Chiny w dziesięciu słowach

Chiny w dziesięciu słowach Kategoria: Historia i literatura faktu Czy można opowiedzieć Chiny za pomocą zaledwie dziesięciu słów? Yu Hua udowadnia. że nie potrzeba więcej. Dziesięć pojęć. na pozór niemających ze sobą nic wspólnego. Mao Zedong i podróbki. rewolucja i bujanie. Zabierają w fascynującą podróż po przeszłości i teraźniejszości. niby odległych. a jednak nierozerwalnie związanych.…

Published by admin in11 listopada 2017
Tagi: , , ,

Chiny w dziesięciu słowach

Kategoria: Historia i literatura faktu

Czy można opowiedzieć Chiny za pomocą zaledwie dziesięciu słów?

Yu Hua udowadnia. że nie potrzeba więcej.

Dziesięć pojęć. na pozór niemających ze sobą nic wspólnego. Mao Zedong i podróbki. rewolucja i bujanie. Zabierają w fascynującą podróż po przeszłości i teraźniejszości. niby odległych. a jednak nierozerwalnie związanych. Yu Hua patrzy na rewolucję kulturalną oczami dziecka ochlapanego krwią rozstrzeliwanych skazańców. opowiada o jałowej egzystencji wyrwizęba. pisze o przemocy i nudzie. o szaleństwie rewolucji i euforii bogacenia. Pokazuje absurdy dawnych i nowych Chin. Bawi. choć często przez łzy.

Dziesięć słów-kluczy otwiera przed nami świat paradoksów. Pokazuje Chiny. w których ludzie handlują krwią. gdzie moralność nie istnieje. a umiejętność bujania jest cnotą. To Chiny widziane oczami znakomitego chińskiego pisarza. To opowieść gawędziarza. pełna pasji. humoru. farsy i złości. Napisana bez dystansu.

Autorem wykorzystanego na okładce rysunku „Przywódca” jest chiński rysownik Crazy Crab.

Autor: Yu Hua

Cena: 25.90

Yu Hua: MP3


Oto jest Kasia

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Kasia – dotychczas wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków – rodzi się siostrzyczka. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna. popada w konflikty z kolegami i domownikami. przestaje się uczyć… I dopiero ciężka choroba siostrzyczki. do której Kasia sama się przyczyniła. pozwala jej zrozumieć. jak bardzo kocha małą. i wrócić do dawnego stylu życia.

 

Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

Autor: Mira Jaworczakowa

Cena: 19.90

Mira Jaworczakowa: MP3


Pasażer na gapę

Kategoria: Pozostałe

Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego. do którego trafił. ratując się przed więzieniem. Misternie przygotowany plan psuje niespodziewanie pojawienie się nowego pacjenta w sali Maćka. Nie mając innego wyjścia. para zakochanych złodziei postanawia zabrać ze sobą „pasażera na gapę”. zamierzając pożegnać się z nim zaraz po opuszczeniu murów szpitala. Niebawem jednak okazuje się. że nie będzie to takie proste… Rozpoczyna się sadystyczna gra. w której dwoje młodych ludzi staje się jedynie bezwolnymi pionkami. Czy uda im się uciec przed zastawioną na nich pułapką. która może kosztować ich życie?

To więcej niż wciągający thriller i więcej niż wyprawa w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. To gra. która okazała się prawdziwą jazdą bez trzymanki z pasażerem na gapę. Jak ja lubię takie książki!
Wioleta Sadowska. subiektywnieoks

ISBN: 978-83-66381-75-9

Cena: 9999

978-83-66381-75-9:


Hajmdal. Tom 3. Bunt

Kategoria: Fantastyka i fantasy

 

Potężny drednot „Hajmdal” zostawia za sobą księżyce Monarchy i przemierza olbrzymie terytorium Cesarstwa Bahiriańskiego. gdzie w każdym systemie czyha flota nieprzyjaciela. Admirał Nathaniel Kashtaritu podejmuje ryzykowną grę z wrogiem. Stawką jest śmierć albo ocalenie.

Wśród załogi. zmęczonej i zniechęconej. zaczynają się skrywane szepty. tajne spotkania. knowania i intrygi. Na pokładzie wybucha bunt.

Tymczasem gdzieś w nieznanej przestrzeni. na żyjącym okręcie Khon-Ma. ludzie budzą się z letargu. Próbują zrozumieć. co się stało. Wśród pytań bez odpowiedzi jasne jest tylko jedno. Toch-em umiera.

Jak potoczą się losy Federacji Terrańskiej? Czy Ezra Leahy i jego towarzysze przetrwają nadciągającą burzę?

Kosmos skrywa niezgłębione sekrety.

Autor: Dariusz Domagalski

Cena: 14.90

Dariusz Domagalski: MP3


a.

Ambitna. zawzięta i wyspecjalizowana w znajdowaniu ludzi. Oraz wredna na tyle. że za odpowiednią opłatą zadba o to. by znaleziony trafił w ręce zleceniodawcy żywy.

Kategoria: Autor

Andrzej Ziemiański

ISBN: 978-83-65969-57-6

Cena: 9999

978-83-65969-57-6:struny martin, inferno pdf, graveyard keeper clay, cham niezbuntowany audiobook, sieć ostatni bastion ss, spellforce zakon świtu poradnik, dom donalda trumpa, 50 twarzy greya cda 4, 50 twarzy greya książka pdf, praktyka brandingu, ewa i feliks przyłubscy litery pdf, ukryte questy wiedźmin 3, janko muzykant motywy, zeus pan olimpu gra, jennifer donnelly, katarynka jako nowela…