berto Eco. które czyta się fantastycznie.” – Palm Beach Post

berto Eco. które czyta się fantastycznie.” – Palm Beach Post Kategoria: Autor Megan Campisi ISBN: 978-83-8139-758-2 Cena: 9999 978-83-8139-758-2: Zupa z gwoździa Kategoria: Powieści i opowiadania   Jest grudzień 2012 roku. Zbliża się data zapowiedzianego przez kalendarz Majów końca świata. Pięćdziesięcioletni Jan jest redaktorem w niewielkim czasopiśmie. Jego praca polega na prowadzeniu korespondencji z czytelnikami.…

Published by admin in8 listopada 2016
Tagi: , , , , ,

berto Eco. które czyta się fantastycznie.” – Palm Beach Post

Kategoria: Autor

Megan Campisi

ISBN: 978-83-8139-758-2

Cena: 9999

978-83-8139-758-2:


Zupa z gwoździa

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Jest grudzień 2012 roku. Zbliża się data zapowiedzianego przez kalendarz Majów końca świata. Pięćdziesięcioletni Jan jest redaktorem w niewielkim czasopiśmie. Jego praca polega na prowadzeniu korespondencji z czytelnikami. Ponieważ rubryka cieszy się małym powodzeniem. czasem musi pisać listy do samego siebie. W wolnym czasie prowadzi blog kulinarny. tytułową „Zupę z gwoździa”. i fascynuje się małpami z Borneo – nosaczami. Od dwudziestu lat jest w związku małżeńskim z Marysią. Ich życie jest przepełnione rutyną. marazmem i frustracją.

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem Jan przeżywa swój prywatny koniec świata – Marysia znika bez śladu. a szef w redakcji zarządza rewolucyjne zmiany.

****

„Tę wnikliwą. dowcipną i mądrą książkę powinna przeczytać każda normalna kobieta. która chce zrozumieć przeciętnego współczesnego mężczyznę i każdy współczesny m

ISBN: 978-83-8146-998-2

Cena: 9999

978-83-8146-998-2:


Szwedzkie kalosze

Kategoria: Powieści i opowiadania

Kontynuacja bestsellerowych „Włoskich butów”

Frederick Welin. emerytowany chirurg mieszkający na jednej z wysp szwedzkiego archipelagu. budzi się w nocy. krztusząc się dymem. Jego dom stoi w płomieniach. Mężczyzna zrywa się z łóżka. ale jest już za późno. by ratować dobytek. Ledwo udaje mu się owinąć kocem i wybiec z pożogi w – jak się okazuje – dwóch lewych kaloszach. Wkrótce w płomieniach staje kolejny dom. a ludzie zaczynają szeptać o przemykającej po wyspie tajemniczej. zakapturzonej postaci.

Autor: Henning Mankell

Cena: 29.90

Henning Mankell: MP3


Daleko od morza

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Powojenna zawierucha. trudne relacje międzyludzkie. a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo. przyjaźń. a wreszcie miłość.

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka. Marianna Palińska. po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück. wraca do Polski. aby odnaleźć swojego brata. Kobieta pomaga Niemcom. którzy pozostali w kraju. spisując ich historie. co pozwala jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzje zaważą nie tylko nalosie lekarki. ale także jej najbliższych.

Opowieść z trudną historią w tle. niosąca nadzieję i przypominająca o tym. jak ważna jest pamięć i zrozumienie.

Przytoczone w powieści zdarzenia są oparte na faktach. a wiele scen zostało zainspirowanych opowieściami ocalałych albo rodzinną historią autorki.

Autor: Agnieszka Gładzik

Cena:

Agnieszka Gładzik: 9999


Wczesną jesienią w Złotych Piaskach

Kategoria: Powieści i opowiadania

Gorący piasek i szum morskich fal towarzyszą bohaterom spędzającym czas w bułgarskim kurorcie. Są lata 60. Nad Morzem Czarnym rozkwita turystyka. Życie urlopowiczów toczy się w nadbrzeżnych kawiarniach. kasynach i hotelowych pokojach. Wczasowicze zjechali się głównie z Europy Zachodniej. choć wśród gości znajdziemy także małżeństwo Polaków. Wakacyjny klimat nie jest jednak w stanie zagłuszyć bolesnych wspomnień sprzed lat…

 

„Wczesną jesienią w Złotych Piaskach” to powieść. w której losy młodej Szwedki splatają się z polskim małżeństwem. Kurortowy klimat opowieści przełamują tragiczne wspomnienia z czasów II wojny światowej.

Autor: Stanisława Fleszarowa-Muskat

Cena: 24.99

Stanisława Fleszarowa-Muskat: MP3


Życie na pełnej petardzie

Kategoria: Biografie i dzienniki

Wielki powrót bestsellera. Niezapomniany ks. Jan Kaczkowski w rozmowie życia.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania – odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (wszystko jednak skończyło się dobrze: A pieniądze widzi?. – Widzi!. – To święcić!).


W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradził źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O własnym życiu i polskim Kościele mówił z odwagą i dystansem osoby. której udało się pokonać strach.

 

Miliony Polaków ceniły go za autentyzm. odwagę i szczerość. Był podziwiany zarówno przez katolików. jak i niewierzących. Sam o sobie mówił. że jest onkocelebrytą. czyli człowiekiem znanym głównie z tego. że ma raka.

ISBN: 978-91-7903-740-6

Cena: 9999

978-91-7903-740-6:


Płomień i krzyż. Tom 3

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin wspólnie ruszają do walki!

Dwaj szczególni Inkwizytorzy znowu się spotykają. Tym razem. by wspólnie wypełnić zadanie w przeklętej krainie zamieszkanej przez dziki lud. który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami. Tysiące mil od granic Cesarstwa. inkwizytorzy będą musieli spełnić misję kluczową dla całego chrześcijaństwa.

W całej intrydze wielką rolę odegrają także mało znani lecz potężni funkcjonariusze Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. Hildegarda Reizend – podróżniczka. która przewędrowała świat od Afryki po Himalaje. Biegły w sztuce magicznej Barnaba Biber. Wszyscy będą musieli stawić czoła Herenniuszowi Furiusowi – Rzymianinowi. który na własne oczy widział Ukrzyżowanie i Zstąpienie Jezusa Chrystusa.

Węzły intryg zaciskają się na szyjach wszystkich bohaterów. Kto będzie musiał umrzeć dla dobra chrześcijaństwa. a kto przeżyje. by dalej służyć Sprawie?

Autor: Jacek Piekara

Cena: 34.90

Jacek Piekara: MP3michal okonski, cesarzowa katarzyna, kochanek lady chatterley pdf, monika zielińska banasiak, empik książki romanse, cztery kąty 4, angielski pacjent książka, joanna lipińska, kilkutygodniowy kogucik, paradoks wyboru pdf, forst basen, wielki słownik pwn oxford, norman davies zaginione królestwa, baśnie barda beedle a chomikuj, abc pewności siebie i atrakcyjności, 365 dni część 2 pdf, audiobook 365 dni, może morze wróci, wojciech machała, dickens książki, pierwsza księga snów, małe anioły, film inny czas…