Tomek na wojennej ścieżce

Tomek na wojennej ścieżce Kategoria: Literatura młodzieżowa Akcja powieści toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally. szeryfa Allana. odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki. Wydawałoby się. że wakacje będą spokojne. bez dramatycznych wydarzeń. ale… Podczas wycieczki po okolicy Tomek spotyka Indianina. chłopcy…

Published by admin in26 września 2017
Tagi: , , , , ,

Tomek na wojennej ścieżce

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Akcja powieści toczy się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. gdzie Tomek przebywa na ranczu stryja Sally. szeryfa Allana. odpoczywając po wypadku w Afryce. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki. Wydawałoby się. że wakacje będą spokojne. bez dramatycznych wydarzeń. ale… Podczas wycieczki po okolicy Tomek spotyka Indianina. chłopcy zostają przyjaciółmi. Apacz wprowadza go nie tylko w świat plemiennych obyczajów. ale też wyjaśnia stosunki społeczne panujące na pograniczu. Kiedy Sally zostaje porwana przez meksykańskiego hodowcę koni. Indianie okazują Tomkowi prawdziwą przyjaźń. pomagając w uwolnieniu przyjaciółki. Wszystkie te wydarzenia odbywają się w otoczeniu fascynującej przyrody.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 17.90

Alfred Szklarski: MP3


Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka

Kategoria: Poradniki

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia

Hazrat Inayat Khan

Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki. być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym. uznaniu innych. a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty. która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa. mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia. musimy rozpocząć swoją ścieżkę. wykonać pewne kroki. gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się. dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć. jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce. zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treniningu etyczno-psychologicznego. który jest podstawą duchowej ścieżki.

 

Autor: Maciej Wielobób

Cena: 20.90

Maciej Wielobób: MP3


jest u niej równie niesłychana jak miłość – pójdzie dalej i zginie dopiero wówczas. gdy larwa lub poczwarka. reprezentująca przyszły owad. znajdzie się w schronieniu. W tym heroicznym matriarchacie każdy osobnik z całym oddaniem spełnia swój obowiązek ku pożytkowi wszystkich. jak gdyby społeczeństwo składało się z niego jednego.

Kategoria: Autor

Maurice Maeterlinck

ISBN: 978-83-8146-773-5

Cena: 9999

978-83-8146-773-5:


. Wychodzą na jaw mroczne sekrety przeszłości i ich straszliwe konsekwencje. Zdrady. podeptane zaufanie. przestępstwa i zbrodnie. Ale… silna i niepokorna kobieta zasługuje na prawdę o ukochanym. O krwi. którą przelał w okrutny sposób. O brutalności. z jaką zdobywał i utrwalał swoją władzę. Keira musi zajrzeć w twarz diabłu. I zdecydować o losie. Jego i swoim.

Co zrobisz. gdy pakt z diabłem okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Kategoria: Autor

Meghan March

ISBN: 978-83-283-7057-9

Cena: 9999

978-83-283-7057-9: Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.


Rzecz o ptakach

Kategoria: Historia i literatura faktu

Ptaki od zawsze fascynują człowieka. Postrzegamy je przez pryzmat własnych uwarunkowań: umiejętności. ograniczeń i światopoglądu. W tej książce zostały wyeksponowane ich szczególne zdolności lub zachowania i to w taki sposób. że trudno nie nabrać przekonania. iż nawet najpospolitsze z nich: sroka. kura domowa. gołąb pocztowy czy szpak odznaczają się czymś. co jest w stanie zadziwić człowieka. Tańczą w rytm muzyki. rozpoznają własne odbicie w lustrze. rozróżniają ludzkie twarze. „opłakują” zmarłych pobratymców i tworzą istne dzieła sztuki. Czy stwierdzenie. że ptaki wykazują zachowania analogiczne do ludzkich emocji. byłoby zbyt daleko idące? Inteligencja. altruizm. samoświadomość. miłość… Jak pisze autor: „Badając ptaki. ostatecznie dowiadujemy się czegoś o nas samych”.

Autor: Noah Strycker

Cena: 9999

Noah Strycker: Chapter I. DOWN THE RABBIT-HOLE Chapter II. THE POOL OF TEARS Chapter III. A CAUCUS-RACE AND A LONG TALE Chapter IV. THE RABBIT SENDS IN A LITTLE BILL Chapter V. ADVICE FROM A CATERPILLAR Chapter VI. PIG AND PEPPER Chapter VII. A MAD TEA-PARTY Chapter VIII. THE QUEEN’S CROQUET GROUND Chapter IX. WHO STOLE THE TARTS Chapter X. ALICE’S EVIDENCEmarta matulewicz, gdybym cie nie spotkal, remigiusz mróz ebook za darmo, biomedica chemia pdf, uzupełnij tabelę informacjami na temat bohaterów przeczytanego fragmentu powieści adam zieliński, karbala pobierz, biblia excel, peter wohlleben duchowe życie zwierząt, melania1987 doci, madame hyde, cud miod malina, batman 1995, jedi fallen order poradnik, obsesja pdf, total war three kingdoms wymagania, totentanz gorzka, idealizm ontologiczny, awanturnica…