Alleluja i do tyłu!

Alleluja i do tyłu! Kategoria: Religia Wszechmocny Pan Zastępów. przed którym aniołowie padają na twarze kocha to. co małe i słabe. Taki ma styl… To jest opowieść o mocy. która doskonali się w słabości. O tym. jak reagować na milczenie Boga. O małych błahych niepozornych gestach. drobnostkach. które decydują o losach człowieka i świata. „Chcecie…

Published by admin in8 lipca 2017
Tagi: , , , , , ,

Alleluja i do tyłu!

Kategoria: Religia

Wszechmocny Pan Zastępów. przed którym aniołowie padają na twarze kocha to. co małe i słabe. Taki ma styl… To jest opowieść o mocy. która doskonali się w słabości. O tym. jak reagować na milczenie Boga. O małych błahych niepozornych gestach. drobnostkach. które decydują o losach człowieka i świata. „Chcecie zajmować ostatnie miejsca?” – zagadnąłem Małe Siostry Jezusa. „Nie da się” – uśmiechnęły się. – „Już dawno zajął je Jezus”.

Autor: Marcin Jakimowicz

Cena: 29.00

Marcin Jakimowicz: MP3


manizm i Reformacja.

4. Najwięksi pisarze Odrodzenia włoskiego: Dante Alighieri. Francesco Petrarka. Giovanni Bocaccio.

5. Najwięksi pisarze Odrodzenia francuskiego: Pierre de Ronsard. Francois Rabelais. Michel de Montaigne.

6. Myśliciele polityczni europejskiego Renesansu: Niccolo Machiavelli. Erazm z Rotterdamu. Tomasz Morus.

7. Renesans w Polsce. Twórcy polskiego Renesansu: Mikołaj Rej. Jan Kochanowski. Szymon Szymonowic.

8. Publicystyka renesansowa. Andrzej Frycz Modrzewski. Piotr Skarga.

9. Literatura powszechna. William Shakespeare.

10. Geniusze Renesansu. Leonardo da Vinci. Michał Anioł. Rafael Santi.

11. Pods

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Drugi rozdział cyklu powtórzeniowego do matury z języka polskiego. który składa się z opisu epok literackich od starożytności do współczesności. w których podane są najważniejsze założenia. nurty i przedstawiciele wraz z ich czołowymi utworami. a także dodatkowe pozycje bibliograficzne do których można sięgać. by poszerzyć i ugruntować wiedzę z wybranego okresu. Wszystko to zostało znakomicie usystematyzowane.

Publikacja napisana jest językiem zrozumiałym. pozbawionym nadmiernej erudycyjności. operującym terminologią teoretyczno-literacką w zakresie przydatnym dla ucznia szkoły średniej.

Spis treści rozdziału drugiego:

1. Renesans. Czas i nazwa epoki.

2. Średniowiecze a Renesans.

3. Prądy umysłowe epoki: Hu

Autor: Ewa Cielesz

Cena: 23.86

Ewa Cielesz: MP3


Zapach Mazur

Kategoria: Powieści i opowiadania

Julka dostaje pismo z ośrodka pomocy społecznej. z małej miejscowości na Mazurach. z prośbą o zaopiekowanie się nieznaną krewną. Pełna sprzecznych emocji. udaje się do Barwin. gdzie poznaje uroczą staruszkę. Gertrudę Skrocką. Między kobietami tworzy się niewidzialna więź. Podczas ich kolejnych spotkań. Truda opowiada o swoim życiu w Prusach Wschodnich. Na dziewięćdziesiątych urodzinach Trudy pojawiają się niespodziewani goście. Na jaw wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice rodzinne.
Akcja książki toczy się na dwóch płaszczyznach: w czasach współczesnych. na Mazurach. i w czasach dzieciństwa oraz młodości Gertrudy – w okresie drugiej wojny światowej. na terenach Prus Wschodnich. obecnych Mazurach. Poruszana jest tu problematyka samotności. przyjaźni. poszukiwania swojego miejsca na ziemi. własnej tożsamości.
Otwierając stronice „Zapachu Mazur” czytelnik słyszy klangor żurawi i cykanie świerszczy. Zagłębiając się w treść książki. zewsząd otacza go zapach skoszonej trawy. rozgrzanych w lipcowym słońcu jagód i sosnowego lasu. Jeszcze długo po przeczytaniu czuje smak świeżej. smażonej ryby…
Jak wygląda wojna widziana oczami młodej Niemki?
Czy wojna może się śnić wiele lat po jej zakończeniu?
Czy czas naprawdę leczy rany?

