Lego. Jak pokonać kryzys. zawojować świat i zbudować potęgę z klocków

Lego. Jak pokonać kryzys. zawojować świat i zbudować potęgę z klocków Kategoria: Historia i literatura faktu Dziś Lego to znakomicie działająca korporacja odnosząca sukcesy na całym globie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego. że w 1978 roku losy tego niezwykłego przedsiębiorstwa mogły się potoczyć zupełnie inaczej. W tym właśnie roku stery w firmie…

Published by admin in26 lipca 2016
Tagi: , ,

Lego. Jak pokonać kryzys. zawojować świat i zbudować potęgę z klocków

Kategoria: Historia i literatura faktu

Dziś Lego to znakomicie działająca korporacja odnosząca sukcesy na całym globie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego. że w 1978 roku losy tego niezwykłego przedsiębiorstwa mogły się potoczyć zupełnie inaczej. W tym właśnie roku stery w firmie przejął młody idealista i wnuk założyciela Lego – Kjeld Kirk Kristiansen.
Na ponad 300 stronach poznajemy największych menedżerów i dyrektorów finansowych drugiej połowy XX wieku. z których każdy próbował zrozumieć istotę najsłynniejszego klocka wszech czasów. Jesteśmy świadkami dramatycznych decyzji i wypadków. które zaprowadziły ten duński skarb narodowy na skraj upadku. Wreszcie poznajemy Jørgena Viga Knudstorpa. który postanowił na nowo rozbudzić ducha Lego i zataczając ogromne koło. w pewnym sensie wrócić do wartości. które wyznawał Kjeld Kirk Kristiansen. a które są do dziś drogie wszystkim wielbicielom tej cudownej zabawki.

„To fascynująca lektura nie tylko dla fanów marki ciekawych tego. jak ich ulubiona firma zdobyła pozycję i uznanie. jakimi cieszy się dzisiaj. ale także wnikliwa analiza uwarunkowań ekonomicznych. różnych stylów zarządzania i często wykluczających się wizji rozwoju. które były udziałem kolejnych dyrektorów generalnych Lego. To ich doświadczenia. koncepcje i zmieniające się podejście do tego. czym właściwie jest firma Lego. a także ich zmagania z zarządem firmy sprawiły. że duński producent zabawek kilkukrotnie przebył drogę od rynkowego potentata do firmy o włos od upadku – i z powrotem. Słynna już «kuracja Knudstorpa» wyprowadziła firmę ze strat ku rekordowym zyskom. Do dziś Lego jest obiektem analiz i inspiracją dla niejednego lidera – i nigdzie nie opisano go tak drobiazgowo jak w tej właśnie książce” – Paweł „Ariel” Kmieć. AFOL. youtuber.

Autor: Niels Lunde

Cena: 27.99

Niels Lunde: MP3


Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start. Edukacja i rozwój zgodne z naturalnymi potrzebami przedszkolaka

Kategoria: Poradniki

W jakim wieku posłać dziecko do przedszkola i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? O co pytać wychowawców w przedszkolu? Jak znaleźć dla dziecka równowagę między nauką a zabawą? To tylko niektóre z pytań. które zadają sobie rodzice każdego z maluchów.

A może najważniejsze jest to. aby najpierw uświadomić sobie. że życie to nie wyścig. Że tak naprawdę nie ma w nim żadnego startu. ani tym bardziej żadnej mety. Dopiero zbudowanie bliskiej relacji ze swoim dzieckiem pozwala skutecznie wspierać je w procesie uczenia się. zgodnie z jego naturalnymi potrzebami.

Rewolucyjna książka psycholog dziecięcej Anity Janeczek-Romanowskiej i eksperta od metod nauczania Mikołaja Marceli to najlepsza inwestycja w rozwój twojego dziecka. Oprócz szeregu praktycznych przedszkoln

Autor: Ed Catmull. Amy Wallace

Cena: 22.90

Ed Catmull. Amy Wallace: MP3morze utraconej miłości, za późno na gniew cda, jak kupować ebooki, caryca katarzyna lektor pl, typ osobowości intj, opowiadania +18, wyznacz czterowyrazowy ciąg geometryczny, dobry chlopak hokeisci pdf doci, jednak mnie kochaj pdf, paypal na allegro, baldur’s gate enhanced edition poradnik, konrad janczura, toskania przewodnik pdf, światy równoległe książka, freddie mercury zeby, pogrzeb zuzanny łapickiej, subsydiarnośc, ars amandi owidiusz, adam mickiewicz żona, formaty ebooków, poczwarka terakowska…