Opowiadania z dziejów ojczystych. tom III – Polska za Jagiellonów

Opowiadania z dziejów ojczystych. tom III – Polska za Jagiellonów Kategoria: Historia i literatura faktu W kolejnym tomie „Opowiadań…” możemy posłuchać opowieści o rozwoju państwa polskiego za Jagiellonów. Przypomnimy sobie. jak doszło do unii polsko-litewskiej i ostatecznej rozprawy z Krzyżakami w bitwie pod Grunwaldem. jak Polska odzyskiwała dostęp do Bałtyku i umacniała swe panowanie na…

Published by admin in1 marca 2017
Tagi: , , , , ,

Opowiadania z dziejów ojczystych. tom III – Polska za Jagiellonów

Kategoria: Historia i literatura faktu

W kolejnym tomie „Opowiadań…” możemy posłuchać opowieści o rozwoju państwa polskiego za Jagiellonów. Przypomnimy sobie. jak doszło do unii polsko-litewskiej i ostatecznej rozprawy z Krzyżakami w bitwie pod Grunwaldem. jak Polska odzyskiwała dostęp do Bałtyku i umacniała swe panowanie na kresach wschodnich. a także jak wspaniale rozwijała się za czasów Zygmunta Starego i jego syna – Zygmunta Augusta. Niezwykle ciekawa narracja. która pozwala poznać lata chwały i potęgi naszego państwa i polubić opowieści o jego dziejach.

Autor: Bronisław Gebert. Gizela Gebert

Cena: 9999

Bronisław Gebert. Gizela Gebert: MP3


Synowie ziemi

Kategoria: Powieści i opowiadania

Kraków w czasach młodopolskiej cyganerii. Do grupy artystów i literatów należy Czerkaski. Przyjaciele spotykają się. by wspólnie pochylać się nad własnymi utworami w towarzystwie wysokoprocentowych trunków i nastrojowej muzyki. Dekadencka atmosfera Starego Miasta wpisuje się w klimat ich rozważań. naznaczonych emocjami z wielu rejestrów. Jest miłość i śmierć. zachwyt i poczucie twórczej niemocy. „Synowie ziemi” doskonale oddają atmosferę dawnych cyganerii artystycznych z początku XX wieku.

Stanisław Feliks Przybyszewski (1868-1927) – polski pisarz. poeta. dramaturg. nowelista okresu Młodej Polski. Na przełomie wieków uznawany za wielki autorytet życia literackiego. Ekscentryk. skandalista i prowokator. Autor wielu powieści publikowanych w języku niemieckim i polskim. m.in.: „Homo sapiens”. „Dzieci Szatana”. „Synowie ziemi”. „Dzieci nędzy”. „Krzyk”. Okrzyknięty

Autor: Margit Sandemo

Cena: 16.90

Margit Sandemo: MP3


of corpses grows any higher.With a colorful cast of characters and scintillating plot twists. McNally’s Trial is another rollicking ride from the master of suspense.

Kategoria: Autor

Lawrence Sanders

ISBN:

Cena: 9999

:


nem i dobiegającymi zewsząd dźwiękami Makareny. ulubionej – i chyba jedynej. jaką znają – piosenki mieszkańców Tarawy. Przez dwa lata Troost i jego dzielna dziewczyna Sylvia zamiast beztroskiego plażowania. będą mierzyć się z: a) niekompetentnymi urzędnikami państwowymi. b) niepokojąco dużymi stworzeniami. c) okresowym blackoutem. d) brakami żywnościowymi (w tym z Wielkim Kryzysem Piwnym). A to wszystko w otoczeniu ekscentrycznych – albo szalonych. zależy. jak patrzeć – lokalsów. na czele z Półżywym Fredem i samozwańczym Wieszczem Tarawy (brytyjski pijak. który w życiu nie napisał ani jednej linijki).

Życie seksualne kanibali to jedna z najbardziej oryginalnych książek podróżniczych ostatnich lat. a według CNN jedna z najzabawniejszych książek podróżniczych w historii. Rzeczywiście bawi do łez.

