Emancypantki

Emancypantki Kategoria: Powieści i opowiadania Epicka opowieść o kobietach poszukujących swojej tożsamości w czasach narodzin emancypacji. Prus przestawia bardzo zróżnicowaną galerię postaci kobiecych. z których każda inaczej postrzega swoją rolę w świecie. Mamy więc główną bohaterkę – Magdalenę Brzeską. naiwną. zagubioną altruistkę. którą przytłacza świat obłudy. Nie pomogą jej mądre rady profesora Dębickiego. alter ego…

Published by admin in5 kwietnia 2017
Tagi: , ,

Emancypantki

Kategoria: Powieści i opowiadania

Epicka opowieść o kobietach poszukujących swojej tożsamości w czasach narodzin emancypacji. Prus przestawia bardzo zróżnicowaną galerię postaci kobiecych. z których każda inaczej postrzega swoją rolę w świecie.

Mamy więc główną bohaterkę – Magdalenę Brzeską. naiwną. zagubioną altruistkę. którą przytłacza świat obłudy. Nie pomogą jej mądre rady profesora Dębickiego. alter ego pisarza.

Madzia pracuje na pensji pani Latter – kobiety samodzielnie walczącej o swój byt. a jednocześnie żyjącej pod tyranią własnych dzieci. w tym pięknej Helenki.

Poznajemy też damy klasowe. ciężko pracujące na swe utrzymanie. którym jednak świat zabrania wszelkiej swobody. Oraz wielkie i mniej wielkie damy przysyłające na pensję swoje córki.

Autor: Bolesław Prus

Cena: 36.95

Bolesław Prus: MP3


ę i wciąż się zastanawiała. kim stał się jej dawny adorator. co robi. jak wygląda i czy znalazł już miłość swojego życia. Któregoś czwartkowego wieczoru. po nieudanym dniu i opróżnieniu butelki shiraza. znalazła numer jego telefonu i… zadzwoniła. I nie była to ich ostatnia rozmowa.

Landon wcale o niej nie zapomniał. ale nie zdradził. dlaczego nie próbował jej odszukać. Twierdził również. że jego rodzice nie wyrzucili jej rodziny z mieszkania. a cała historia wyglądała inaczej. Wkrótce okazuje się. że tajemnic i niedopowiedzeń jest więcej. Także Rana nie chce zdradzać swoich. Właściwie najrozsądniej byłoby rzeczywiście o sobie zapomnieć. Ale… ani on. ani ona nie umieją tego zrobić. Napięcie rośnie. Pożądanie buzuje. W obojgu rodzi się przeczucie. że zawsze należeli do siebie. Jak jednak zaufać komuś. kto boi się szczerości?

Usłyszałeś już dosyć. żeby się rozłączyć?

Kategoria: Autor

Penelope Ward

ISBN: 978

Cena: 44.90

978: MP3


Cykl Pendorum. Część I. Arena

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Anrea siłą została wyrwana ze swego świata i poddana niewoli. Jest niemową i zostaje skierowana do szkoły gladiatorów. Stawka każdej walki to śmierć lub życie. Każdego dnia musi mierzyć się ze swoim losem i trudnościami. które są jej stawiane. Dzięki niezwykłym zdolnościom szybko okazuje się. że jest silniejsza niż ktokolwiek zakładał.

„Arena” to pierwsza powieść wprowadzająca do świata Pendorum. Czytelnicy poznają krainy. religie i układy panujące między mieszkańcami. Wśród krwawych walk znajdzie się także miejsce na namiętności i uczucia.

Cykl Pendorum to epicka opowieść spod znaku miecza z domieszką magii. To historia o dorastaniu. mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz własnym. trudnym przeznaczeniem. gdzie niekoniecznie jest się wybrańcem. a nosi znamiona przekleństwa. Poznajcie niemą niewolnicę — gladiatrix Anreę i jej historię pełną walki. namię

Autor: Ewa Dudziec

Cena: 9.99

Ewa Dudziec: MP3


Zwyczajne cuda

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Rozejrzyj się i odkryj zwyczajne cuda wokół nas.

Ogłoszenie powieszone na osiedlowej tablicy daje początek niezwykłym wydarzeniom. Pozornie niezwiązane ze sobą nitki różnych historii zaczynają się splatać w jedną opowieść o miłości. bo przecież w tym pięknym czasie każdy jeszcze mocniej pragnie kochać i być kochanym.

Losy bohaterów przecinają się w najmniej oczekiwanych momentach i miejscach. Przypadek. przeznaczenie. pomyłka. praca nad sobą czy rozmazana cyfra w ogłoszeniu – co sprawi. że w końcu każdy z nich powie: „To właśnie miłość?”.

Autor: Agnieszka Jeż

Cena: 20.90

Agnieszka Jeż: MP3


Próba życia

Kategoria: Pozostałe

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Rozchwiani!

Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać. że Dymitr. osoba zimna jak lód. nie ma żadnych uczuć. Jednak marnieje z dnia na dzień. Tworzy swój własny świat. myśląc. że się w nim obroni. To jednak nie działa. mężczyzna wpada w obsesję. ucieka przed pomocą… Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki. lecz czy będą potrafili je odpowiednio odczytać? I czy cała ta sytuacja może skończyć się dobrze?

Próba życia niesie ze sobą olbrzymią dawkę emocji. nerwów i wyzwań…

Autor: K.A. Figaro

Cena: 34.90

K.A. Figaro: MP3


eby nie górnikiem” ‒ usłyszał od ojca młody Adam Bielecki. Dorosły Adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej.

Kategoria: Autor

Adam Bielecki. Dominik Szczepański

ISBN: 978-83-268-3348-9

Cena: 9999

978-83-268-3348-9:symulator farmy 2014 za darmo, to co musimy utracic, harry potter kamień filozoficzny gra, tijan pdf pl, the sims mobile, zabita na śmierć, unscripted mj demarco, darmowy torrenty, posłuszna żona pdf, krol elfow, nexus jupiter incident, ognisko hiperdensyjne, nowa era e book, romanse pdf za darmo, coben na gorącym uczynku, przygody jakuba wędrowycza, co to jest epub, wojownik słońca, simoni marcello, malcolm xd emigracja, plastusiowy pamiętnik test, zatoka świń pdf, uprowadzony lee child, daisy goodwin…