Myśli

Myśli Kategoria: Pozostałe Człowiek wyraźnie stworzony jest do myślenia. to cała jego godność: cała zaś jego zasługa i cały obowiązek to myśleć jak się należy Blaise Pascal W 1653 roku Blaise Pascal postanowił porzucić studiowanie fizyki i matematyki. aby całą swoją energię poświęcić na stworzenie dzieła życia: wielkiej apologii chrześcijaństwa. która stanowiłaby jego kompletną analizę…

Published by admin in30 listopada 2017
Tagi: , , ,

Myśli

Kategoria: Pozostałe

Człowiek wyraźnie stworzony jest do myślenia. to cała jego godność: cała zaś jego zasługa i cały obowiązek to myśleć jak się należy

Blaise Pascal

W 1653 roku Blaise Pascal postanowił porzucić studiowanie fizyki i matematyki. aby całą swoją energię poświęcić na stworzenie dzieła życia: wielkiej apologii chrześcijaństwa. która stanowiłaby jego kompletną analizę i obronę. Przygotowując się do tego zadania. spisywał swoje myśli w postaci krótkich. rozproszonych notatek. W 1658 roku zaczął porządkować zebrany materiał. jednak pracę nad traktatem przerwały choroba i śmierć. Kilka lat później przyjaciele filozofa wydali Myśli – skomponowane na podstawie zachowanych zapisków. w formie zgrupowanych tematycznie uwag. maksym i aforyzmów.

Myśli są wybitnym dziełem teologicznym. a przy tym kamieniem milowym francuskiej prozy. Pascal podjął w nim wiele zagadnień. które nurtują nas do dziś: nieskończoność i nicość. wiara i rozum. duch i materia. sens i próżność. W słowach wielkiego myśliciela. przekonującego. że wiara w Boga nie jest ograniczeniem wolności. możemy odnaleźć głęboki sens i pociechę. W czasach rozdarcia i niepokoju Myśli przypominają o poszukiwaniu Boga jako źródła czystego dobra. W ich lekturze znajdziemy inspirację do podjęcia decyzji o tym. jak pokierować swoim życiem. aby żyć godnie i szlachetnie. Z niej bowiem wynika prawdziwie rozsądna etyka człowieka. który choć jest tylko trzciną. najwątlejszą w przyrodzie. to jest trzciną myślącą.

Największy wysiłek rozumu – to uznać. że istnieje nieskończona mnogość rzeczy. które go przerastają

Blaise Pascal

Autor: Blaise Pascal

Cena: 23.90

Blaise Pascal: MP3


Wszystko się zaczyna. Nic się nie kończy. Tom 2

Kategoria: Powieści i opowiadania

Nadmorska miejscowość przyjęła Halinę z szeroko otwartymi ramionami. Wbrew obawom kobieta odnalazła się w zupełnie nowym otoczeniu i szybko zyskała sympatię i szacunek sąsiadów. Jej wnuczka Marta z każdym kolejnym dniem również przekonuje się. że trafiła w wyjątkowe i przyjazne miejsce. w którym nareszcie może być po prostu sobą. Wydawać by się mogło – sielanka. Obie panie jednak doskonale wiedzą. że zostawiły za sobą mnóstwo nierozwiązanych problemów. które z czasem zdają się nawarstwiać. Czy przeprowadzka. niczym delikatne dotknięcie pierwszej kostki domina. spowoduje nieuchronne zniszczenia w całej konstrukcji ich rodzinnych relacji? Kolejne perypetie bohaterów powieści „Nic się nie kończy” …

Autor: Joanna Kruszewska

Cena: 35.00

Joanna Kruszewska: MP3


Wirus

Kategoria: Powieści i opowiadania

Posłuchaj wieczoru autorskiego Dariusza Bugalskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej – Klub Trójki

Wywiad w Trójce:
Dariusz Bugalski u Michała Nogasi w Radiowym Domu Kultury

 


