Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia

Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia Kategoria: Historia i literatura faktu To one są „przy łóżku” pacjenta. stale poddane ocenie – pacjentów. rodzin. lekarzy. Wzbudzają skrajne emocje – od uwielbienia. poprzez lekceważenie. po agresję. Młode i stare. wykształcone i przyuczone. entuzjastyczne i zgorzkniałe. Zbyt nisko opłacane. Przepracowane. Przestały milczeć. Opowiadają o sobie. o trudnych warunkach pracy.…

Published by admin in14 października 2017
Tagi: , , ,

Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia

Kategoria: Historia i literatura faktu

To one są „przy łóżku” pacjenta. stale poddane ocenie – pacjentów. rodzin. lekarzy. Wzbudzają skrajne emocje – od uwielbienia. poprzez lekceważenie. po agresję. Młode i stare. wykształcone i przyuczone. entuzjastyczne i zgorzkniałe. Zbyt nisko opłacane. Przepracowane.

Przestały milczeć. Opowiadają o sobie. o trudnych warunkach pracy. o chorych relacjach ze zwierzchnikami. o wzajemnych konfliktach.

Z tych opowieści wyłania się portret środowiska. który każe nam się bać. Bo etap spolegliwych „sióstr” po prostu się skończył. Pielęgniarki chcą być traktowane przez system jak profesjonalistki. jeśli nie… tym gorzej dla systemu.

Marianna Fijewska. absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. jedna z najzdolniejszych. młodych autorek Wirtualnej Polski. Każdego dnia zadaje trudne pytania. odkrywa fakty i zbiera opinie w najbardziej gorących. poruszających historiach społecznych. Zazwyczaj „idzie pod prąd”. dlatego jej teksty stale wywołują dyskusje i polemiki. Dziennikarka prowadzi też program wideo w serwisie WP Kobieta „#11 Pytań” poruszający ważne tematy. takie jak śmierć. choroba czy konflikty z prawem.

Autor: Marianna Fijewska

Cena: 17.90

Marianna Fijewska: MP3


Intymnie. Moje wspomnienia

Kategoria: Biografie i dzienniki

Trudne dzieciństwo. próby samobójcze matki. gwałt. trzy małżeństwa. zdrady. uzależnienia. poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore.

Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w „Szkarłatnej literze”. czy „Niemoralnej propozycji”. a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie „Striptiz” i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie.
Po pierwszym. nieudanym małżeństwie. przez ponad dekadę. Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem – doczekali się trzech córek. Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem. znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera. który właśnie podbijał „fabrykę snów”. I tym razem jednak skończyło się burzliwie.

24.90: 1

Cena:

1:


Tomek na Czarnym Lądzie

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce. żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 17.90

Alfred Szklarski: MP3


Plotkara. Wejście Carlsów 3. Daj mi szansę

Kategoria: Pozostałe

Trzecia część serii „Plotkara: Wejście Carlsów”.

Matka trojaczków nieoczekiwanie spotkała byłego ukochanego. co jest dużym zaskoczeniem dla jej córek i syna. Każde z nich staje tymczasem przed odmiennymi wyzwaniami oraz nadziejami. Owen spotyka się z Kelsey. do niedawna dziewczyną przyjaciela. Baby. pod groźbą wydalenia ze szkoły. zostaje skierowana na terapię. a Avery z trudem odnajduje się na stażu w prestiżowej firmie.

Młodzieżowa książka o bardzo zamożnych nastolatkach. którzy potrafią czuć się zagubieni oraz nieszczęśliwi. Zaintrygowani flirtem i romansami poszukują jednak romantyzmu. a pod pozorami zblazowania skrywają tęsknotę za miłością.

„Plotkara” to seria książek adresowanych do nastolatek. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku. Seria obejmuje 2 prequele. 12 części poświęconych jej głównym bohaterom. a następnie 4 tomy o rodzinie Carlsów.

Cecily von Ziegesar – autorka powieści dla nastolatek. dużą popularność zdobyła za sprawą serii „Plotkara”. w której niezidentyfikowana postać o pseudonimie „Plotkara” publikuje na swojej stronie internetowej informacje o bogatych nastolatkach z nowojorskiej dzielnicy Upper East Side. Seria rozpoczęła się w 2000 roku. Dwa lata później znalazła się na liście bestsellerów publikowanej przez „New York Times”.

Autor: Cecily von Ziegesar

Cena: 24.99

Cecily von Ziegesar: MP3pocałunek szpiega pdf, metro exodus trofea, elizabeth thornton, księga rodzicielstwa bliskości pdf, kobiety ze wschodu, trygonometria trójkat, obsesja piękna pdf, dom na sekwanie, jak zmienic nick na faceit, victoria gische, izabela janiszewska wrzask, hiszpański dla początkujących pdf za darmo, trylogia stulecie, książki pdf doci, kraina lovecrafta książka, monitorowanie realizacji podstawy programowej, józef białek czas niewolników, lucjusz anneusz seneka, sprzężne miednicy, intryga lj shen pdf, smutny szczeniak, gnój kuczok, książki o wędkarstwie, lincoln rhyme i kolekcjoner kości…