Tragedy of Y

Tragedy of Y Kategoria: Pozostałe Some bizarre things have been happening to the eccentric Hatter family. First. the body of York Hatter is recovered from the ocean. But he didn’t drown. He died of poison. Next. another poisoning occurs in the Hatters’ old mansion in New York’s Greenwich Village. This time the police have a…

Published by admin in14 stycznia 2018
Tagi: , , , , , ,

Tragedy of Y

Kategoria: Pozostałe

Some bizarre things have been happening to the eccentric Hatter family. First. the body of York Hatter is recovered from the ocean. But he didn’t drown. He died of poison. Next. another poisoning occurs in the Hatters’ old mansion in New York’s Greenwich Village. This time the police have a witness. But what a witness! She is a blind. deaf mute. Naturally the authorities call in Drury Lane-retired Shakespearean actor. matinee idol. master of disguise. and amateur sleuth.

Autor: Ellery Queen

Cena: 102.90

Ellery Queen: MP3


Morze krwi. ziemia ognia

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Powojnie. Kamień Pomorski. rubieże nowego państwa. Z pozoru senne miasteczko. w którym dochodzi do okrutnej zbrodni. Czy może być lepszy czas i miejsce dla mrocznego kryminału?

Zagadkę rozwiązuje komendant Stanisław Brzeziński. przedwojenny prawnik. bonvivant. Śledztwo prowadzi do dawnego obozu pracy dla robotników przymusowych. a później do opuszczonej leśniczówki. gdzie milicjanci i komunistyczni dygnitarze organizowali tajemnicze spotkania.

Brzezińskiemu cały czas towarzyszą duchy przeszłości. a po piętach depcząmu funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Czy upora się z przeciwnościami i znajdzie mordercę?

Autor: Maciej Paterczyk

Cena: 14.90

Maciej Paterczyk: MP3


Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendełowicz. To pełen obraz środowiska. które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek.
Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów.

Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych. że dla ponad połowy Polek wizyty w nich wiążą się ze wstydem. z traumą i upokorzeniem? Izabela Komendołowicz w swoich rozmowach z lekarzami oraz pacjentkami nie tylko ujawnia sekrety gabinetów – czasem zabawne. a czasem przerażające  –  ale porusza także kontrowersyjne i szalenie ważne tematy: aborcji. in vitro. dostępności antykoncepcji…
Czy można zmusić kobietę do porodu? Dlaczego Polki nie korzystają z darmowych badań w ramach profilaktyki nowotworowej?
Czy ginekologów powinna obowiązywać klauzula sumienia? To nieliczne z wielu pytań. które zadaje swoim rozmówcom Komendołowicz. Z ich odpowiedzi wyłania się skomplikowany obraz polskiej ginekologii. w której przekonania i wartości wyznawane przez lekarzy ścierają się z potrzebami i wymaganiami pacjentek.
To obowiązkowa lektura nie tylko dla kobiet. ale także dla ich mężów i ojców.

Iza Komendełowicz – dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. ma na koncie setki wywiadów i reportaży. Autorka Elki. biografii Elżbiety Czyżewskiej. współautorka Podwójnie urodzonego. wywiadu rzeki z Witoldem Pyrkoszem. Dziennikarstwo to jej praca. pasja i miłość. Ale kiedyś marzyła. żeby zostać lekarzem i ratować ludzi. I trochę to marzenie zrealizowała w trakcie zbierania materiałów do książki „Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów”.

Autor: Izabela Komendołowicz

Cena: 17.90

Izabela Komendołowicz: MP3


Kontratyp

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

W drodze na Annapurnę. jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie. ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem. poskręcane liny. ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.

Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej. po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju. gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem. że aby przeżyć w górach. doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające kobietę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania. Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami człowieka twierdzącego. że to on niegdyś zaatakował ją kwasem…

Autor: Remigiusz Mróz

Cena: 39.90

Remigiusz Mróz: MP3wiek propagandy, olga tokarczuk opowiadania, a ja na to jak na lato, gothic 2 nk solucja, primo levi czy to jest człowiek, my dzieci z dworca zoo pdf, ghost master pl, bieguni tokarczuk recenzja, nie moj dlug, origami samolot z papieru, niemonetarne instytucje finansowe, słownik obrazkowy angielski dla dzieci, jarema psychiatria pdf, polkiwlozku, biodacyna chpl, paulina twardoch, jej wisienki pdf, z pamiętnika zofii bobrówny tekst…