Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci. terrorystów i ciągłej niepewności

Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci. terrorystów i ciągłej niepewności Kategoria: Historia i literatura faktu   XXI wiek wszystkich strachów   W roku 1989 pożegnaliśmy komunizm i – nie wiedząc wtedy jeszcze o tym – powitaliśmy niepewność jutra. Zniknęły gwarancje zatrudnienia. jako społeczeństwo odbyliśmy przyspieszony kurs ekonomicznej samodzielności. Do NATO wkraczaliśmy z kilkunastoprocentowym…

Published by admin in6 maja 2016
Tagi: , , , ,

Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci. terrorystów i ciągłej niepewności

Kategoria: Historia i literatura faktu

 

XXI wiek wszystkich strachów

 

W roku 1989 pożegnaliśmy komunizm i – nie wiedząc wtedy jeszcze o tym – powitaliśmy niepewność jutra. Zniknęły gwarancje zatrudnienia. jako społeczeństwo odbyliśmy przyspieszony kurs ekonomicznej samodzielności. Do NATO wkraczaliśmy z kilkunastoprocentowym bezrobociem i wielką rzeszą ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa. ale gdzieś na niezbyt odległym horyzoncie pojawiła się już perspektywa wstąpienia do Unii Europejskiej i nadzieja na otwarcie się zagranicznych rynków na polskich pracowników. Później w dalekim Nowym Jorku w zamachu terrorystycznym runęły dwie wieże World Trade Center. To nas przeraziło. ale terroryści z turbanami na głowach byli dla nas tak odlegli jak – nie przymierzając – kosmici. Na naszym kontynencie był spokój. a w naszym kraju czuliśmy się szczególnie bezpiecznie. uznając. że to peryferia Zachodu.

O. czyżby?

Drugie dziesięciolecie obecnego wieku wytrąciło nas ze strefy komfortu. Za wschodnią granicą wybuchła regularna. choć oficjalnie niewypowiedziana wojna. Terroryści wyprowadzili się z odległego Iraku i Afganistanu. wybierając zamiast nich obiecaną ziemię Europy. Dziś już raz po raz natykamy się w internecie na cybernetyczne potyczki sterowanych sieciowych trolli. Z tsunami fake newsów coraz trudniej wyłowić rzetelne informacje… Czego naprawdę należy się bać? Czy będziemy obiektem ataku terrorystycznego? Czy polską ziemię mogą rozjechać rosyjskie czołgi? A może lepiej zamknąć oczy na politykę i zwyczajnie pilnować kursu franka. bo tym. co najbardziej zagraża naszemu bezpieczeństwu. są wahania wartości szwajcarskiej waluty? Jak żyć w świecie. który nieprędko (jeśli kiedykolwiek) znów będzie względnie bezpieczny. i nie dać się zwariować?

 

Co nam zagraża? Jak żyć bezpiecznie w sieciowej rzeczywistości? Jaka jest hierarchia potrzeb człowieka w świecie ciągłej niepewności? Odpowiedź na te fundamentalne pytania stanowi treść bogatej w fakty i przemyślenia książki Pauliny i Romana Polko. Napisana barwnym językiem. w sposób niezwykle przystępny tłumaczy czytelnikowi zawiłości i fenomeny współczesnego świata: konsekwencje migracji. terroryzmu. globalnego ocieplenia; zagadnienia wojen informacyjnych i cyberbezpieczeństwa. rywalizacji o zasoby i surowce naturalne. Nie zapomina przy tym o wyzwaniach bardziej tradycyjnych. związanych z konfliktami zbrojnymi i ekspansją terytorialną. współzawodnictwem ekonomicznym czy też przesuwaniem się ciężkości świata w kierunku Dalekiego Wschodu.

Ciekawa. barwna i pełna szczegółów opowieść o bezpieczeństwie Polski i świata w XXI wieku. Nieszablonowa. obalająca stereotypy i polityczne mistyfikacje; pozwalająca zrozumieć wyzwania przyszłości. a nie rozpamiętywać przeszłe konflikty. Lektura obowiązkowa nie tylko dla zainteresowanych sprawami międzynarodowymi w naszym kraju.

