Ogniem i mieczem

Ogniem i mieczem Kategoria: Powieści i opowiadania Pierwsza część słynnej sienkiewiczowskiej Trylogii. Akcja powieści rozgrywa się w czasie powstania Chmielnickiego na Ukrainie (1648–1651). Krwawa wojna z Kozakami przeplata się z losami głównych bohaterów. Jednak głównym wątkiem pisarz uczynił burzliwe dzieje miłości rycerza bez skazy – Jana Skrzetuskiego i urodziwej szlachcianki – Heleny Kurcewiczówny. którzy za…

Published by admin in31 maja 2017
Tagi: , , ,

Ogniem i mieczem

Kategoria: Powieści i opowiadania

Pierwsza część słynnej sienkiewiczowskiej Trylogii.

Akcja powieści rozgrywa się w czasie powstania Chmielnickiego na Ukrainie (1648–1651). Krwawa wojna z Kozakami przeplata się z losami głównych bohaterów. Jednak głównym wątkiem pisarz uczynił burzliwe dzieje miłości rycerza bez skazy – Jana Skrzetuskiego i urodziwej szlachcianki – Heleny Kurcewiczówny. którzy za sprawą przewrotnego losu. rozdzieleni przez wrogów. przeżywają liczne perypetie. Czy uda im się odnaleźć w wojennej zawierusze?

Wartka akcja. bitwy i pojedynki. dworskie intrygi i pełnokrwiści bohaterowie. Jan Skrzetuski. oszalały z miłości do pięknej Heleny. Bohun. Onufry Zagłoba czy Longin Podbipięta to postaci. które na trwałe weszły do naszej kultury.

Ogniem i mieczem. wydane w 1884 roku. od

Autor: Kuba Wojewódzki

Cena: 24.90

Kuba Wojewódzki: MP3


Grecja. Gorzkie Pomarańcze

Kategoria: Historia i literatura faktu

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.

Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami. wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka. szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu. wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.

 

„Autor „Gorzkich Pomarańczy”. choć częściowo obcy. w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości. naszych greckich obsesji. stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością. a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane. które powie nam. że jesteśmy najpiękniejsi na świecie. a zwierciadło. które odbija naszą prawdziwą twarz” napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou. recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Autor: Dionisios Sturis

Cena: 31.89

Dionisios Sturis: MP3


Wielka samotność

Kategoria: Powieści i opowiadania

Alaska. 1974.

Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika.

Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie.

Ernt Allbright. były jeniec wojenny. wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie. Kiedy traci kolejną pracę. podejmuje impulsywną decyzję: przeniosą się całą rodziną na północ. na Alaskę. gdzie będą żyli bez prądu i wody – w ostatniej dzikiej części Ameryki.

Dorastająca trzynastoletnia Leni. dziewczynka w trudnym wieku. uwikłana w burzliwy związek rodziców. ma nadzieję. że w nowej krainie czeka lepsza przyszłość dla rodziny. Jej matka. Cora. zrobi wszystko i pójdzie wszędzie dla mężczyzny. którego kocha. nawet jeśli oznacza to pójście w nieznane.

Na początku Alaska wydaje się być odpowiedzią na ich modlitwy. W dzikim. odległym zakątku kraju odnajdują się wśród niezależnej społeczności silnych mężczyzn i kobiet.

Ale wraz z nadejściem

Ilosc_stron:

Cena:

: 267888


ądził kłótliwe Omułki 6. Ostatnia wyprawa światowych Pąkli 7. Kto się lepiej schował? 8. Przybysze z dalekich krajów 9. Babki-kumoszki 10. O ty Flądro! 11. Tatusiowie z podwodnych łąk 12. Coz tą rurą? 13. Fatalny dzień Lodówki 14. Niemy i Krzykliwy 15. Konkurs nurkowania 16. Kłopoty wędrownych ptaków 17. Sprytne Sieweczki 18. Czyja to wyspa? 19. …

Kategoria: Fragment

313627

14.90: 1

Cena:

1:


Last to Know

Kategoria: Pozostałe

Townsend Heights is the perfect small town. just the kind of place Tasha Banks longed for when she left her big-city career for full-time motherhood. But now her dream is turning into a nightmare as a serial killer stalks Tashas friends. One by one they are dying in horrific ways. and terror is transforming her peaceful existence into one of fear and foreboding . . . where evil lurks behind the mask of a familiar facea face that may be the last one Tasha ever sees.