J. Maarten Troost (ur. 1969) – holendersko-amerykański podróżnik i

Kategoria: Biografie i dzienniki

W wieku dwudziestu sześciu lat Maarten Troost – nieustannie wciskający drzemkę na budziku życia przez zdobywanie kolejnych bezużytecznych stopni naukowych i serię dorywczych prac –  postanowił w końcu spakować klapki i udać się wraz ze swoją dziewczyną na Tarawę. jedną z wysp na Południowym Pacyfiku w Republice Kiribati. Maarten był wyczerpany i bez pomysłu na życie. a wizja rzucenia wszystkiego i wyjechania na krańce świata wydała mu się niezwykle romantyczna. Maarten powinien być mądrzejszy.

Życie seksualne kanibali to niezwykle zabawna opowieść o tym. jak wyobrażenia autora – przyzwyczajonego do zachodniego komfortu życia – na temat egzotycznej. rajskiej wyspy zderzają się z rzeczywistością. Co rusz popadając w komiczne kłopoty. Maarten podejmuje nierówną walkę z nieustępliwym. dusznym gorącem. śmiercionośnymi bakteriami. zanieczyszczonym ocea

Autor: Jordi Llobregat

Cena: 30.00

Jordi Llobregat: MP3


Madame Bovary

Kategoria: Pozostałe

Unhappily married to a devoted. clumsy. provincial doctor. Emma revolts against the ordinariness of her life by pursuing dreams of ecstasy and love. But her sensuous and sentimental desires lead her only to suffering. corruption. and downfall. A brilliant psychological portrait. Madame Bovary searingly depicts the human mind in search of transcendence. Acclaimed as a masterpiece upon its publication in 1857. this classic is still revered today as one of the finest novels of English literature.

Autor: Gustave Flaubert

Cena: 72.90

Gustave Flaubert: MP3


Po co Kościół?

Kategoria: Historia i literatura faktu

Dla tych. którzy chcą chcą usłyszeć jaki Kościół jest naprawdę. “bez zamiatania pod dywan”.

Ojciec Maciej Zięba jest zafascynowany Kościołem. co nie znaczy że zachwycony – bo czasem załamany i zmartwiony – poznaje jego grzeszność. ale też wciąż odkrywa jego świętość. Dominikanin przedstawia nam o Kościół jako dom – miejsce. do którego zawsze można powrócić. w którym wydarzyło się wiele dobrego. Odważnie mówi o wzlotach i upadkach Kościoła. o tym co wydarzyło się na przełomie wieków. ale i o obecnej sytuacji Kościoła.

O Maciej Zięba OP opowiada:

  • Jak odszedł… i wrócił do Kościoła.
  • Czym jest Kościół?
  • Co to znaczy. że Kościół jest „czystą prostytutką”?
  • Jakie jest miejsce chrześcijan w świecie?
  • Dlaczego szukanie jedności jest ważne i jakie są granice ekumenizmu?

 

Ojciec Maciej Zięba – d

ISBN: 978-83-60599-84-6

Cena: 9999

978-83-60599-84-6: Conv. 8 Getting information about the Tradeshow Centre Conv. 8 ex 1 Conv. 8 ex 2 Conv. 8 ex 3 Conv. 9 At airline information Conv. 9 ex 1 Conv. 9 ex 2 Conv. 9 ex 3 Conv. 10 On the plane and at the airport Conv. 10 ex 1 Conv. 10 ex 2 Conv. 10 ex 3 Conv. 11 At the hotel reception Conv. 11 ex 1 Conv. 11 ex 2 Conv. 11 ex 3 Conv. 12 Negotiations Conv. 12 ex 1 Conv. 12 ex 2 Conv. 12 ex 3 Conv. 13 A staff meeting Conv. 13 ex 1 Conv. 13 ex 2 Conv. 13 ex 3 Conv. 14 Answering the p…przebudzenie pdf, adam rak, krasnal u krzemienieckiej, zgasić słońce, bez tajemnic mia sheridan, save us mona kasten pdf, jerzy malinowski, beniowski słowackiego, kali linux testy penetracyjne pdf, osho zen tarot online, widok ze swinicy do doliny wiercichej, definicja wielomianu, darmowy audiobook, jak byc fit, list.pl, remigiusz mróz cykl chyłka, jak narysować wampira…