Daleko od morza

Daleko od morza Kategoria: Powieści i opowiadania   Powojenna zawierucha. trudne relacje międzyludzkie. a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo. przyjaźń. a wreszcie miłość. Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka. Marianna Palińska. po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück. wraca do Polski. aby odnaleźć swojego brata. Kobieta pomaga Niemcom. którzy pozostali w kraju.…

Published by admin in30 kwietnia 2016
Tagi: , , , , , ,

Daleko od morza

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Powojenna zawierucha. trudne relacje międzyludzkie. a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo. przyjaźń. a wreszcie miłość.

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka. Marianna Palińska. po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück. wraca do Polski. aby odnaleźć swojego brata. Kobieta pomaga Niemcom. którzy pozostali w kraju. spisując ich historie. co pozwala jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzje zaważą nie tylko nalosie lekarki. ale także jej najbliższych.

Opowieść z trudną historią w tle. niosąca nadzieję i przypominająca o tym. jak ważna jest pamięć i zrozumienie.

Przytoczone w powieści zdarzenia są oparte na faktach. a wiele scen zostało zainspirowanych opowieściami ocalałych albo rodzinną historią autorki.

Autor: Agnieszka Gładzik

Cena:

Agnieszka Gładzik: 9999


Wirus

Kategoria: Powieści i opowiadania

Posłuchaj wieczoru autorskiego Dariusza Bugalskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej – Klub Trójki

Wywiad w Trójce:
Dariusz Bugalski u Michała Nogasi w Radiowym Domu Kultury

 


To opowieść jak z bajki albo jak z „Imagine”:
Polskę ogarnia epidemia miłości…

Wyobraźcie sobie kraj mlekiem i miodem płynący. drugą Japonię i Szwajcarię w jednym. Kraj czterdziestu milionów zadowolonych obywateli. kraj raj w centrum sytej i spokojnej Europy.
To Polska.
Dziennikarz. król telewizji. o niebiańskim głosie. który hipnotyzuje kobiety i niemal dosłownie pozbawia je ubrania. a dosłownie tchu i wolnej woli.
Jego cień. producent telewizyjny opętany wizją programu. który zmieni oblicze ziemi. niekoniecznie tylko tej.
Światowej sławy szwedzka architektka polskiego pochodzenia. przybywająca do Warszawy. by zrealizować specjalne życzenie prezydenta…
Dopadnie ich wirus.
Epidemia miłości wybuchnie gwałtownie i…
Zniknie?

„Epidemie są w istocie sprawą zwyczajną. Kiedy wybuchają. ludzie powiadają: To nie potrwa długo. to zbyt głupie. Ale to nie przeszkadza im trwać”.

Albert Camus. „Dżuma”


„Gdyby wydarzenia w Polsce potoczyły się inaczej. czy zaatakowałby nas wirus wszechmiłości? Dariusz Bugalski proponuje rodakom dziwną terapię — czułą i zgryźliwą. Tę książkę czytałem. śmiejąc się. wzruszając i zgrzytając zębami!”

                                                                                                                                                                                                        Jerzy Sosnowski

„To nie jest rzecz dla leniwego czytelnika. Na pierwszy rzut oka political fiction. ale też moralitet. pełna ironii analiza ludzkich słabości. kpina z poradników. Nade wszystko jednak – gorzka refleksja nad „epidemiami” w życiu społecznym – nad ich źródłami oraz ludzką podatnością na manipulację”.

                                                                                                                                                                                                                             Prof. Wiesław Łukaszewski

„Książka Dariusza Bugalskiego jest przypowieścią. która zjawia się na rozstajach dróg. na skrzyżowaniu pomiędzy starą baśnią a nowym mitem. archaicznym patosem i językiem proroctwa a ironicznym dystansem. który nakazuje wziąć wszystko w cudzysłów. To rozdroże szczególne. pełne złudzeń oraz dawnych i nowych widm. Wymaga ono. jak cała nasza „postsekularna” epoka. czułej. subtelnej. lecz i bezpardonowej diagnozy. którą w tej książce na szczęście dostajemy”.

                                                                                                                                                                                                                                               Prof. Zbigniew Mikołejko


Autor: Dariusz Bugalski

Cena: 27.90

Dariusz Bugalski: MP3


eby nie górnikiem” ‒ usłyszał od ojca młody Adam Bielecki. Dorosły Adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej.

Kategoria: Autor

Adam Bielecki. Dominik Szczepański

ISBN: 978-83-268-3348-9

Cena: 9999

978-83-268-3348-9:niedojrzałe granulocyty podwyższone, trylogia mrocznego elfa, filmy z arnold szwarceneger, joseph conrad i narodziny globalnego świata, eleanor oliphant ma się całkiem dobrze, gra swat, izabela perez rodzice, więzień miłości odc 263 napisy pl youtube, chris norman z żoną, mapa znak, dziewczyna nr 6, zbuntowane serce doci, kowal prawdziwa historia, nocny złodziej szustak, izabela sowa tymczasem, władca północy, zdradzona pdf, lynne graham, ostateczne wyjście natsuo kirino, lektura karolcia pdf…