Autor: Wendy Corsi Staub

Cena: 115.90

Wendy Corsi Staub: MP3


Czerwona nitka

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Powieść kryminalna jednego z najpopularniejszych autorów PRL!

Sierżant Franek Kociuba wybiera się na spacer nad rzekę. Nagle coś przyciąga jego uwagę. Okazuje się. że w wodzie znajdują się zwłoki młodej kobiety. którą ktoś zasztyletował. Po wstępnych ustaleniach udaje się zidentyfikować ciało. To przewodniczka wycieczek. której wdzięki przyciągały rzesze mężczyzn. Podejrzanych jest wielu. a wśród nich ktoś z bliskiego otoczenia Kociuby. Na miejscu zjawia się znany śledczy Stefan Downar. który pomaga początkującemu milicjantowi w rozwikłaniu zagadki tajemniczego morderstwa.

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów. z których pochodzi.

Seria popularnych powieści kryminalnych autorstwa Zygmunta Zeydlera-Zborowskie

ISBN: 978-87-26-77351-4

Cena: 9999

978-87-26-77351-4:


 

Michał Jan Chmielewski – rocznik Czernobyla. mieszka na Facebooku. Uwielbia lata dziewięćdziesiąte i muzykę instrumentalną. Zazwyczaj czyta trzy książki naraz (jedna nowa. dwie pozostałe czytane po raz kolejny). często spaceruje.

Pasjonat wszystkiego. między innymi origami. deskorolki. rolek. programowania. gier komputerowych. jojo. piłki nożnej. muzyki. rysowania. robienia zdjęć. Z tego wszystkiego ostało się pisanie.

Na poważnie rozpoczął od e-zinów. skupiając się na legendarnym niegdyś ActionMagu. potem zaczął bawić się w dziennikarstwo na terenie województwa zachodniopomorskiego. ale opowiadanie prawdy szybko go znudziło. więc przerzucił się na fikcję. Wyszedł z tego darmowy ebook Zrobiłbym coś złego. porozrzucane w internecie opowiadania i fikcyjne miasteczko Baskin Zachodnie. w którym rozgrywa się większość jego historii. W 2016 roku wydał w Genius Creations bestsellerowe Złe.

Kategoria: Autor

Michał Jan Chm

ISBN: 978-83-246-6437-5

Cena: 9999

978-83-246-6437-5: Wstęp do wydania drugiego (5)Dlaczego powinnaś przeczytać tę książkę? (7)CZĘŚĆ PIERWSZA1. O Tobie samej – czyli jak stać się kobietą pełną uroku. czaru i zmysłowości (15)2. O mężczyznach – czyli kogo chcesz uwodzić (31)CZĘŚĆ DRUGA3. O sztuce uwodzenia – czyli jak tworzyć odpowiedni nastrój i ton rozmowy (45)4. Decyzja należy do Ciebie – czyli jakie masz możliwości (67)5. Jak do niego mówić – czyli trochę o strukturach językowych (83)6. Jak zostać gwiazdą – czyli krótki kurs uwodzenia w portalu r…


the Taliban offensive aimed at driving the British and Afghan Government troops out of Helmand had been tactically defeated. But 3 Para paid a high price: fourteen soldiers and one interpreter were killed. and 46 wounded.’3 Para’ will tell the stories of the men and women who took part in this extraordinary and largely unreported saga. Best-selling author Patrick Bishop has been given exclusive access to the soldiers whose tales of courage and endurance provide an unforgettable portrait of one of the world’s finest and most fascinating fighting regiments. and a remarkable band of warriors. Their bravery was reflected in the array of gallantry medals that were bestowed on their return. including the Victoria Cross awarded to Corporal Bryan Budd and the George Cross won by Corporal Mark Wright. both of whom were killed winning their awards.3 Para’s saga of comradeship. courage and fortitude is set to become a classic.

Kategoria: Autor

Patrick Bishop. Kati Nicholl

ISBN:

Cena: 17.90

: MP3patron mateusz, perfekcyjna żona jp delaney pdf, chiny 5.0, soldier of fortune gra, co kryja jej oczy, itaka korfu 2018, tylko razem z córką, gracz pdf, sherlock holmes ebook, skazani na sukces, janusz korzeniowski, dahl arne, chłopcy z placu broni streszczenie pdf, ciocia klocia, arnold mindel…