pan>»Kalendarz z Dziewuchami« to książka.która utwierdziła mnie w przekonaniu. że prawdziwa przyjaźń odległości się nie boi”.

Renata Matysik. Renifer wśród książek

***

„Perypetie Ady i jej Dziewuch dostarczą wam wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Gorąco polecam!”

Sylwia Stawska. Kobiece recenzje

***

„Historie Dziewuch są pełne szczęścia i śmiechu. ale też życiowych zawirowań. a one. mimo dzielącej je odległości. potrafią przez to wszystko przechodzić razem. Właśnie tym jest »Kalendarz z Dziewuchami« – opowieścią o tym. jak cudownie jest mieć obok siebie osoby. na które można zawsze liczyć”.

Monika Szklarzewska. SiemaMonia Czyta

 

pan>»Kalendarz z Dziewuchami« to książka.która utwierdziła mnie w przekonaniu. że prawdziwa przyjaźń odległości się nie boi”. Renata Matysik. Renifer wśród książek *** „Perypetie Ady i jej Dziewuch dostarczą wam wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Gorąco polecam!” Sylwia Stawska. Kobiece recenzje *** „Historie Dziewuch są pełne szczęścia i śmiechu. ale też życiowych zawirowań. a one.…

Published by admin in10 kwietnia 2016
Tagi: , , , , ,

pan>»Kalendarz z Dziewuchami« to książka.która utwierdziła mnie w przekonaniu. że prawdziwa przyjaźń odległości się nie boi”.

Renata Matysik. Renifer wśród książek

***

„Perypetie Ady i jej Dziewuch dostarczą wam wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Gorąco polecam!”

Sylwia Stawska. Kobiece recenzje

***

„Historie Dziewuch są pełne szczęścia i śmiechu. ale też życiowych zawirowań. a one. mimo dzielącej je odległości. potrafią przez to wszystko przechodzić razem. Właśnie tym jest »Kalendarz z Dziewuchami« – opowieścią o tym. jak cudownie jest mieć obok siebie osoby. na które można zawsze liczyć”.

Monika Szklarzewska. SiemaMonia Czyta

 

Kategoria: Autor

Ada Johnson

ISBN: 978-83-8194-758-9

Cena: 9999

978-83-8194-758-9:


Widdershins

Kategoria: Pozostałe

Ever since Jilly Coppercorn and Geordie Riddell were introduced in de Lint’s first Newford story. „Timeskip.” back in 1989. their friends and readers alike have been waiting for them to realize that they belong together. Now. in Widdershins. a stand-alone novel of fairy courts set in shopping malls and the Bohemian street scene of Newford’s Crowsea area. Jilly and Geordie’s story is finally being told. Before it’s over. we’ll find ourselves plunged into the rancorous and sometimes violent conflict between the magical North American „animal people” and the more newly arrived fairy folk. We’ll watch as Jilly is held captive in a sinister world based on her own worst memories-and Geordie. attempting to help. is sent someplace even worse. And we’ll be captivated by the power of love and determination to redeem ancient hatreds and heal old magics gone sour. To walk „widdershins” is to walk counterclockwise or backwards around something. It’s a classic pathway into the fairy realm. It’s also the way people often back slowly into the relationships that matter. the real ones that make for a life. In Widdershins. Charles de Lint has delivered one of the most accessible and moving works of his career.

Autor: Charles de Lint

Cena: 164.90

Charles de Lint: MP3


Kobieta w mroku

Kategoria: Pozostałe

Przyprawiający o dreszcze thriller psychologiczny o rozpadzie rodziny i sekretach. które wciąż nas nawiedzają.

Sarah ma za sobą epizod. którego w ogóle nie pamięta – po śmierci matki przedawkowała tabletki nasenne. Rodzina i przyjaciele są pewni. że zamierzała targnąć się na swoje życie. Mąż proponuje jej specyficzną terapię – nadmorski dom w Walii. w którym się wychowywał. właśnie wystawiono na sprzedaż za bezcen. Przeprowadzka z pewnością dobrze by zrobiła i Sarze. i dzieciom.

W ofercie jest jednak pewien haczyk – piętnaście lat temu fotografia domu nie schodziła z okładek gazet. W jego murach brutalnie zamordowano całą rodzinę. Patrick wierzy jednak. że uda się przywrócić domowi dawną świetność. choć skromne fundusze ledwo wystarczą im na pokrycie podstawowych kosztów.

