Tomek w Gran Chaco

Tomek w Gran Chaco Kategoria: Literatura młodzieżowa Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce. żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki…

Published by admin in6 stycznia 2017
Tagi: , , , , , ,

Tomek w Gran Chaco

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce. żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.

Autor: Alfred Szklarski

Cena: 29.90

Alfred Szklarski: MP3


Projekt Feniks. Powieść o IT. modelu DevOps i o tym. jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu

Kategoria: Ekonomia i biznes

Niech ktoś uprzątnie wreszcie ten popiół! Gdzieś tu musi być Feniks…

Bycie menedżerem w potężnej. lecz przeżywającej poważny kryzys firmie w branży IT to nie bułka z masłem. Nigdy nie wiadomo. co czeka Cię następnego dnia i czy jeszcze tam pracujesz. Ale dzień. w którym nagle dowiadujesz się. że z pracy odeszli dwaj Twoi przełożeni. a Ty masz zająć gorący i niewygodny fotel wiceprezesa. naprawdę może przytłoczyć. Coś takiego spotkało właśnie Billa. bohatera tej niebanalnej opowieści.

Bill wcale nie chce zostać wiceprezesem. Wie. że każde potknięcie w tej roli będzie go kosztować utratę pracy. Wie też. że nie ma wyjścia – tylko od niego zależy. czy pracownicy dostaną pensje na czas i czy uda się wreszcie wdrożyć opóźniony. lecz kluczowy dla przyszłości firmy projekt Feniks. W poczuciu odpowiedzialności bierze się więc do pracy i… zmienia jej filozofię. Kto by się spodziewał. że dobrze funkcjonujący dział IT. który ułatwia komunikację i współpracę w całej firmie. może uwolnić tak potężną energię! Kto mógł przewidzieć. że dzięki wdrożeniu DevOps projekt Feniks wzleci tak wysoko!

Przeczytaj tę powieść. a zrozumiesz. jak ukryte mechanizmy mogą stymulować lub hamować firmę. To bezcenna wiedza. nie tylko dla członków działu IT…

„Projekt Feniks” to lektura obowiązkowa dla kierowników jednostek biznesowych i informatycznych. którzy zmagają się z rosnącą złożonością funkcjonowania działów IT.

Jim Whitehurst. prezes i CEO firmy Red Hat. Inc.

Autor: Gene Kim. Kevin Behr. George Spafford

Cena: 29.90

Gene Kim. Kevin Behr. George Spafford: MP3


chaną dziewczyną. zamiast – jak się wyraził – filozofowania. A że Jakub później ze swoją dziewczyną się pokłócił. więc skoczył z okna.

I tak dalej. i tak gorzej…

Zaczęło się od reportażu „Miłość w czasach zarazy” w Onecie. w którym Janusz Schwertner opisał jeden z dramatycznych przypadków niedostosowania psycho-płciowego młodych ludzi. Oto nastoletnia Wiktoria poczuła się chłopakiem. została Wiktorem. ale szczucie środowiska i represyjność systemu zadziałały – Wiktor skoczył pod pociąg metra. Jego przyjaciel Kacper. mający podobne problemy. na szczęście został uratowany. choć z trudem przetrwał pobyt na oddziale dziecięcej psychiatrii.

Gdy podsumować tego typu wypadki. okaże się. że Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Zabijają się. bo sobie nie dają rady. a wokół są otoczeni morzem niechęci i n

Kategoria: Historia i literatura faktu

Ania (imię zmienione). lat 12. wyciem obudziła w środku nocy rodziców – wcisnęła się w rogu pokoju. który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła. truła lekami. aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia.

Dla Marysi. lat 15. nie było miejsca na oddziale młodzieżowym w innym szpitalu. więc przyjęto ją na oddział dla dorosłych. W nocy została zgwałcona przez jednego z pacjentów. W tym czasie opiekę nad ponad czterdziestoma pacjentami sprawowały dwie pielęgniarki – ponoć dla bezpieczeństwa zamykały się na klucz w dyżurce.

Milo (lat 23). nie do końca wiedział czy jest chłopakiem. dziewczyną czy kimś pomiędzy tymi płciami. Dziadek odpowiedział mu. że zrobi z niego mężczyznę. Milo skoczył z mostu.

