Zaraz będzie po wszystkim

Zaraz będzie po wszystkim Kategoria: Powieści i opowiadania Jadzia jest osiemdziesięcioletnią pensjonariuszką domu opieki. W miejscu. w którym rytm strzępków życia wyznaczają jedynie posiłki. obchody personelu. wizyty nielicznych już przyjaciół i krewnych oraz oglądanie seriali. nie ma zbyt wielu rozrywek oprócz myślenia. A temu Jadzia oddaje się z całą zawziętością. Swoje losy – przedstawione niechronologicznie…

Published by admin in24 sierpnia 2016
Tagi: , , , , ,

Zaraz będzie po wszystkim

Kategoria: Powieści i opowiadania

Jadzia jest osiemdziesięcioletnią pensjonariuszką domu opieki. W miejscu. w którym rytm strzępków życia wyznaczają jedynie posiłki. obchody personelu. wizyty nielicznych już przyjaciół i krewnych oraz oglądanie seriali. nie ma zbyt wielu rozrywek oprócz myślenia. A temu Jadzia oddaje się z całą zawziętością. Swoje losy – przedstawione niechronologicznie – narratorka odsłania przed nami za sprawą retrospekcji. Bohaterka relacjonuje strzępki swojego dzieciństwa przypadającego na drugą wojną światową. dorastania. dawnych. niespełnionych miłości. życia codziennego. pracy w redakcji. wychowania córki i wreszcie trudnych relacji z mężem. W historię Jadzi wplecione są dwie inne opowieści: młodego sanitariusza Tomka i czterdziestoletniej pielęgniarki Agaty. Zaraz będzie po wszystkim to delikatna. kameralna i świetnie napisana nieduża opowieść o samotności na wielu poziomach. opowiadająca o najciemniejszych zakamarkach ludzkich dusz. Stworzony przez autora słodko-gorzki portret pensjonariuszy i pracowników domu starców jest przejmujący. dojmująco smutny. złośliwy. ale i miejscami ironicznie zabawny.

Autor: Grzegorz Uzdański

Cena: 17.90

Grzegorz Uzdański: MP3


a to żadnego wysiłku. Wydawać się to może absurdalne. ale jest całkowicie możliwe i co ważniejsze – osiągalne dla każdego. Motywacja staje się bezwysiłkowa. gdy przestajemy egoistycznie podchodzić do życia.

 

Czego się nauczysz?

 • Podniesiesz energię życiową – będziesz bardziej energiczny. szczęśliwszy i gotów do działania.
 • Staniesz się niezwyciężony – zidentyfikujesz i z premedytacją wyrwiesz ze swojego umysłu chwasty. które Cię osłabiały. Pozwoli to z łatwością pokonywać strach. przeciwności i trudności życiowe.
 • Zbudujesz niezachwianą i bezwysiłkową motywację – odkryjesz. co napędza najwybitniejszych ludzi do działania. Wybierzesz motywację idealnie pasującą do Ciebie.

Kategoria: Autor

Dawid Piątkowski

ISBN: 978-83-65590-23-7

Cena: 9999

978-83-65590-23-7:


zyć się „mniej. ale częściej. zamiast więcej. ale rzadziej”.
 • dostroić swój wewnętrzny filtr informacji. aby nauczyć się myśleć przez pryzmat zielonego światła
 • określić plan kontynuacji. aby wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce.
 • Wreszcie poznasz też odpowiedź na pytanie: „Dlaczego mimo iż wiem. że powinienem coś robić. to dlaczego tego nie robię?”. Przeczytaj tę książkę. a ten problem zniknie.

  ***

  Książkę. którą trzymasz w ręku. powinieneś przeczytać niezależnie od tego. ile masz lat. jaka jest twoja sytuacja życiowa. zawodowa czy rodzinna. Zawiera ona prawdy uniwersalne. Autorzy koncentrują się na tym. co decyduje o rozwoju człowieka i jego adaptacji do ciągle zmieniającego się otoczenia. To swoisty traktat o rozwoju oparty o konkretne wnioski i praktyczne rozwiązania

  Kategoria: Ekonomia i biznes

  Korzystaj ze zdobytej wiedzy i zmieniaj swoje życie!

  Dlaczego tak wiele rzeczy. których uczymy się z tak dużym wysiłkiem. jakoś po prostu się nie utrwala? Ponieważ całą energię wkładamy w nabywanie nowych umiejętności i kształtowanie lepszych nawyków. brakuje nam natomiast skutecznych strategii. dzięki którym moglibyśmy zapamiętać wszystkie te przydatne informacje i zacząć je stosować w praktyce. W niniejszej książce Ken Blanchard. Paul J. Meyer oraz Dick Ruhe opowiadają historię o pisarzu. którego nurtują pewne pytania. i o przedsiębiorcy. który potrafi na nie odpowiedzieć. Całość stanowi prosty i uporządkowany opis metody. dzięki której zaczniesz się skuteczniej uczyć i wykorzystywać zdobytą wiedzę w celu wprowadzenia trwałych zmian.

  Dzięki tej książce dowiesz się. jak:

  • poradzić sobie z zalewem informacji – jak uc

   Autor: Ann Brashares

   Cena: 17.90

   Ann Brashares: MP3


   yć. o czym tobie marzyć. śnić”.

   O tym jest ta książka.

   Kategoria: Autor

   Rafał Ziemkiewicz

   ISBN: 978-83-7964-486-5

   Cena: 9999

   978-83-7964-486-5:


   Blood. Ash. and Bone

   Kategoria: Pozostałe

   In the South. the past is never past. Tai Randolph doesn’t want to hear about homicide. She’s had enough of the dark and the dangerous and decides some time out of Atlanta is exactly what she needs to put the recent spate of corpses behind her. It’s an idyllic vision: selling her wares at the Savannah Civil War Expo. attending a few Confederate reenactments. and perhaps a little romantic rendezvousing with Trey. who has agreed to put aside the corporate security agent routine and join her for a long weekend in her hometown. But in the South. the past is never truly past; it tends to rise again. In Tai’s case. it shows up as her tattooed heartbreaker of an ex-boyfriend desperate for her help. He spins a tale of betrayal. deceit. and a stolen Civil War artifact that Tai agrees to help him recover. As it turns out. Trey’s on the case too. representing a wealthy competing client after the same prize. As the lovers square off against each other. Tai discovers

   Wydawnictwo: Rok_wydania

   Cena:

   Rok_wydania: 1   pierwszy śnieg pdf, nechrebecka, namarginesiezycia, sodoma hipokryzja i władza w watykanie ebook, c++ zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami, jakub, wicehrabia severn, agnieszka olszanowska, max czornyj grzech pdf, pandemie na świecie historia, red dead redemption poradnik, kronika pewnej miłości, dobrze po rosyjsku, my dilemma is you, sapkowski wiedźmin kolejność, rafał hetman…