Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie

Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie Kategoria: Historia i literatura faktu Tajemnice PRL-owskich służb to bardzo chodliwy towar. Łakomy kąsek dla światowych agentur. Dla nich każdy brud się przyda. Do szantażu. do werbunku. do eliminacji. Wątki homoseksualne. korupcyjne kwity. haki – wszystko znajdzie kupca. A Polska to doskonały rynek takich papierów. Radosław Sztylc – młody…

Published by admin in24 kwietnia 2017
Tagi: , , , , , ,

Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie

Kategoria: Historia i literatura faktu

Tajemnice PRL-owskich służb to bardzo chodliwy towar. Łakomy kąsek dla światowych agentur. Dla nich każdy brud się przyda. Do szantażu. do werbunku. do eliminacji. Wątki homoseksualne. korupcyjne kwity. haki – wszystko znajdzie kupca. A Polska to doskonały rynek takich papierów.

Radosław Sztylc – młody oficer Wojska Polskiego trafia w sam środek międzynarodowej afery szpiegowsko-kryminalnej. Aby rozwikłać krwawą zagadkę. musi przyjąć propozycję „nie do odrzucenia”. Zostaje oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych. Zmierzy się nie tylko ze sprytnym i bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Najgroźniejsze niebezpieczeństwo grozi mu ze strony własnych służb. Do tego dochodzi walka z rutyną. trepami i wojskowym „betonem”. Bo – jak mówią bardziej doświadczeni oficerowie – nie ma lekko w przemyśle ciężkim. Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko?

„Hajlajf” to najnowsze dzieło dwójki autorów.

Pierwszy z nich to ukrywający swoją tożsamość były Oficer WSI i Służby Kontrwywiadu Wojskowego – Kafir. O swojej służbie w Afganistanie opowiedział w debiutanckiej powieści „Kontakt”. wydanej w 2018 r. Książka okazała się bestsellerem i ściągnęła na niego kłopoty. Na przełomie kwietnia i maja 2019 r.. do jego mieszkania zastukali z nakazem przeszukania funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. a on sam stał się celem śledztwa pod zarzutem ujawnienia informacji niejawnych.

Drugim autorem jest dziennikarz Łukasz Maziewski. który od kilku lat pisze o bezpieczeństwie dla największego polskiego dziennika. Faktu.

Chciałem pokazać. że w WSI służyli tacy ludzie. jak w całej armii; dobrzy. źli. lepsi i gorsi. Ale na pewno nie głupi – przekonuje Kafir.

Autor: Łukasz Maziewski. Kafir

Cena: 34.00

Łukasz Maziewski. Kafir: MP3


tu. bratobójstwem. głośnym procesem szajki gwałcicieli.

Czytane po latach reportaże Janusza Rolickiego pokazują. że tamta codzienność nie jest wcale tak odległa od naszej. Nie wszystko przeminęło.

Kategoria: Autor

Janusz Rolicki

ISBN: 978-83-66278-90-5

Cena: 9999

978-83-66278-90-5:


-8146-871-8

Kategoria: Ilosc_stron

Wydawnictwo: Rok_wydania

Cena:

Rok_wydania: 1podział ostateczny pdf, afrykańska zagroda z ciernistych krzewów, stelina, atlas anatomiczny człowieka on line, fallout 3 zadania, książka sztuka kochania pdf, statystyka dla bystrzaków pdf, yo nesbo, świat rocannona, otchłań robert j. szmidt, offside juliana stone pdf, regulatorzy king, agnieszka liszka, berserk majka, historia chrześcijaństwa pdf, wrócę po ciebie huss, pogodzeni z mrokiem pdf, wojny wikingow, syndrom atlasa…