Jakubowi (imię zmienione). lat 17. pełnemu wahań. lekarz zalecił seks z uko

Autor: Krzysztof Król. Jan Gajos

Cena: 39.90

Krzysztof Król. Jan Gajos: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą

Kategoria: Poradniki

Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą

Nie radzisz sobie z terminami. masz słabe wyniki. Twoja wydajność spada. Odkładasz zadania na potem. by zająć się smartfonem. Facebookiem. Instagramem lub śnieniem na jawie. Jeśli już uda Ci się skupić na pracy. wystarczy jeden SMS czy e-mail. aby natychmiast stracić zainteresowanie obowiązkami. A wrócić do nich jest… cóż. bardzo trudno. Niezależnie od tego. czy jesteś studentem. szanowanym prezesem. menedżerem. czy analitykiem w biznesie. problemy z koncentracją i niedobory skupienia sprawiają. że najbardziej błahy bodziec uniemożliwia dokończenie ważnych zadań. A to wróży poważne kłopoty!

Oto zwięzły i praktyczny poradnik. dzięki któremu nauczysz się trenować własną uwagę. Zdziwisz się. jak szybko doprowadzisz swoją koncentrację do perfekcji i jak imponująco zwiększys

Autor: Joanna Berendt. Agnieszka Kozak

Cena: 39.90

Joanna Berendt. Agnieszka Kozak: MP3


Spirit Animals. Tom 4. Ogień i lód

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Zanurz się ponownie w świecie przygód. magii i legend.

Abeke. Meilin. Conor i Rollan przemierzają całą Erdas. aby zapobiec przejęciu władzy nad światem przez bezlitosnych Zdobywców. W wędrówce towarzyszą im magiczne zwierzoduchy: lamparcica Uraza. panda Jhi. wilk Briggan i sokolica Essix. Podążają tropem niedźwiedzicy polarnej Suki. która ukryła się wśród śniegów Arktyki. Ich celem jest zdobycie talizmanu. Do drużyny dołącza Maya. która posiada niezwykłą umiejętność – potrafi panować nad ogniem.

Ogień i lód to czwarty tom bestsellerowej serii fantasy! Pozycja obowiązkowa dla fanów zwierzoduchów

 

Autor: Shannon Hale

Cena: 15.90

Shannon Hale: MP3


Nieznajomy

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Nieznajomy pojawia się znikąd. Możesz spotkać go w barze. na parkingu albo w sklepie spożywczym. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Jego pobudki są niejasne. Ale wiadomości. z którymi przychodzi. zmieniają wszystko. Kilka słów. które wyszepcze ci do ucha. sprawi. że twoje poukładane życie rozbije się w drobny mak…

Adam Price ma wiele do stracenia: piękną żonę. dwóch wspaniałych synów i wszystko. co się wiąże ze spełnieniem amerykańskiego snu – wygodny dom. dobrą pracę i pozornie idealne życie.Spotkanie z Nieznajomym wywróci je do góry nogami – odkrycie wstrząsającego sekretu dotyczącego jego żony Corinne sprawi. że w grze o przetrwanie ważny stanie się każdy ruch. a Adam nie będzie wiedział. komu może ufać.

Tymczasem Nieznajomy zdradza innym kolejne tajemnice

Serial na podstawie powieści wkrótce na NETFLIX!

Autor: Harlan Coben

Cena: 18.90

Harlan Coben: MP3ekg sztuka interpretacji pdf, sprytne mrówki zapisały tajny szyfr i pod obrazkami ukryły liczby, waszkuchnia, książka oczy ciemności dean koontz, o kamilu który patrzy rękami, testuj z pasja, sztuka kochania rzymski poeta, matematyka daj się uwieść, elektronika dla wszystkich 2018 pdf, lynne graham, agusiqtorrents.pl, ebook wiedźmin, chuck więzień labiryntu, ew św marka, obsesja piekna, graveyard keeper glina, podróż po niemiecku, jean christophe grange, ksiązki w pdf, satyr albo dziki mąż, harlequin pdf doci…