Klechdy polskie

Klechdy polskie Kategoria: Pozostałe Zbiór pięciu baśni („Czarny kozioł”. „Jan Tajemnik”. „Majka”. „Podlasiak” i „Wiedźma”) wydanych po raz pierwszy w 1956 roku. a więc niemal 20 lat po śmierci Leśmiana. Baśnie wykorzystują motywy ludowe i pogańskie. język utworu przynosi skojarzenia z narracją wiejskiego gawędziarza. urzekając równocześnie swoją melodią i kunsztem. a czasem również i humorem.…

Published by admin in2 maja 2016
Tagi: , , , ,

Klechdy polskie

Kategoria: Pozostałe

Zbiór pięciu baśni („Czarny kozioł”. „Jan Tajemnik”. „Majka”. „Podlasiak” i „Wiedźma”) wydanych po raz pierwszy w 1956 roku. a więc niemal 20 lat po śmierci Leśmiana. Baśnie wykorzystują motywy ludowe i pogańskie. język utworu przynosi skojarzenia z narracją wiejskiego gawędziarza. urzekając równocześnie swoją melodią i kunsztem. a czasem również i humorem. Utwór pozwala zanurzyć się w wyobrażonych światach. gdzie wszystko jest możliwe. Bohaterowie baśni to wieśniacy. którzy spotykają różne istoty ze sfery sacrum. upiora. wiedźmę. majkę – piękną dziewczynę z rybim ogonem. Bez względu na sytuację ludzie wierzą. że uda im się przechytrzyć nadprzyrodzone istoty. odwrócić urok. spełnić pragnienia. Dwa światy – zwyczajny i nierzeczywisty – potrafią współistnieć w najmniej spodziewanych momentach. by równie nieoczekiwanie przerwać zaistniałą więź. Pozostają wspomnienia.

Ilosc_stron:

Cena:

: 310093


05132

Kategoria: 29.90

1

9999:

Cena:

:


Blondynka. jaguar i tajemnica Majów

Kategoria: Literatura podróżnicza i przewodniki

Kolejna. zapierająca dech w piersiach opowieść polskiej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej.

Tym razem autorka udaje się do najdalszych zakątków Imperium Majów. W pogoni za Kryształowymi Czaszkami. Atlantydą i kalendarzem Majów. przemierza Gwatemalę. Jej samotna wędrówka prowadzi przez Rzekę Skorpionów. Dom Ognia. Lodu. Ciemności i Ostrzy. przez Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu zwaną Xibalba. by doprowadzić ostatecznie do… celu.

„W podróży bywa tak samo jak w życiu” – pisze Beata Pawlikowska. – „Czasem wyruszasz w drogę. mając jasno określony cel. a kiedy tam dotrzesz. okazuje się. że wcale nie wiedziałeś dokąd tak naprawdę zmierzasz.”

O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka. podróżniczka. dziennikarka. fotograf. tłumacz. Współpracowała z wieloma stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Obecnie prowadzi popularną audycję „Świat według blondynki” w radio ZET oraz program „Podróże z żartem” na antenie TVP2.

Laureatka wielu nagród min. nagrody im. Arkadego Filera „Bursztynowy Motyl” za książkę Blondynka w dżungli oraz nagrody im. Beaty Pawlak za książkę Blondynka na Kubie.

Przez kilka miesięcy w roku podróżuje po świecie. Książki. w których opisuje swoje wyprawy. zyskały ogromne uznanie czytelników.

Autor: Beata Pawlikowska

Cena: 39.90

Beata Pawlikowska: MP3


Śluby panieńskie

Kategoria: Poezja

Jedna z najlepszych komedii Aleksandra Fredry w formie audiobooka.
W polskim szlacheckim dworku z XIX wieku starsi państwo – pan Radost i pani Dobrójska – postanowili doprowadzić do małżeństwa bratanka Radosta – Gustawa. z córką Dobrójskiej – Anielą. Gustaw akceptował nieuchronność tego małżeństwa. ale się do niego nie śpieszył; żył beztrosko. wieczory spędzał na hulankach. Aniela i jej przyjaciółka Klara nie chciały zostać niewolnicami swoich mężów. złożyły więc tytułowe śluby:
“Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną
Nienawidzić ród męski. nigdy nie być żoną”.
Klara. inteligentna i uszczypliwa. miała wiele okazji prezentowania nienawiści do rodu męskiego dzięki obecności w dworku zakochanego w niej Albina. młodzieńca sentymentalnego i egzaltowanego.
Sytuacja zmieniła się. gdy Gustaw dowiedział się o przyrzeczeniu panien. Dotknięty obojętnością Anieli. wymyślił on intrygę w celu wzbudzenia pożądania ze strony Anieli. utarcia nosa Klarze i pomocy rozpaczającemu Albinowi.

Autor: Aleksander Fredro

Cena: 18.74

Aleksander Fredro: MP3osiedle rzniw, gra o tron pieśń lodu i ognia pdf, osiedle marzeń chmielarz, horror erotyczny, karlsson z dachu, monika piotrowska instagram, posluchajcie bracia mila, kod coca cola, pomnik cesarzowej achai tom 1 pdf, wiedźmin świat, lewiński biologia pdf, dzikie serce tęsknoty męskiej duszy pdf, ebok gazownia dolny śląsk logowanie, chłopiec stajenny opiekujący się końmi, przewieszenie mróz pdf, danielle jensen, do tejże, mój pomysł na życie…