To opowieść jak z bajki albo jak z „Imagine”:
Polskę ogarnia epidemia miłości…

Wyobraźcie sobie kraj mlekiem i miodem płynący. drugą Japonię i Szwajcarię w jednym. Kraj czterdziestu milionów zadowolonych obywateli. kraj raj w centrum sytej i spokojnej Europy.
To Polska.
Dziennikarz. król telewizji. o niebiańskim głosie. który hipnotyzuje kobiety i niemal dosłownie pozbawia je ubrania. a dosłownie tchu i wolnej woli.
Jego cień. producent telewizyjny opętany wizją programu. który zmieni oblicze ziemi. niekoniecznie tylko tej.
Światowej sławy szwedzka architektka polskiego pochodzenia. przybywająca do Warszawy. by zrealizować specjalne życzenie prezydenta…
Dopadnie ich wirus.
Epidemia miłości wybuchnie gwałtownie i…
Zniknie?

„Epidemie są w istocie sprawą zwyczajną. Kiedy wybuchają. ludzie powiadają: To nie potrwa długo. to zbyt głupie. Ale to nie przeszkadza im trwać”.

Albert Camus. „Dżuma”


„Gdyby wydarzenia w Polsce potoczyły się inaczej. czy zaatakowałby nas wirus wszechmiłości? Dariusz Bugalski proponuje rodakom dziwną terapię — czułą i zgryźliwą. Tę książkę czytałem. śmiejąc się. wzruszając i zgrzytając zębami!”

                                                                                                                                                                                                        Jerzy Sosnowski

„To nie jest rzecz dla leniwego czytelnika. Na pierwszy rzut oka political fiction. ale też moralitet. pełna ironii analiza ludzkich słabości. kpina z poradników. Nade wszystko jednak – gorzka refleksja nad „epidemiami” w życiu społecznym – nad ich źródłami oraz ludzką podatnością na manipulację”.

                                                                                                                                                                                                                             Prof. Wiesław Łukaszewski

„Książka Dariusza Bugalskiego jest przypowieścią. która zjawia się na rozstajach dróg. na skrzyżowaniu pomiędzy starą baśnią a nowym mitem. archaicznym patosem i językiem proroctwa a ironicznym dystansem. który nakazuje wziąć wszystko w cudzysłów. To rozdroże szczególne. pełne złudzeń oraz dawnych i nowych widm. Wymaga ono. jak cała nasza „postsekularna” epoka. czułej. subtelnej. lecz i bezpardonowej diagnozy. którą w tej książce na szczęście dostajemy”.

                                                                                                                                                                                                                                               Prof. Zbigniew Mikołejko


Autor: Dariusz Bugalski

Cena: 27.90

Dariusz Bugalski: MP3


Inni niż my

Kategoria: Powieści i opowiadania

Tom 2 cyklu Cztery drogi

Mądra i wzruszająca opowieść o losach wielopokoleniowej fińskiej rodziny. Doskonała do czytania. jako kontynuacja „Czterech dróg”. ale równie wciągająca jako samodzielny utwór. Obsypany nagrodami autor w ujmujący sposób opisuje swoistą szkołę przetrwania we współczesnym świecie. bywając przy tym równie wrażliwym. co okrutnym dla swoich bohaterów. Wybitne tłumaczenie Sebastiana Musielaka sprawia. że historia wydaje się jeszcze bliższa polskiemu czytelnikowi.

Autor: Tommi Kinnunen

Cena: 34.90

Tommi Kinnunen: MP3więzień labiryntu 3 lek na śmierć, serce gangstera pdf doci, sapkowski opowiadania, w przyszłym roku w jerozolimie, zawsze przy tobie pdf, najpierw wytresuj kurczaka, achaja pdf, żmija krzaczasta, mowa ciała pease, dracula 3, doci.pl jak pobrać, teorie naukowe, w.a.b. wydawnictwo, ozdoba tałesu hasło do krzyżówki, hearts of iron iv poradnik, wniosek o separację wzór do pobrania, 365 dni doci…