Od hierarchii do turkusu. czyli jak zarządzać w XXI wieku

Od hierarchii do turkusu. czyli jak zarządzać w XXI wieku Kategoria: Ekonomia i biznes Przeczytaj wywiad z autorem >> Meet Upy w duchu turkusu Posłuchaj! >> Liberator: współczesne trendy zarządzania firmą Od EGO do ECO Historia cywilizacji to zapis następujących po sobie przemian technologicznych. cywilizacyjnych i społecznych. Od momentu. w którym ugruntowała się hierarchiczna struktura…

Published by admin in13 sierpnia 2017
Tagi: , , , ,

Od hierarchii do turkusu. czyli jak zarządzać w XXI wieku

Kategoria: Ekonomia i biznes

Przeczytaj wywiad z autorem >> Meet Upy w duchu turkusu

Posłuchaj! >> Liberator: współczesne trendy zarządzania firmą


Od EGO do ECO

Historia cywilizacji to zapis następujących po sobie przemian technologicznych. cywilizacyjnych i społecznych. Od momentu. w którym ugruntowała się hierarchiczna struktura społeczeństwa. minęły wieki. Inaczej żyjemy. inaczej się komunikujemy. korzystamy z o wiele bardziej zaawansowanych udogodnień cywilizacyjnych. A jednak w większości firm i organizacji wciąż powielamy schemat nieomylnego. decyzyjnego władcy z wielkim EGO i niemych poddanych. których rolą jest jedynie słuchać i realizować. co nakazano.

Koniec z tym!

Ta książka posłuży Ci do przeprowadzenia skutecznej zmiany w swojej organizacji. w swoim zespole. a może nawet w społeczności. w której żyjesz. Dowiesz się. jak do tej pory się organizowaliśmy. jak ewoluowały metody zarządzania wraz z jednym z ciekawszych jego rodzajów – zarządzaniem turkusowym. Poznasz konkretne organizacje i firmy. które już teraz wykorzystują zmiany zachodzące w świecie. żeby lepiej współpracować. szybciej kreować nowe usługi i produkty. skuteczniej się komunikować oraz tworzyć efektywniejsze i szczęśliwsze miejsca pracy. Nowe metody zarządzania możesz też łatwo wprowadzić w Twojej firmie. by obniżyć poziom swojego stresu. doświadczyć dobrostanu oraz pozytywnych efektów wprowadzenia zmian.


Gdy dwadzieścia lat temu zaczynałem mówić o ideach. które dziś nazywamy turkusowymi. ludzie pukali się w czoło. a niektórzy po prostu wychodzili z sali wykładowej. Dziesięć lat później mówili. że słucha się przyjemnie. ale że to utopia. Mniej więcej od roku 2015. tj. od ukazania się na polskim rynku wydawniczym książki Frederica Laloux. prawie po każdym moim wykładzie ktoś podchodzi. by powiedzieć. że on już tak swoją firmę prowadzi lub w takiej pracuje. Inni proszą o radę. jak mogliby skierować swoją firmę lub organizację na turkusową drogę. Zgłaszają się też osoby. które chcą pisać na ten temat prace magisterskie. doktorskie. a nawet habilitacyjne. Książka Marka Wzorka ukazuje się więc w dobrym momencie. by uzupełnić to. co w języku polskim już o turkusie powiedziano. Jest napisana przez praktyka i pokazuje wiele konkretnych przykładów turkusowych firm. nie zabrakło w niej jednak filozoficznych aspektów turkusu. a także bardzo przekonywających ilustracji wyjaśniających kolejne paradygmaty organizacyjne – od purpury do zieleni – o których pisze Laloux. Dla ludzi interesujących się przyszłościowymi metodami organizowania pracy zespołowej to lektura obowiązkowa.

prof. dr hab. Andrzej Jacek Blikle. profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki. pracownik PAN i członek Academia Europaea (Europejskiej Akademii Nauk). autor książki Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Zarządzanie turkusowe jest coraz popularniejsze. a jednak niewiele osób z kadry zarządzającej faktycznie rozumie. na czym ono tak naprawdę polega i w jaki sposób je rozumnie wprowadzać. nie robiąc tego powierzchownie i nie pozostając na poziomie sloganów. Książka M. Wzorka świetnie się nadaje jako wprowadzenie do tego tematu. a jej przystępny styl powoduje. że czyta się ją naprawdę łatwo i przyjemnie.