Aleksander Kwaśniewski. Prezydent RP w latach 1995-2005

 

Autor: Paulina Polko. Roman Polko

Cena: 39.90

Paulina Polko. Roman Polko: MP3


Tuż za ścianą

Kategoria: Pozostałe

Trzymający w napięciu domestic thriller o przewrotnej fabule. po którym zadacie sobie pytanie: Czy można tak bardzo znienawidzić sąsiada. żeby posunąć się do zabójstwa?

Podmiejska ulica Lowland Way to spełnienie idyllicznego snu. Przepiękne rezydencje. życzliwi sąsiedzi. wspólne zabawy dla dzieci w każdą niedzielę. Ale Darren i Jodie. którzy wprowadzają się do jednego z domów. z nikim się nie liczą. Puszczają w nocy głośną muzykę. zaczynają nieudolny remont i handlują na swojej posesji używanymi samochodami. Wkrótce atmosfera staje się napięta i konflikt wisi w powietrzu. A potem pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii. która wstrząsa lokalną społecznością. Podczas gdy policja szuka przyczyny śmiertelnego wypadku. zaczynają padać oskarżenia i okazuje się. że każdy ma coś do ukrycia. Detektywi po kolei przesłuchują mieszkańców. którzy zwierają szyki i zgodnie twierdzą. że winny jest Darren Booth. Ale jest pewien problem. Policja im nie wierzy.

„Ten zabójczy thriller o złożonej fabule powinien przemówić do każdego. komu zaleźli za skórę hałaśliwi sąsiedzi.”
PopSugar

„Niezwykle wciągająca powieść. Candlish buduje napięcie aż do punktu kulminacyjnego. który jest równie przerażający. co wiarygodny. Potrafi wydobyć koszmar z beztroskiej codzienności.”
Associated Press

Autor: Louise Candlish

Cena: 27.90

Louise Candlish: MP3


A może będzie właśnie tak

Kategoria: Pozostałe

Dzieci często marzą o tym. co będą robić kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem. a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar. namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach. marzeniach i przygodach napisała Renata Piątkowska. a przeczytał. doskonale jak zawsze. Artur Barciś.

Autor: Renata Piątkowska

Cena: 13.58

Renata Piątkowska: MP3


365 dni

Kategoria: Pozostałe

Obrzydliwie romantyczna. skrajnie prawdziwa i inspirująca…. Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół. wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny. dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny mafijnej. szalenie przystojny. młody Don – Massimo Toricelli. Mężczyzna kilka lat wcześniej przeżył zamach na swoje życie. Postrzelony kilka razy prawie umarł – a kiedy jego serce przestało bić. przed oczami zobaczył dziewczynę. a dokładnie Laurę Biel. Gdy przywrócono go do życia. obiecał sobie. że odnajdzie kobietę. którą zobaczył. Massimo daje dziewczynie 365 dni na to. by go pokochała i została z nim. Ojciec chrzestny w połączeniu z Pięćdziesięcioma twarzami Greya.

Autor: Blanka Lipińska

Cena: 25.90

Blanka Lipińska: MP3


Koncepcja Alter Ego. W poszukiwaniu prawdziwego „ja”

Kategoria: Poradniki

Tylko jedna osoba stoi Ci na drodze do nadzwyczajnych sukcesów. spełnienia marzeń i wyzwolenia drzemiących w Tobie pokładów kreatywności. sił i determinacji. Tą osobą jesteś Ty. Co więcej. tylko jedna osoba może usunąć tę przeszkodę i umożliwić Ci osiągnięcie każdego celu. jaki zechcesz sobie postawić – ona już teraz czeka w Twoim wnętrzu. aż ją oswobodzisz i pozwolisz działać. Być może wyczuwasz w sobie jej istnienie i intuicyjnie zdajesz sobie sprawę. że jesteś w stanie przezwyciężyć zwątpienie. negatywne nastawienie i kompleksy. Możesz znaleźć motywację i stać się najlepszą wersją siebie!

