które z czasem zaczynają przypominać sen.

Bolesław Leśmian (1877-1937) – polski poeta i prozaik. krytyk literacki. Uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców dwudziestolecia międzywojennego. W swojej twórczości chętnie nawiązywał do baroku i romantyzmu. podkreślając duchowy wymiar życia człowieka. nawiązując do tego. co wiąże się ze sferą sacrum. Chętnie używał neologizmów. stworzone przez niego terminy nazwano leśmianizmami. W swojej twórczości często przywoływał motyw marzenia sennego. które – jak w „Baśni o rumaku zaklętym” poszerzało obszar refleksji podmiotu i wpływało na jego ocenę rzeczywistości.

które z czasem zaczynają przypominać sen. Bolesław Leśmian (1877-1937) – polski poeta i prozaik. krytyk literacki. Uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców dwudziestolecia międzywojennego. W swojej twórczości chętnie nawiązywał do baroku i romantyzmu. podkreślając duchowy wymiar życia człowieka. nawiązując do tego. co wiąże się ze sferą sacrum. Chętnie używał neologizmów. stworzone przez niego terminy nazwano…

Published by admin in15 kwietnia 2017
Tagi: , ,

które z czasem zaczynają przypominać sen.

Bolesław Leśmian (1877-1937) – polski poeta i prozaik. krytyk literacki. Uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców dwudziestolecia międzywojennego. W swojej twórczości chętnie nawiązywał do baroku i romantyzmu. podkreślając duchowy wymiar życia człowieka. nawiązując do tego. co wiąże się ze sferą sacrum. Chętnie używał neologizmów. stworzone przez niego terminy nazwano leśmianizmami. W swojej twórczości często przywoływał motyw marzenia sennego. które – jak w „Baśni o rumaku zaklętym” poszerzało obszar refleksji podmiotu i wpływało na jego ocenę rzeczywistości.

Kategoria: Autor

Bolesław Leśmian

ISBN: 978-87-26-51600-5

Cena: 9999

978-87-26-51600-5:


Ania na uniwersytecie

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Ania Shirley rozpoczyna naukę na uniwersytecie w Redmond. Mimo początkowych wątpliwości i tęsknoty za dawnym życiem z Avonlea. szybko przystosowuje się do nowego otoczenia. zyskuje przyjaciół i odnosi sukcesy na uczelni. W książce pojawiają się nowi bohaterowi m.in. Robert Gardner. adorator Ani. Czy dziewczyna odrzuci starania Gilberta i zostanie żoną Roberta?

W tej części poznajemy życiowe decyzje nie tylko głównej bohaterki. ale również innych postaci z Avonlea. Książka emanuje ciepłem i optymizmem. Choć Ania tak szybko staje się dorosła. nie traci nic ze swojego uroku. a jej przygody czyta się z zapartym tchem.

Autor: Lucy Maud Montgomery

Cena:

Lucy Maud Montgomery:


icz

Kategoria: ISBN

978-83-958335-2-6

Ilosc_stron:

Cena:

: 310093


Wielka kumulacja

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić. jak Twój ukochany zachowałby się w przypadku Twojego zniknięcia? Załamałby się czy chwycił byka za rogi?

Kiedy pewnego zwykłego dnia kochająca żona mecenasa Konstantego Szukalskiego. Lucyna. i jej towarzyszka. atrakcyjna narzeczona Stana Łaskiego. Kasia. niespodziewanie znikają. wiadomo. że będzie się działo… Kobiety odeszły bez ostrzeżenia. bez uprzedzenia. bez żadnych wcześniejszych symptomów niezadowolenia. zniechęcenia. zdrady. Podążając ich tropem. panowie wyruszają w Polskę po przygodę i w celu wyjaśnienia tajemniczego zachowania wybranek.

A tymczasem Lucyna i Kasia najwyraźniej bawią się z mężczyznami w kotka i myszkę…

W tej historii zabawne wydarzenia i poważne problemy zmieniają się jak w kalejdoskopie. tworząc coraz to nową układankę ludzkich trosk i zabawnych zbiegów okoliczności.