prof. dr hab. Dariusz Jemielniak. katedra Management in Networked and Digital Societies (MINDS). Akademia Leona Koźmińskiego

Marek posiada bogatą. budzącą szacunek i uznanie. własną historię rozwoju. jako człowiek i menedżer. Książka ta nie koncentruje się jednak na tym; jej celem jest konkretne wsparcie czytelnika/czytelniczki w drodze do zmian w zespołach. organizacjach. a nawet w całej społeczności. w której pracują i żyją. Polecam.

dr Andrzej Jeznach. przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych. autor książek Szef. który ma czas i Szef. który myśli

W trakcie czytania Od hierarchii do turkusu poświeciłam szczególnej uwadze sekcje o zmianie w organizacjach. Marek Wzorek prezentuje pedagogicznie i przystępnym językiem proces transformacji w kierunku organizacji turkusowej. skupiając się na kluczowej zmianie w zespołach pracowniczych i w kadrze kierowniczej. Niezależnie od tego. czy w momencie rozpoczęcia zmiany w organizacji jesteśmy przepełnieni niecierpliwym oczekiwaniem. rozpierającym entuzjazmem czy może zaciętą desperacją spowodowaną sytuacją rynkową. trwały efekt zmiany jest zależny od szacunku wobec klienta i wobec własnej kadry pracowniczej. Marek Wzorek dzieli się doświadczeniem i prezentuje łatwo zrozumiały przewodnik po procesie trwałej i demokratycznej zmiany wynikającej z potrzeb współczesnych klientów. oczekiwań i talentów pracowników oraz potrzeb dzisiejszego dynamicznie rozwijającego się społeczeństwa. Wgłębiając się w książkę. stajemy się świadomi tego. że droga do turkusu – wkrótce niezbędna – jest wymagająca. ale gwarantuje spełnienie zawodowe i wydajną biznesową współpracę między organizacją a jej otoczeniem. Zmiana organizacji w tym kierunku. dzięki przewodnikowi Marka Wzorka. jest inspirującym i satysfakcjonującym treningiem odpowiedzialności i samoorganizacji. Polecam Od hierarchii do turkusu właścicielom. szefom i pracownikom. którzy poszukują recepty na zwinne organizacje. ale również konsultantom. którzy czasami mogą się poczuć zagubieni wobec turkusu.

Grażyna van de Voorde. psycholog organizacji i wieloletni konsultant zmiany i rozwoju m.in. w firmach własnościowych i instytucjach państwowych. Sztokholm. Szwecja

Autor: Marek Wzorek

Cena: 35.90

Marek Wzorek: MP3


Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem

Kategoria: Ekonomia i biznes

Być może znasz osoby. którym się zawsze wiedzie. Są szczęśliwe. żyją dostatnio. realizują się w pracy. która jest ich pasją. a do tego są otoczone przyjaźnią i życzliwością. Wydaje się. że na loterii życia wygrywają los za losem. Jeśli nie zaliczasz się do tych szczęśliwców i często zaznajesz niepowodzeń. mam dla Ciebie świetne wieści: możesz to zmienić! Masz w sobie moc. aby odzyskać własne istnienie. Masz siłę. aby pokonywać przeszkody. wzbogacić swoją egzystencję. osiągnąć harmonię. dobre zdrowie i dobrobyt. Na pewno nie jest za późno. aby poprawić swoją przyszłość i uczynić ją satysfakcjonującą i wspaniałą!

W tej inspirującej książce znajdziesz niezawodne zasady Dale’a Carnegie’ego. dzięki którym – podobnie jak miliony innych ludzi – odzyskasz swoje życie. nauczysz się kierować własnym nastawieniem wobec różnych sytuacji i dowiesz się. w jaki sposób kształtować swoje nawyki. Przekonasz się. że zrównoważenie najważniejszych dziedzin życia jest możliwe. nauczysz się minimalizować stres i zmartwienia. a także przyswoisz sobie zasady zdrowego stylu życia. Poznasz niezawodne techniki skutecznej komunikacji z innymi ludźmi i staniesz się osobą prawdziwie charyzmatyczną! Treści zawarte w tej książce nie są wymysłem teoretyka: to efekt wieloletnich doświadczeń osób. które je zastosowały i zyskały satysfakcjonujące. owocne i ekscytujące życie.

W tej książce znajdziesz:

  • wskazówki. jak sformułować misję i wizję swojego życia
  • inspirację do zrównoważenia swojego życia
  • techniki rozwijania umiejętności interpersonalnych
  • niezawodne sposoby rozwiązywania trudności życiowych
  • wskazówki. jak rozwijać swoje umiejętności

Żyj zgodnie ze swoimi najwyższymi wartościami!

