10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu

10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu Kategoria: Poradniki By żyć w zgodzie z innymi i samym sobą To. co dzisiaj uważamy za jogę – te wszystkie trójkąty. lotosy. powitania słońca – to tylko wierzchołek góry „jogowej”. W czasach gdy powstawała joga. około 5000 lat p.n.e.. celem jej uprawiania nie było zawinięcie się…

Published by admin in3 maja 2016
Tagi: , , , , ,

10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu

Kategoria: Poradniki

By żyć w zgodzie z innymi i samym sobą

To. co dzisiaj uważamy za jogę – te wszystkie trójkąty. lotosy. powitania słońca – to tylko wierzchołek góry „jogowej”. W czasach gdy powstawała joga. około 5000 lat p.n.e.. celem jej uprawiania nie było zawinięcie się w precel ani stanie na rękach. ale uspokojenie umysłu. osiągnięcie spójności – wewnętrznej i zewnętrznej – a także jedności z Bogiem i szczęścia. Jako pierwszy napisał o tym Patańdźali. który żył na przełomie IV i V wieku n.e. Jego Jogasutry to zbiór krótkich zdań na temat jogi. rodzaj notatnika. wielokrotnie w historii opatrywanego komentarzami różnych joginów. Ta książka również stanowi rodzaj komentarza do myśli wyrażonych przez Patańdźalego. choć jej autorka nie stara się wyjaśniać. co mistrz miał na myśli. a raczej podpowiada. jaką naukę może wyciągnąć z Jogasutr współczesny człowiek.

Zdaniem Patańdźalego. ponieważ ludzki umysł zwykle pozostaje nadaktywny. wszyscy cierpimy. By skończyć z cierpieniem. trzeba go uspokoić. Do tego celu służy medytacja. ale przyda się też siedem innych elementów jogi. między innymi asana. czyli wygodna pozycja do medytacji. oraz jamy i nijamy. Te ostatnie na pierwszy rzut oka przypominają Dekalog. Nie bez przyczyny – można je traktować jak zbiór zasad etycznych. które chronią porządek społeczny. Jednak ich główne zadanie jest inne. Jamy i nijamy mają przede wszystkim chronić nas przed nami samymi. Dbają o naszą karmę. o wewnętrzną integralność. o spokojny sen i o to. byśmy mogli patrzeć na siebie w lustrze. I w pewnym sensie – o nasze szczęście.

Autor: Agnieszka Passendorfer

Cena: 29.90

Agnieszka Passendorfer: MP3


Nigdy nie zapomnisz

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia. że chcesz więcej.

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna. pozbawiona przyjaciół i miłości. izoluje się od świata. jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian. bohaterka zaczyna wierzyć. że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym. kim się wydaje. a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej. że jest ktoś. kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie. dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia. jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą. czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

Autor: Kathryn Croft

Cena: 39.90

Kathryn Croft: MP3


Dama Paxtona

Kategoria: Pozostałe

Autorka bestsellerowego „Rhysa” powraca z pierwszym tomem serii o motocyklistach!

Nikki Preston postanawia uciec od obłudy. która na co dzień ją otacza. W tym celu dziewczyna przyjeżdża do miasteczka Prescott. w którym przed laty spędzała wakacje. Chce zamieszkać w domu odziedziczonym po dziadkach. Jej entuzjazm szybko gaśnie. gdy dowiaduje się. że tereny otaczające posiadłość zostały wykupione i obecnie są własnością klubu motocyklowego Sinners&Reapers. Klubu. którego wiceprezesem jest koszmar jej dzieciństwa – Paxton Hays. Paxton i jego klubowi bracia pojawili się w miasteczku. żeby założyć tam swój oddział i rozkręcić nowy interes. Aby wszystko poszło zgodnie z planem. potrzebują terenów należących do Nikki. Dla Paxtona klub oraz bracia są najważniejsi. nikt ani nic tego nie zmieni. a już z pewnością nie dziewczyna. która zalazła mu za skórę. kiedy jeszcze byli dziećmi. Ale czy na pewno?

Autor: Agnieszka Siepielska

Cena: 29.90

Agnieszka Siepielska: MP3


QBI

Kategoria: Pozostałe

Queen’s Bureau of Investigation is now open for business-and in each department of this new enterprise Ellery finds ample opportunity to exercise the brilliant. ingenious. and at times startling talents of his crime-lab mind. For to the bureau come some of the most plaguey cases in Queen’s career.In „The Three Widows.” two of Theodore Hood’s wealthy. widow daughters. as well as his own widow. are caught in a murder that Ellery reluctantly relegated to the Impossible Crime Department. In „The Myna Birds.” old Mrs. Andrus’ bequest of a million dollars to thirty-eight observant and talkative birds sets off a chain of violent events leading straight to the Embezzlement Department-and the only bird-detective on record!”A Question of Honor” is a matter of considerable international delicacy. involving indiscreet letters. a Shakespearean scholar from Scotland Yard. and a crime at once assigned to the Suicide Department.Numerous other criminals. crimes. follies. and felonies find their way to the bailiwicks of the QBI as well. From the files of the Buried Treasure Department comes „Miser’s Gold”; from the Narcotics Department. „The Black Ledger”; from the Kidnapping Department. „Child Missing!”; and many others. In each case. Ellery Queen demonstrates the powers that make him unique among detectives.

Autor: Ellery Queen

Cena: 71.90

Ellery Queen: MP3


Kategoria:

:

Cena:

:


a

Kategoria:

Format

MP3: Spis_tresci

Cena:

Spis_tresci:kwintesencja q, sinokoperkowy brąz, historia seksu, niegodziwe rozrywki, broken sword 5 solucja, mapa ameryki północnej do wydruku, powietrznia, permisywna hiperkapnia, jacek fedorowicz córka, słuchowiska, doci caysii, dług nina pdf, buty szczęścia, zwiadowcy 13 pdf, vita nostra, egipt: haram halal, czechow wujaszek wania, czasy angielskie pdf, odchudzanie 2017, mały princ…