takie jak teorie spiskowe. polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe – doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.

„Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie. w które sama jest głęboko zaangażowana. zarówno w Europie. jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument. napisany z wnikliwością. inteligencją i zrozumieniem” – Timothy Snyder. autor „O tyranii”

takie jak teorie spiskowe. polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe – doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych. „Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie. w które sama jest głęboko zaangażowana. zarówno w Europie. jak…

Published by admin in14 sierpnia 2016
Tagi: , , , ,

takie jak teorie spiskowe. polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe – doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.

„Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie. w które sama jest głęboko zaangażowana. zarówno w Europie. jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument. napisany z wnikliwością. inteligencją i zrozumieniem” – Timothy Snyder. autor „O tyranii”

Kategoria: Autor

Anne Applebaum

ISBN: 978-83-268-3642-8

Cena: 9999

978-83-268-3642-8:


Motywacja bez zadyszki. Jak pokonywać przeciwności i osiągać cele w zgodzie ze sobą

Kategoria: Poradniki

Osiągaj cele bez zadyszki. w zgodzie ze sobą

Gdyby sporządzić ranking najpopularniejszych słów XXI wieku. motywacja bez wątpienia znalazłaby się w ścisłej czołówce.

Słowo to widać na okładkach poradników (również tego – sic!). czasopism. w tytułach kursów. szkoleń i tysięcy internetowych wykładów. Stało się synonimem dociskania siebie do granic możliwości i nieustannego podnoszenia sobie poprzeczki. Czujemy się źle. kiedy wydaje nam się. że jesteśmy niedostatecznie zmotywowani. Mamy poczucie winy. gdy uważamy. że robimy niewystarczająco dużo lub szybko. Za wszelką cenę więc chcemy siebie zmienić i zmotywować. a przy tym często działamy po omacku. Nic dziwnego. że kiedy na drodze do celu napotykamy trudności lub doświadczamy porażki. to okazuje się. że jesteśmy bezbronni.

Autorka tego poradnika pokazuje. że motywacja to nie afirmacyjne mantry ani proste „chce mi się”. Jak przekonuje. to książka dla tych. którzy chcą:

  • osiągać cele w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami
  • pokonywać trudności. kryzysy i radzić sobie z porażkami
  • nauczyć się odpuszczać z korzyścią dla swojego dobrostanu
  • odpieprzyć się od siebie. choć żyją w świecie tak bardzo nastawionym na sukces

Autor: Jadwiga Korzeniewska

Cena: 34.90

Jadwiga Korzeniewska: MP3


Wizna

Kategoria: Historia i literatura faktu

Tragiczny wrzesień 1939 roku.

Niemiecki korpus pancerny generała Heinza Guderiana uderza z całą mocą. usiłując zamknąć kleszcze wokół wycofujących się spod Warszawy polskich armii. Zakładano. że jego sukces przyniesie klęskę stronie polskiej po zaledwie dziesięciu dniach oporu.

Jednak na drodze pancernych zagonów staje polska załoga odcinka Wizna. Dwie kompanie piechoty ukryte w kilku betonowych schronach nad Narwią wsparte sześcioma działami. Mniej niż 700 żołnierzy przeciwko 40 tysiącom.

40 do 1.

Tak rozpoczyna się desperacka walka kapitana Władysława Raginisa. Bój do ostatniej krwi. naboju i samobójczej śmierci dowódcy. który przysiągł. że żywy swej pozycji nie opuści.

Dziś epizod ten znany jest jako legendarna obrona Wizny.

