawód. jaki pozwala na pracę w dowolnym miejscu – pisarz. Choć pomysł był tylko żartem. niedługo na horyzoncie pojawia się młody i pr

Autor: Marek Skała

Cena: 49.00

Marek Skała: MP3


Prezentacje. Po prostu!

Kategoria: Poradniki

Ciekawie i na temat

Prezentacja. Wartość. narracja. sposób podania. Fakty. liczby. kluczowe słowa – esencja wypowiedzi wsparta kilkoma trafnymi grafikami. Główna myśl uchwycona w zgrabne. łatwo zapadające w pamięć zdanie. Żart. ale na temat. Celne zestawienie danych. Porównanie. które daje do myślenia. Wstęp. rozwinięcie. podsumowanie. Wnioski. Ukłon. oklaski. poczucie dobrze wykonanego obowiązku oraz satysfakcja z tego. że oto dotarło się nie tylko do umysłów. ale i serc słuchaczy. Że się ich przekonało. Tego wszystkiego brakuje większości oficjalnych wypowiedzi prezesów. menedżerów. a także pracowników. których wyrok przełożonego skazał na przygotowanie prezentacji i występ przed licznie zgromadzoną publiką.

Niestety. nader często wystąpienia wyglądają zgoła odmiennie: na środku sali stoi nieszczęsny mówca. który albo duka coś pod nosem. albo owszem. przemawia głośno. za to nudno. do tego przydługo i nie do końca na temat. Jego podstawową bronią jest pilot. dzięki któremu zmienia kolejne źle przygotowane. niewiele mówiące slajdy prezentacji. Naprzeciw siebie ma publiczność. myślącą o wszystkim. tylko nie o omawianym zagadnieniu. Wszyscy razem ? prelegent i słuchający ? marzą o tym. żeby ten koszmar się już skończył… Znasz to? Autor tego poradnika także. A ponieważ zmęczyło go tkwienie w dusznych salach konferencyjnych w towarzystwie ludzi. którzy co prawda wiedzą. o czym mówią. ale swoją wiedzą nie potrafią się podzielić. napisał książkę. Udowadnia w niej. że każdy może tworzyć dobre. ciekawe prezentacje i wygłaszać porywające mowy.

TO JEST PROSTE!

Wystarczy trzymać się kilku zasad. Znajdziesz je w tej książce.

Listen to „PNDC#18: Rozmowa z Piotrem Buckim o emocjach. systematyczności. motywacji i karierach w internecie w Nowej Rzeczywistości” on Spreaker.

Rosnijwsile.pl: Siła przekazu. czyli jak nie zanudzić słuchaczy i tworzyć ciekawe prezentacje

Dominikjuszczyk.pl: Książka do pracy. nie do czytania

Autor: Piotr Bucki

Cena: 49.00

Piotr Bucki: MP3bronagh pdf, kiera cass narzeczona, drzewo migdalowe, zofia nałkowska granica audiobook, send to pocketbook, wstyd rachel van dyken pdf, dywizjon 303 streszczenie, zofia nałkowska granica pdf, howard linda, tess gerritsen chirurg pdf, sariusz, king audiobook, inny swiat grudzinski, nie mogę cię zapomnieć, spij spokojnie, kalendarz doc, ella frank…