Łukasz (Nieprzeciętne Życie) zastanawia się. czy istnieje jakaś uniwersalna recepta na szczęśliwe życie? Czy koniecznie trzeba założyć rodzinę. poszukać dobrej pracy. uprawiać sport. dbać o przyjaciół… itd.? W jakich proporcjach to realizować?

Wacław Miodoński (Życie Poczciwe) szczególnie poleca porady o tym. jak zjednać sobie ludzi i jak pokonywać trudności życiowe:

Autor: Dale Carnegie

Cena: 37.00

Dale Carnegie: MP3


seven years; and the dreadful six-headed monster Scylla who devoured some of his crew. And we hear of the Gods. who have a vital role to play… Dramatised by major contemporary poet Simon Armitage to celebrate the return of the Olympics to Athens. this full cast production brings Odysseus’s adventures to vivid life. conveying all the excitement. suspense and poetry of the original. A stunning aural rollercoaster ride. ‚The Odyssey’ will have your heart in your mouth and stir your soul. ‚ As irresistible as gravity … a production so thrilling that it rapidly becomes unthinkable to press the stop – or even the pause – button’ – Independent on Sunday

Kategoria: Autor

Homer

ISBN:

Cena: 9999

:


Ale historia… Stasiu. co ty robisz?

Kategoria: Pozostałe

 

„Cześć. jestem Słoniu i jestem super! Sto razy lepszy niż inni. Mam muskuły i tatę dyrektora. Tata lubi. jak zwyciężam. więc się staram. Jedno. co mnie martwi. to moje jutrzejsze urodziny. Powinienem zaprosić kolegów. Rzecz w tym. że ich nie mam…”

Grupa nastolatków przenosi się do osiemnastowiecznej Polski. Muszą sprawdzić. kto odpowiada za upadek Rzeczypospolitej. Źli sąsiedzi? Beznadziejny król? A może po prostu pech? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

Seria„Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z piątej części dowiecie się między innymi. czy liberum veto to czarodziejskie zaklęcie. na co Stanisław August Poniatowski wydawał pieniądze i po czym poznać fałszywych przyjaciół.

Wydanie tradycyjne jest bogato i dowcipnie ilustrow

: Format

Cena:

Format:


ikają ludzie. pozostają sobie obcy… Aż do pewnego wieczoru. kiedy razem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. I będą musieli połączyć siły. żeby przeżyć.

Kategoria: Autor

C.L. Taylor

ISBN: 978-83-8215-357-6

Cena: 9999

978-83-8215-357-6:


wać spokój. dokonywać mądrych wyborów. znaleźć sens życia i poczucie szczęścia.

Autorzy w łatwy i zrozumiały sposób przekazują ponadczasową wiedzę. przetestowaną przez ostatnie dwa tysiące lat w laboratorium ludzkich doświadczeń. Książka składa się z wprowadzenia do myśli stoickiej. medytacji na każdy dzień roku. Gwarantujemy. że będziesz po nią wielokrotnie sięgać. Twój umysł jest Twoim kompasem. a antyczni filozofowie przewodnikami po niespokojnym morzu.

Wyrusz w podróż po spokojne i szczęśliwe życie.

Kategoria: Autor

Ryan Holiday. Stephen Hanselman

ISBN: 978-83-283-7060-9

Cena: 17.90

978-83-283-7060-9: Wprowadzenie (9)CZĘŚĆ I: POSTRZEGANIEStyczeń: Jasność (16)Luty: Namiętności i emocje (48)Marzec: Świadomość (78)Kwiecień: Obiektywna myśl (110)CZĘŚĆ II: DZIAŁANIEMaj: Właściwe działania (142)Czerwiec: Rozwiązywanie problemów (174)Lipiec: Powinności (205)Sierpień: Pragmatyrhys synowie zemsty pdf, przypadki robinsona crusoe pdf, mgły toskanii, nowy alfabet mafii pdf, eden stanisław lem, gramatyka język polski, biuro detektywistyczne dziurka od klucza, gliniarze 205, rycerze atlantydy, edward gierek dzieci, nakłucie lędźwiowe powikłania, normalni ludzie ebook, prokurator pdf, rozwój zasobów ludzkich, medaliony zofia nałkowska, remy katy evans pdf, mad max gra poradnik…