W wersji papierowej książ

1: 9999

Cena:

9999:


Jaga Czekolada i Władcy wiatru

Kategoria: Pozostałe

 

 

Mija rok od niezwykłych wydarzeń w miasteczku. Mirella i Lukrecja zamknęły swoją cukiernię i odeszły. o niebezpiecznym magu Hedimie słuch zaginął. nawet Indi gdzieś zniknęła… Jaga Czekolada powoli zaczyna wierzyć. że wszystko. co się wydarzyło. było tylko wytworem jej wyobraźni. Prowadzi znów zwykłe życie nastolatki. spędzając dużo czasu z nowymi przyjaciółmi – Maksem i Zielonym Kapturem. Podczas przedwakacyjnych przygotowań do wspólnego wyjazdu znajduje podręcznik magii. a w nim tajemnicze pióro. Wkrótce na wsypie znajduje identyczne w opuszczonej fabryce czekolady. Zaraz potem do pensjonatu przybywają Mirella i Lukrecja! Okazuje się. że czarodziejki z Almendurii znów potrzebują jej pomocy: kruk Zafir zniknął bez śladu. a Pierwszy Kryształ zaczyna wysyłać sygnały o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Hedim i jego sprzymierzeńcy porywają dzieci. a w zamian za ich o

Nota wydawcy Wstęp Pierwsza bitwa koło wyspy Savo Piątek. 13 listopada Bój olbrzymów : Fragment

Cena:

Fragment:


Why Mars and Venus Collide

Kategoria: Pozostałe

Once upon a time. Martians and Venusians functioned in separate worlds. But in today’s hectic and career-oriented environment. relationships have become a lot more complicated. and men and women are experiencing unprecedented levels of stress. To add to the increasing tension. most men and women are also completely unaware that they are actually hardwired to react differently to the stress. It’s a common scenario: a husband returns home from work stressed out and eager to kick back on the couch and watch television. A wife returns home from work stressed out and wants to talk about it with her husband. What happens? Neither is on the same page. anger and resentment set in. and Mars and Venus collide. Using his signature insight that has helped millions of couples transform their relationships. John Gray once again arms the inhabitants of Mars and Venus with information that will help them live harmoniously ever after. In Why Mars and Venus Collide. Gray focuses on the ways that men and women misinterpret and mismanage the stress in their daily lives. and how these reactions ultimately affect their relationships. „It’s not that he’s just not into you; he needs to fulfill a biological need.” Gray explains. „And it’s not that she wants to henpeck you; she also has a biological drive.” He shows. for instance. how a husband’s withdrawal is actually a natural way for him to replenish his depleted testosterone levels and restore his well-being. and how a woman’s need for conversation and support helps her build her own stress-reducing hormone. oxytocin.Backed up by groundbreaking scientific research. Gray offers a clear. easy-to-understand program to bridge the gap between the two planets. providing effective communication strategies that will actually lower stress levels. Whether in a relationship or single. this book will help both men and women understand their new roles in a modern. work-oriented society. and allow them to discover a variety of new and practical ways to create a lifetime of love and harmony.

Autor: John Gray

Cena: 64.90

John Gray: MP3


Nie zabijaj tej miłości

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Anna prowadzi ustabilizowane życie naukowca u boku swego męża Tomasza. który jest udziałowcem w rodzinnej kancelarii notarialnej.

Barbara zmaga się z trudami życia i wieczną nieobecnością w domu męża Marka – żołnierza realizującego się na afgańskich misjach wojskowych.

Oba na pozór dobre małżeństwa trapią problemy. W miarę upływu lat kobiety zdają sobie sprawę. że nie są szczęśliwe w związkach – i każda na swój sposób próbuje wyjść z impasu. Pomocną dłoń podaje im MIŁOŚĆ.

Ile warto dla niej poświęcić?

Jak skończy się batalia bohaterek o szczęście? Czy los okaże się dla nich łaskawy?

 

Autor: Anna Karpińska

Cena: 32.95

Anna Karpińska: MP3apokryfy nowego testamentu pdf, 13 powodów ebook, testament remigiusz mróz pdf, agnieszka mrozińska insta, vita nostra, baldurs gate 2 enhanced edition solucja, kazanie na górze streszczenie, gołowąs krzyżówka, tony buzan pamięć na zawołanie, aczel statystyka w zarządzaniu, virtulo, mitologia nordycka neil gaiman pdf, pedagogika podręcznik akademicki śliwerski kwieciński pdf, kawaly o chuckuu norrisie, erotycznagra pl, wojtek miłoszewski farba, piosenka magiczne miejsce, zakazana ella fields pdf, katarzyna kukuła, przeżyć. moja tragedia na nanga parbat, aż do śmierci książka, węgierski owczarek…