Oto unikalny poradnik. który krok po kroku poprowadzi Cię przez ekscytujący proces odnajdywania i przebudzania Twojego wewnętrznego superbohatera. Kiedy odkryjesz swoją sekretną tożsamość i nauczysz się korzystać z jej supermocy. zauważysz. jak łatwe jest przezwyc

:

Cena:

:


Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 4. Nakrapiana przepaska

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Tom czwarty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.

Siostra Helen Stoner. Julia. umiera w tajemniczych okolicznościach. Helen czuje. że czeka ją podobny los. Czy Holmes i Watson zdołają pomóc przerażonej dziewczynie? Na jaki trop naprowadzi ich informacja o nakrapianej przepasce. o której Julia mówiła tuż przed śmiercią?

Dla dzieci powyżej 7 lat.

Autor: Arthur Conan Doyle

Cena: 17.90

Arthur Conan Doyle: MP3


awcy. dłużnika. wierzyciela. pracodawcy. kontrahenta czy agenta ubezpieczeniowego. Przekonuj go. mówiąc jego wewnętrznym głosem. Graj twardo. budując więź sympatii. Nie ulegaj. nawet gdy czujesz się bezsilny i spotykasz się z wrogością. Oto filozofia Roberta Mayera. prawnika prawników. który reprezentował Mohammeda Ali. rząd Wenezueli i tysiące innych dużych i małych. sławnych i niesławnych klientów.

Larry King nazywa Roberta Mayera „prawnikiem prawników”. Mayer udzielił w radiu i telewizji ponad 130 wywiadów. To weteran prawa i doskonały negocjator. Mayer i jego firma reprezentują klientów zarówno dużych (takich jak rządy państw. w tym Wenezueli. na rzecz której Mayer negocjował warunki pierwszego w Ameryce Łacińskiej meczu bokserskiego wagi ciężkiej). jak i małych. sławnych (w tym najbardziej znanych aktorów i sportowców Ameryki) i nieznanych.

Mayer zmierzył się także z ponad d

Kategoria: Ekonomia i biznes

Dobry negocjator to ktoś. kto potrafi rozwiązywać złożone problemy i osiągać twarde rezultaty. nie wytaczając ciężkiej artylerii. Robert Mayer sprawnie i z gracją wprowadzi cię na drogę dobrych negocjacji. Odkryje przed tobą potężne narzędzia negocjatora. korzystając z:

– najnowszej wiedzy w dziedzinach: psychologii. lingwistyki. adwokatury sądowej. sprzedaży i komunikacji.

– własnego doświadczenia w potyczkach z ponad dwustoma mistrzami negocjacji na całym świecie.

– historii spraw klientów. których reprezentował tysiące w trakcie swojej wieloletniej kariery prawniczej.

Robert Mayer podpowie ci. jakie taktyki się sprawdzają. a jakie nie. Z tej książki dowiesz się. co robić. gdy czujesz. że uderzasz głową w mur. gdy twoje propozycje są odrzucane raz za razem i gdy spotykasz się z wrogością i gniewem. Znajdziesz tu wskazówki i opisane kolejne kroki

ISBN: 978-83-7561-787-0

Cena: 9999

978-83-7561-787-0: Blue Castlemoj ojciec pablo escobar, szczęście czy fart pdf, zagadka kuby rozpruwacza, miłość po prostu żurnalista pdf, syzyfowe prace lektura, doci sylwia127, życie bez bólu, miczurin bułgaria, tylko seks, maladie i inne opowiadania pdf, śmierć przybywa do pemberley, nieściur, kto zabił pershinga, gra o tron hbo premiera, magia olewania, na krańce świata. podróż historyka przez historię, harry potter i kamien filozoficzny pdf, hate to love you tijan pdf, wiedźmin ostatnie życzenie audiobook download…