Wkrótce nowi sąsiedzi zaczynają sugerować. że dom jest nawiedzony. a na progu willi poja

ISBN:

Cena: 9999

:


ę i pisać. Debiutował zbiorem opowiadań „Młodzieńcze próby” (1822). Wiele podróżował po Europie. Wydał kilka powieści. tomików wierszy oraz ponad trzydzieści utworów dramatycznych. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero baśnie. Łącznie napisał ich blisko 150. Część z nich to zapisy znanych Andersenowi utworów ludowych. Wiele z baśni ma charakter autobiograficzny. jak np. „Brzydkie kaczątko”. i przeznaczonych jest dla osób dorosłych. a tylko nieliczne nadają się do czytania najmłodszym. Do najbardziej znanych baśni Andersena należą m.in.: „Mała syrenka”. „Nowe szaty cesarza”. „Calineczka” i „Królowa Śniegu”. Baśnie zostały przetłumaczone na ponad 100 języków. a ich nowe adaptacje ukazują się także współcześnie.

Kategoria: Autor

Hans Christian Andersen

ISBN: 978-87-26-35814-8

Cena: 9999

978-87-26-35814-8:


le każdego obywatela Björnstad.

To powieść o tym. co wiąże społeczność i jak zbiorowa świadomość może odsuwać od siebie prawdę. W tym niewielkim leśnym miasteczku Backmanowi udało się zamknąć cały świat.

Kategoria: Autor

Fredrik Backman

ISBN: 978-83-8230-076-5

Cena: 9999

978-83-8230-076-5:


Piegowate opowiadania

Kategoria: Pozostałe

Opowiadania w znakomitej interpretacji Artura Barcisia

Trzecia książka o przygodach przedszkolaka Tomka. znanego z „Opowiadań dla przedszkolaków” i „Opowiadań z piaskownicy”.

Pełne ciepłego humoru opowiadania o rezolutnym chłopcu. dla którego codzienne życie w rodzinie i w przedszkolu jest pełne niezwykłych przygód i odkryć. Interesujące może być obserwowanie muchy chodzącej po szybie. jak i wymyślanie niezwykłych wynalazków. a wyścig z kolegami do drzwi przedszkola może być bardziej pasjonujący niż lekcja karate. Szkoda tylko. że dorośli nie zawsze to rozumieją…

Codzienne i niecodzienne zdarzenia widzimy jego oczami. a więc w sposób zwykle niedostępny dla dorosłych. Ciepłe. mądre i dowcipne opowiadania. których słuchanie sprawi wiele przyjemności dzieciom i dorosłym.

Dzieci uwielbiają wracać do tej książki – a

Autor: Renata Piątkowska

Cena: 18.69

Renata Piątkowska: MP3


Leonardo da Vinci

Kategoria: Biografie i dzienniki

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy – pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza. a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem. Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia Wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza. ale też za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka. skamieniałościami. ptakami. maszynami latającymi. botaniką. geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych – której symbolem stał się Człowiek witruwiański – uczyniła Leonarda jednym z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości.

Łączenie różnorodnych pasji. tak jak z upodobaniem robił to Leonardo. wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda – nieślubnego dziecka. homoseksualisty. mańkuta i wegetarianina. mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję – to także najlepszy dowód na to. że outsider nie musi stać na straconej pozycji. Jego historia uświadamia nam. jak ważne jest. by nieustannie podsycać głód wiedzy. być gotowym do podawania jej w wątpliwość i mieć odwagę myśleć inaczej.

Za tak ludzki portret geniusza Isaacson zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. „The Times”

Wiecznie głodny wiedzy. łatwo się rozpraszający. próżny. a przy tym wegetarianin. W znakomitej biografii Isaacsona Leonardo jest człowiekiem z krwi i kości. „The Sunday Times”

Niezwykle pouczający przewodnik po twórczym dorobku jednego z największych umysłów minionego tysiąclecia. „The Observer”

Autor: Walter Isaacson

Cena: 49.99

Walter Isaacson: MP3darmowe audiobooki po polsku pełne wersje do pobrania, charchalis wojciech, nina bonda, przygody barona munchausena, jo nesbo nowa książka, zarządzanie projektami dla początkujących. jak zmienić wyzwanie w proste zadanie, ryba faszerowana ewy wachowicz, stulecie winnych tom 3 pdf chomikuj, biografia raka, pustynna róża, forza horizon 3 zapomniane wozy mapa, juryszki, agnieszka maciąg pełnia życia, marek sznajderman, opowieści z narni pdf, leśny król darius, gorąca noc, osioł w okularach pdf, zaz – eblouie par la nuit tłumaczenie…