Małgorzata Manelska urodziła się na Mazurach. w Szczytnie. tutaj mieszka. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Oligofrenopedagog. bibliotekarka. nauczycielka. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Prywatnie jest żoną.
a także matką dorosłej córki Adrianny. opiekunką wierniej suni Melki. Pasjonuje ją czytanie. W wolnych chwilach zajmuje się decoupage. techniką handmade. polegającą na ozdabianiu różnych powierzchni za pomocą serwetki lub papieru ryżowego. Kocha podróżować. poznawać nowe miejsca i ludzi.

Autor: Małgorzata Manelska

Cena: 29.99

Małgorzata Manelska: MP3


e i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów. z których pochodzi.

Ludwik Marian Kurnatowski (1868-1940) – polski pisarz. wysoki urzędnik Policji Państwowej. Karierę śledczego zaczął jeszcze przed I wojną światową. kierując Kancelarią Urzędu Śledczego w Warszawie. Podczas I wojny światowej służył w policji moskiewskiej. Po odzyskaniu niepodległości wrócił do Warszawy. gdzie pełnił funkcję nadkomisarza i zastępcy naczelnika Urzędu Śledczego. W międzywojniu prowadził wiele znanych spraw kryminalnych. Z jego udziałem rozbito kilka lokalnych gangów. Swoje wspomnienia z pracy w policji zebrał i opublikował na początku lat 30. XX wieku. Jego opowiadania oparte na faktach ukazywały się także w prasie. Zmarł 23 stycznia 1940 roku. spoczywa na Powązkach w Warszawie.

Kategoria: Autor

Lu

:

Cena: 15.00

: MP3


Plagiat

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

W trakcie manifestacji kulturalnej na wrocławskim rynku dochodzi do zamieszek. W starciu z agresywną grupą młodych narodowców ginie para studentów. Policja i media szybko wydają wyrok. uznając. że za tym przypadkowym zabójstwem stoją bojówkarze organizacji Serca Biało-Czerwone. Marcin Faron. młody dziennikarz tygodnika „Korespondent”. ma jednak wątpliwości. Rozpoczyna nieformalne dziennikarskie śledztwo. Gdy kilka tygodni po bijatyce na rynku w zamachu bombowym ginie bliska współpracowniczka zamordowanych na rynku studentów. Faron jest już niemal pewien. że ma do czynienia z nieprzypadkowym łańcuszkiem śmierci.

“Plagiat” Maurycego Nowakowskiego to wzorcowo napisany kryminał z dziennikarzem śledczym w roli głównej. Z drugiej strony – to oryginalna opowieść o Wrocławiu. który niebawem stanie się Europejską Stolicą Kultury. Niezbyt uzasadnione aspiracje miasta łącz

ISBN: 978-87-26-48030-6

Cena: 9999

978-87-26-48030-6:


Bastard

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

We współczesnej Warszawie dochodzi do serii makabrycznych zdarzeń. Pod samochodem wokalistki Niny Goldfarb wybucha bomba. W fabryce wódek podczas strzelaniny ginie dwóch ludzi. a ich ciała znikają z kostnicy. Niewierna żona znajduje w mieszkaniu zmasakrowane zwłoki męża. To nie koniec brutalnych morderstw. Szybko okaże się. że zbrodnie są ze sobą powiązane. lecz tropy się gubią. Dochodzenie prowadzi wyjątkowy duet policyjny: Szubert i Szuman.

Agenci obcego państwa. stara arystokracja. ciemne interesy na rynku nieruchomości… wszystko to sprawia. że śledztwo wyjątkowo się komplikuje. A tymczasem rozwija się historia. od której nie można się oderwać. rozgrywająca się w Polsce. Szkocji. Izraelu oraz… za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Bastard brawurowo przedstawia nie tylko wielką aferę kryminalną. ale i na jej tle dzieje dziedziców polsko-litewskich książęcych rodów.

Au: 978-83-63302-58-0

Cena: 9999

978-83-63302-58-0:house flipper kody, zaimki dopełnienia bliższego i dalszego hiszpański, stażystka pdf, cztery kąty magazyn, wiedźmin solucja, karolcia mp3, diana gabaldon uwięziona w bursztynie, serce lasu, jeden dzień w grudniu pdf, na czym polega ceremonia wyboru, kopla, dark souls 2 poradnik, liberometr, neuromarketing definicja, szczegółowy plan wydarzeń stary człowiek i morze, przemek uczył się jeździć na nartach na górę wjeżdżał wyciągiem, pragnie dżdżu krzyżówka, kapuściński cesarz pdf, wojna w vietnamie, klucz do biblii, saga o wiedźminie kolejność…