Mimochodem o chodzeniu

Mimochodem o chodzeniu Kategoria: Poradniki Poruszanie się o własnych nogach większość z nas traktuje jako czynność tak oczywistą. że w zasadzie się nad nią nie zastanawiamy. Okolicznościowa przechadzka. spacer z psem. wyjście do sklepu czy do pracy nie wydają się niczym spektakularnym i nie stanowią takiego wyzwania jak zdobycie najwyższych szczytów Ziemi czy podróż dookoła…

Published by admin in3 maja 2016
Tagi: , , , , , ,

Mimochodem o chodzeniu

Kategoria: Poradniki

Poruszanie się o własnych nogach większość z nas traktuje jako czynność tak oczywistą. że w zasadzie się nad nią nie zastanawiamy. Okolicznościowa przechadzka. spacer z psem. wyjście do sklepu czy do pracy nie wydają się niczym spektakularnym i nie stanowią takiego wyzwania jak zdobycie najwyższych szczytów Ziemi czy podróż dookoła świata. Jednak ta na pozór prozaiczna czynność okazuje się świetnym tematem do głębszych rozważań. a historia chodzenia może być fascynującą lekturą.

Zebrane w tej książce fakty oraz przemyślenia pozwalają spojrzeć na chodzenie z szerszej perspektywy niż codzienne życie czy wynikające z ruchu zdrowotne korzyści. Historia chodzenia to także historia butów oraz specyficzne spojrzenie na sztukę. religię. ewolucję czy wojskowość – we wszystkich tych dziedzinach chodzenie odegrało i odgrywa ważną rolę. choć kontekst. w jakim się pojawia. bywa różny.

Kiedy i jak staliśmy się dwunożni ze wszystkim zaletami i wadami takiego stanu rzeczy? Jaką funkcję spełnia maszerowanie w wojsku i religiach? Czym i jak od wieków chroniono i upiększano stopy? Dlaczego lenistwo nieustannie odciąga nas od chodzenia? Którego ze znanych artystów. myślicieli. pisarzy czy filozofów owładnęła mania wędrowania? I w końcu: co jest tak pociągającego w chodzeniu. że już w trakcie lektury tej książki będziesz chciał rzucić wszystko i ruszyć w drogę?

„Niniejsza książka nie jest naukową rozprawą z jednej prostej przyczyny: nie jestem uczonym. Spiritus movens całości stały się nogi. nie głowa. Jako amator przechadzek starałem się zabrać jak największą liczbę faktów i ciekawostek. Nie wyczerpuję jednak tematu. bo nie jest to możliwe. Chcę. aby czytelnik w rozwijaniu wiedzy mógł iść (i iść i iść i iść…) własną drogą.”

fragment wstępu

Autor: Szymon Augustyniak

Cena: 34.90

Szymon Augustyniak: MP3


Podejrzany

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

To nie żarty. to nie przelewki. tu się dzieje. i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach. a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel. delikatnie mówiąc. nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią – wiedzieli o jego problemach z prawem. z narkotykami. ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach. ale przecież miłość nie wybiera… Maria urodziła córeczkę. Daniel wylądował na odwyku. Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa. a potem… Potem zrobiło się szybko. ostro. groźnie. błyskotliwie. zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej. niż oczekują. nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

Autor: Paulina Świst

Cena: 37.00

Paulina Świst: MP3


merican Society for Training & Development GN Poland. coach LMI

To prosta i niezwykle wartościowa książka dla każdego. kto chce się uczyć. Blanchard i jego partnerzy osiągnęli kolejny sukces… pokazują. jak korzystać z posiadanej wiedzy i zmieniać życie własne oraz najbliższych. Lektura obowiązkowa!

– Elliott Masie. prezes. The Learning Consortium

Kategoria: Autor

Ken Blanchard. Paul J. Meyer. Dick Ruhe

ISBN: 978-83-8087-312-4

Cena: 17.90

978-83-8087-312-4: 01. Wstęp 02. Problem 03. Brakujące ogniwo 04. Siła powtarzania 05. Powód nr 1. Zalew informacji 06. Zasada „mniej. ale częściej” w praktyce 07. Powód nr 2. Negatywny filtr 08. Słuchanie a pozytywny sposób myślenia 09. Myślenie przez pryzmat zielonego światła 10. Powód nr 3. Brak kontynuacji 11. Pomoc innym dzięki akcentowaniu tego. co pozytywn


Demon wyścigów. Kryminały przedwojennej Warszawy. Tom 2

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Warszawa. lata 30. XX w. Tor Wyścigów na Polu Mokotowskim. Dżokej Grot jest jednym z najbardziej utalentowanych dżokejów w stolicy. Jednak od pewnego czasu na torze dzieją się dziwne rzeczy: wygrywają zawodnicy słabi. a niektórzy. w tym także i Grot. dostają propozycje nie do odrzucenia za przegranie wyścigu lub pogróżki od tajemniczego Demona Wyścigów. Ma on rozlegle możliwości: może zatruć konia lub wykluczyć dżokeja z wyścigu. przez co wpływa na to. kto wygrywa pieniądze na zakładach. Właściciele koni i stali bywalcy tracą majątki. Dżokej Grot wraz z siostrą właściciela stajni. Tiną Świtomirską. próbują wyjaśnić tę sprawę. Jednak Demon Wyścigów okazuje się nie lada przeciwnikiem… Powieść tę zadedykował Wotowski swojemu ojcu. jeźdźcowi i wybitnemu znawcy koni. W książce szczególną uwagę poświęcił środowisku. słownictwu i ca

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Obserwatorka

Kategoria: Pozostałe

Nowa powieść domestic-noir autorki bestsellerowej „Stażystki”

Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia.

Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie. on w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował. ale miała wrażenie. że są z innych światów. które do siebie nie pasują.

Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje. że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki.

Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje. że jest obserwowana. i zaczyna mieć pewność. że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypad

39.90: 1

Cena:

1:sztuka kochania pdf doci, blanka lipińska pdf, niemiecki dla dzieci pdf, justyna sobolewska instagram, elementy logistycznej obsługi klienta, 365 dni docer, petlicki, sapiens. od zwierząt do bogów chomikuj, artur barcis, podlewski marcin, pod powiezchnia, zaginione imperium, stan futbolu pdf, rozdzióbią nas kruki, wrony, finansowy kozak, stelina jakub, ćwiczenia maturalne angielski pdf, praczki mp3, chiński ekspres, walcząc z ciszą…