Manipulacja ODCZAROWANA! 777 skutecznych technik wpływu. Wydanie II rozszerzone

Manipulacja ODCZAROWANA! 777 skutecznych technik wpływu. Wydanie II rozszerzone Kategoria: Ekonomia i biznes Słowo „manipulacja” wywodzi się z łaciny: „mani” to „ręka”. „pulus” to „pełny”. „kontrolowany”. W efekcie „manipulacja” to działanie. w którym świadomie „trzymamy w ręce” jakiś proces. Wpływamy na kogoś lub na sytuację w sposób świadomy. a nie przypadkiem. Przygotowujemy się do tego…

Published by admin in28 lutego 2017
Tagi: , , , , , , ,

Manipulacja ODCZAROWANA! 777 skutecznych technik wpływu. Wydanie II rozszerzone

Kategoria: Ekonomia i biznes

Słowo „manipulacja” wywodzi się z łaciny: „mani” to „ręka”. „pulus” to „pełny”. „kontrolowany”. W efekcie „manipulacja” to działanie. w którym świadomie „trzymamy w ręce” jakiś proces. Wpływamy na kogoś lub na sytuację w sposób świadomy. a nie przypadkiem. Przygotowujemy się do tego wpływania. I nie ma w tym nic złego. I nie dajmy się oszukać. że techniki wywierania wpływu są dobre. a techniki manipulacji złe. To dokładnie te same narzędzia. Rok 2020 to czas pandemii. która zatrzymała świat. Od marca 2020 r. żyjemy w innym świecie. Od pierwszego wydania Manipulacji odczarowanej pojawiły się też trzy poważne zjawiska społeczne. Jedno to #BLM; drugie to #MeToo. I świadomość zmian klimatycznych. W rozszerzeniu. w kontekście „manipulacji odczarowanej” o tym właśnie piszę.

Przestroga:Słowo „manipulacja” nie nadaje się na termin. Nie może być precyzyjne. Manipulacja to taka perswazja. co nam się nie podoba. co jest według nas nieuczciwa. Kiedy oceniamy. powinniśmy wiedzieć. że oceniamy. a nie stosujemy termin. I powinniśmy to pokazywać. Inaczej manipulujemy. Tak to oceniam.

prof. Jerzy Bralczyk

To praktyczny podręcznik dla tych. którzy chcą mocno trzymać ster swojego życia. a tym samym żyć mądrze. świadomie i godnie. Szczerze polecam każdemu. kto chce osiągnąć wyższe poziomy skuteczności i radości życia.

Ewa Foley. autorka Zakochaj się w życiu. nauczycielka sensownego życia

O Marku Skale z Krakowa słyszałem ciągle od 1994 roku. gdy przyjechałem do Polski. Dobrze. że 8 lat później go poznałem osobiście. Od tej pory wiem. że zapraszanie guru mówiących na głos po angielsku straciło sens. Sens ma zaproszenie Marka. Z tą książką szczególnie!

Robert Krool. mentor. diagnostyk rozwojowy. autor

Nic tak nie odczarowuje złego PR-u manipulacji jak rozłożone na czynniki pierwsze mechanizmy. techniki i przykłady. I dobrze. że Odczarowana!

Anna Łowińska. konsultant HR i Personal Branding

Tym razem zostałem zmuszony (zmanipulowany :)) do refleksji nad własną skutecznością i nad własnymi doświadczeniami w spotkaniach z różnymi ludźmi. Dziękuję. Marku.

Dariusz Milczarek. przedsiębiorca. konsultant i trener biznesu. entuzjasta sprzedaży

Autor wszechstronnie przemyślał własne doświadczenia życiowe i sumiennie „odrobił” najważniejsze lektury z zakresu manipulacji. łącząc wszystko w formie praktycznego przewodnika dla osób zainteresowanych zawiłym światem wzajemnych relacji międzyludzkich. Czytaj. ale uważnie!

prof. dr hab. Zbigniew Nęcki

Marek należy do grona autorów. którzy bezbłędnie opanowali arkana słowa pisanego. Perfekcyjnie odczarowuje manipulację. Łączy przy tym refleksyjne spojrzenie z nutką ironicznego humoru. POLECAM!

Kamil Romel-Sambor. przedsiębiorca. praktyk biznesu. CEO&FOUNDER 360SBC

Skoro możemy postawić znak równości pomiędzy manipulacją i kompleksową kontrolą sytuacji. to jest ona umiejętnością niezbędną dla każdego przedsiębiorcy i sportowca. Marek sprawia. że zapominamy o pejoratywnym znaczeniu manipulacji i zaczynamy rozumieć jej prawdziwą siłę.

Rafał Sonik. zwycięzca Rajdu Dakar. przedsiębiorca. filantrop

Jako wielki miłośnik skuteczności w życiu osobistym i zawodowym bardzo się cieszę że Marek napisał o manipulacji. Same marzenia to za mało. aby wpływać na otaczający nas świat. Potrzebne są jeszcze skuteczne techniki.

Jacek Walkiewicz. Pełna Moc!

Marek zrównuje ze sobą manipulację. perswazję i wpływ społeczny. Pozwala mu to nie wdawać się w definicje. tylko skoncentrować się na przeglądzie technik. Równie ciekawe jest wyłapywanie w tekście tych momentów. w których Marek manipuluje czytelnikiem – sam się zresztą do tego przyznając.

Rafał Żak. trener. mówca. autor

Autor: Marek Skała

Cena: 49.00

Marek Skała: MP3


Ludowa historia Polski

Kategoria: Historia i literatura faktu

Opowieść o tym. co zostało w polskiej pamięci zakłamane. albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych. tych. którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.

