Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów

Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów Kategoria: Poradniki >> Możesz kupić książkę w oprawie twardej Mistrzostwo słownej szermierki W dzisiejszym świecie polityki i biznesu. a także w życiu codziennym spory i dyskusje wygrywają nie ci. którzy mają rację. lecz ci. którzy za pomocą sprytnych sztuczek. a czasem nawet bezczelnych chwytów potrafią zapędzić przeciwnika w kozi róg. Często…

Published by admin in18 grudnia 2016
Tagi: , , , , ,

Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów

Kategoria: Poradniki

>> Możesz kupić książkę w oprawie twardej

Mistrzostwo słownej szermierki

W dzisiejszym świecie polityki i biznesu. a także w życiu codziennym spory i dyskusje wygrywają nie ci. którzy mają rację. lecz ci. którzy za pomocą sprytnych sztuczek. a czasem nawet bezczelnych chwytów potrafią zapędzić przeciwnika w kozi róg. Często robią to tak chytrze. że ich rozmówcy nie zauważają poważnych błędów logicznych w prezentowanym rozumowaniu. Owi współcześni sofiści grają na ludzkich emocjach i odwracają uwagę od sedna sprawy — wyłącznie w celu upozorowania słuszności swojej tezy. Warto poznać techniki stosowane przez takich wytrawnych polemistów — niekoniecznie po to. by je stosować. lecz po to. by umieć bronić się przed pułapkami. jakie na nas zastawiają.

„Erystyka” napisana została przez niemieckiego filozofa Artura Schopenhauera około 1830 roku. Chociaż od jej powstania minęło ponad sto siedemdziesiąt lat. książka ta nie straciła na aktualności. Autor opisał w niej trzydzieści osiem forteli stosowanych w dyskusjach przez ludzi. którzy za wszelką cenę chcą udowodnić swoją rację. bez względu na słuszność ich argumentów. To wspaniałe dzieło. pełne ciekawych spostrzeżeń i przykładów zaczerpniętych z życia.

Prowadzenie sporów jest sztuką — i warto się jej nauczyć.

Autor: Arthur Schopenhauer

Cena: 12.90

Arthur Schopenhauer: MP3


Polska Jagiellonów

Kategoria: Historia i literatura faktu

 

Wnikliwy obraz Polski za czasów Dynastii Jagiellonów jest tematem książki Pawła Jasienicy. Niespełna dwieście lat (1386-1572) opisanych przez autora obejmuje czas wojen. konfliktów wewnętrznych. ale i szybkiego rozwoju nauki. triumfu kultury. Tę barwną rozprawę naukowca postrzega się jak fascynującą opowieść o państwie wielu narodów. wiar i kultur.

Paweł Jasienica. właśc. Leon Lech Bejnar (1909-1970) – historyk. publicysta. eseista. twórca znanej syntezy dziejów Polski przedrozbiorowej („Polska Piastów”. „Polska Jagiellonów”. „Polska Obojga Narodów”). Oficer Armii Krajowej. po wojnie represjonowany. Wiceprzewodniczący polskiego PEN Clubu. W 1964 podpisał „List 34”. Jego wystąpienie w obronie grupy studentów w 1968 roku doprowadziło do zakazu publikacji jego prac.

Autor: Paweł Jasienica

Cena:

Paweł Jasienica:


Kategoria:

Format

MP3: Spis_tresci

Cena:

Spis_tresci:skandal nowakowska pdf, jak bardzo mnie znasz, hanya yanagihara ludzie na drzewach, duma i uprzedzenie pl, znane dzieło platona, trylogia nadzoru, malowany ptak audiobook, księga rabina, instagram mucha tropiciel, powieści piastowskie, stulecie winnych audiobook, ravage tillie cole pdf pl, 9 zyc tekst, paweł reszka chciwość, zeruya shalev, glumińska pawlic, tbiu…