Autor: Jacek Komuda

Cena: 4

Jacek Komuda: MP3


Nic. co ludzkie. Powieść inspirowana scenariuszem filmu KLER

Kategoria: Powieści i opowiadania

W seminarium duchownym wybucha pożar. Kleryk Leszek Lisowski ratuje z płomieni dwóch przyjaciół: Andrzeja Kukułę i Tadeusza Trybusa. Po święceniach spotykają się w każdą rocznicę ocalenia. Tym razem spotkanie kończy się tragicznie. Wiara i powołanie trzech księży zostaną wystawione na próbę.
Piotr Głuchowski nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów. ale czerpiąc z prawdziwych historii. tworzy nową. wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. Te odkrywa dziennikarka Ludmiła Zakrzewska. główna bohaterka powieści. Ona także – prowadząc śledztwo w sprawie kościelnej pedofilii – musi dokonać fundamentalnego wyboru: miłość czy godność?

„Bez pracy moich kolegów reporterów ta książka by nie powstała. Postać Ludmiły Zakrzewskiej. głównej bohaterki «Nic. co ludzkie». jest wzorowana na nich. Na

Autor: K.A. Figaro

Cena: 17.90

K.A. Figaro: MP3


kę do poznania prawdy.

Zdrowy rozum jest to rzecz ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona. każdy bowiem sądzi. iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony. iż nawet ci. których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić. nie zwykli pragnąć go więcej. niźli posiadają.

Kategoria: Autor

Kartezjusz

ISBN: 978-83-283-4914-8

Cena: 9999

978-83-283-4914-8: OD TŁUMACZA 7 ROZPRAWA O METODZIECzęść pierwsza 31Część druga 41Część trzecia 53Część czwarta 63Część piąta 73Część szósta 91


Świadkowie

Kategoria: Historia i literatura faktu

Przed niemieckim sądem w Düsseldorfie stanęli oprawcy z obozu koncentracyjnego Majdanek. Autor w przejmujący sposób relacjonuje proces. zwłaszcza emocjonujące losy poszczególnych świadków. Nie stroni od autorskiego komentarza do prezentowanych wydarzeń. Uważa. że pokazowe procesy wymierzyły sprawiedliwość jedynie „palcom zbrodniczej ręki”. podczas gdy prawdziwi zarządcy fabryk śmierci pozostają bezkarni.

Józef Musioł – autor książek non fiction. który czerpie inspiracje ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Jest doktorem nauk prawnych. adwokatem. sędzią Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. Działał również w polityce – w latach 80. pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Literatów Polskich.

Autor: Józef Musiol

Cena: 39.90

Józef Musiol: MP3


. oraz Donaldem. sposób. w jaki Donald budował pozycję w swoim klanie. oraz to. w jak okrutny sposób ten ukochany syn i dziedzic odrzucił ojca. który zachorował na chorobę Alzheimera.
Liczni eksperci. armia psychologów oraz dziennikarzy próbowała wyjaśnić niebezpieczne. ale też groteskowe zachowania Donalda Trumpa. To jednak Mary L. Trump ma kompetencję oraz unikalną wiedzę na temat własnej rodzinny. które są kluczem do stworzenia prawdziwie wielowymiarowego i mrocznego portretu najniebezpieczniejszego człowieka na ziemi. Jako jedyna jest też w stanie opowiedzieć niezwykłą. przerażającą rodzinną sagę Trumpów. Nie tylko z powodu unikalnej wiedzy. ale także dlatego. że tylko jej Donald wyznał prawdę o jednej z najpotężniejszych. ale też najbardziej dysfunkcyjnych rodzin na świecie.

„Ukazało się wiele książek na temat Donalda Trumpa. ale ta jest najważniejsza” – „Vanity Fair”

Kategoria: Autor

Mary L. Trump

Autor: Marian Piotr Rawinis

Cena: 12.99

Marian Piotr Rawinis: MP3harlan coben bez śladu, młoda utuczona kura, zaslona dymna, dzisiaj trzeba wybrać pdf, w glebi lasu online, nesbo królestwo, wybory wiedzmin 3, lord of the fallen poradnik, intryga shen pdf, jerzy nasierowski rodzina, marcin chuzzlewit, wściekłość i duma, brian greene piękno wszechświata, gra death stranding, 12 prac heraklesa prezentacja, kolejne 365 dni pdf docer, dialog zamiast kar, neger, napij sie i zadzwon, badz moim swiatlem…