 

Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych. którzy w społeczeństwie są na górze nad tymi. którzy są na dole — oraz instytucje społeczne. które służyły elitom do przejmowania tego. co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny. ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa. a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania. a bardziej to. jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju. Polakami. Żydami. Ukraińcami i innymi mniejszościami.

Autor: Adam Leszczyński

Cena: 29.90

Adam Leszczyński: MP3


ii.

***

„Pilis budzi ciekawość. która wraz z odkrywaniem tajemnicy Wielkich Lip przechodzi w lęk. Czytamy kolejne ważne rozważania o winie. Zapis historii. którą zawsze piszą zwycięzcy”.

Dorota Koman. krytyk literacki. poetka

***

„Dojrzała i odważna proza. Autor wprowadza kilka planów czasowych. kilkadziesiąt postaci. stosuje różne rodzaje narracji. indywidualizuje język bohaterów i świetnie nad tym wszystkim panuje (…). Cały splot wątków dzieje się w jednej zagubionej w lasach i odciętej od świata wiosce. przez co zachowana zostaje klasyczna jedność miejsca. na koniec otrzymujemy iście szekspirowskie zakończenie. ale także i wyjaśnienie tajemniczych wątków. w które autor od pierwszych stron sprawnie wciąga czytelnika”.

Piotr Dobrołęcki. Magazyn Literacki Książki

Kategoria: Autor

Marcin Pilis

ISBN: 978-83-8233-093-9

Cena: 29.79

978-83-8233-093-9:


Wiara

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Lato 1986 roku jest wyjątkowo upalne. Leniwy spokój sennej miejscowości letniskowej zakłóca tylko grupka hippisów protestujących przeciw budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia. kiedy pewnego poranka na torach kolejowych odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Nikt nie wie. kim jest i skąd się wzięła.
Młody proboszcz. który znalazł ciało. nie może przestać myśleć o zbrodni. Jego poprzednicy znikali z miasteczka w niejasnych okolicznościach. ale kiedy próbuje się czegoś o nich dowiedzieć. trafia na ścianę milczenia. Czyżby pogłoski o przeklętej parafii miały w sobie ziarno prawdy? Kto postawił przed laty krzyż przy torach i dlaczego zostawia przy nim świeże kwiaty?
Śledztwo. które prowadzi wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak. idzie dość opornie. Miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami. nie chcą wywoływać duchów przeszłości.
Wierzą. że zło nadejdzie ze wschodu. Al

ISBN: 978-83-66278-90-5

Cena: 9999

978-83-66278-90-5:


Power4Change. Sztuka osiągania celów

Kategoria: Poradniki

Biegun to esencja życia człowieka.

Może gdzieś blisko ciebie leży nieodkryty biegun. ale go nie dostrzegasz. bo patrzysz na niego tak. jak patrzą inni…

Marek Kamiński

Wyobraź sobie. że jesteś żeglarzem. Gdy wypływasz w morze. prognoza pogody jest dobra. tafla wody spokojna. a wiatr powiewa w sam raz. Lecz nagle. gdy jesteś daleko od brzegu. przychodzi zmiana. Rozpętuje się straszliwy. potencjalnie zabójczy sztorm. Warunki są bardzo trudne. ale chcesz przetrwać. W tym momencie nie masz żadnego wpływu na żywioł. nie masz wpływu na jakość łódki. na to. kto jest w załodze. na to. ile masz zapasów. O to był czas zadbać wcześniej. Teraz musisz zdać się na swoje kompetencje. umiejętności i realną wiedzę na temat rzeczywistości. Musisz szybko oszacować. co masz. i zdecydować. jak najlepiej z tego skorzystać…

Morze. raz spokojne. innym razem zagniewane. to jedynie metafora. Metafora Twojego życia. które płynie w świecie będącym nieustanną zmianą. Należy ten fakt zaakceptować i przystosować się do niego po to. by wyjść zwycięsko z licznych burz. jakie szykuje dla nas los. Na każdą. nawet z pozoru najbardziej niespodziewaną burzę-zmianę można i należy się przygotować. Poznając samego siebie.

Metoda Biegun to autorskie rozwiązanie Marka Kamińskiego. oparte na przemyśleniach i doświadczeniach z jego niezwykłych wypraw. Wspiera w rozwoju osobistym – przede wszystkim budując motywację i chroniąc przed jej utratą. Biegun to inaczej konkretny. jasno zdefiniowany cel. a sama metoda pozwala przejść drogę do poznania samego siebie. by móc go realizować. Daje konkretne narzędzia pomocne w życiu codziennym. prowadzące do rozwoju osobistego. Poza sferą psyche uwzględnia elementy treningu fizycznego i survivalu. które wspomagają przełamywanie własnych barier. Teraz Marek Kamiński uczy innych. jak – korzystając z Metody Biegun – osiągać to. co z pozoru wydaje się niemożliwe.

 

Audiobook Powe4change czyta Mirosław Haniszewski

 

Marek Kamiński w Onet Rano

 

Autor: Marek Kamiński

Cena: 39.90

Marek Kamiński: MP3łysiak żołnierz, all you need is kill, modele biznesu, cień i kość mag, to o nas piotr c pdf, barbara antonowicz, lee child czasami warto umrzeć, crave tłumaczenie, t. pilch, zasady badań pedagogicznych,, dwór cierni i róż pdf, jesteś tylko diabłem, wysoki dom, dziewczę z sadu, just case 4, ciąg geometryczny zadania pdf, przygody pilota pirxa, logika widła zienkiewicz pdf, obietnice po zmierzchu pdf, zasady badań pedagogicznych strategie ilościowe i jakościowe pdf…