Siostra perły. Siedem Sióstr

Siostra perły. Siedem Sióstr Kategoria: Fantastyka i fantasy Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna. po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach. wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec. nazywany przez nie Pa Saltem. nadał…

Published by admin in25 marca 2016
Tagi: , , , ,

Siostra perły. Siedem Sióstr

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna. po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach. wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec. nazywany przez nie Pa Saltem. nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca. który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie. co się stało z siódmą siostrą.

Cece D’Apliese nigdy nigdzie nie pasowała…

Po śmierci ojca CeCe znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię i podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta. by odkryć swoją przeszłość. Jedyne. co ma. to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki. która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii.

Rok 1906. Kitty McBride. córka duchownego z Edynburga. otrzymała niebywałą szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Wkrótce jej los splata się z dwoma bliźniakami – porywczym Drummondem i ambitnym Andrew. spadkobiercami fortuny. której ich rodzina dorobiła się. handlując perłami.

Kiedy CeCe dociera do Australii. zaczyna wierzyć. że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś. o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.

Autor: Lucinda Riley

Cena: 41.90

Lucinda Riley: MP3


Zanim cię zapomnę

Kategoria: Powieści i opowiadania

Jak odnaleźć magię świąt w zupełnie niemagicznej rzeczywistości? Przeczytajcie nową powieść autorek Innej kobiety i przekonajcie się sami!

Roma Świderska to wielka gwiazda polskiego filmu i teatru. A przynajmniej kiedyś nią była. Przygasłą popularność próbuje ratować mało prestiżowymi fuchami. W tym roku ma być główną atrakcją corocznego bożonarodzeniowego balu charytatywnego w Łebie. A ponieważ jej zakręcona menadżerka myli daty i warunki umowy. Roma zjawia się w opustoszałym zimą miasteczku już 22 grudnia. Niestety nie może się już wydostać. bo na morzu szaleje sztorm. a na lądzie zamieć stulecia i służby ratownicze odradzają wychodzenie z domu. W dodatku zamiast do ekskluzywnego hotelu Roma trafia do pensjonatu Villa Bryza. Villę Bryza prowadzi dobiegająca czterdziestki Sonia. Sonia kocha swoje miasteczko. zwłaszcza poza sezonem. kiedy wreszcie opuści je stonka. jak czule nazywa turystów.

Zanim cię zapomnę to bardzo prawdziwa. pełna cierpkiego humoru powieść. która sprawi. że zapomnicie o całym świecie.

Autor: Karolina Głogowska. Katarzyna Troszczyńska

Cena: 17.90

Karolina Głogowska. Katarzyna Troszczyńska: MP3


chaną dziewczyną. zamiast – jak się wyraził – filozofowania. A że Jakub później ze swoją dziewczyną się pokłócił. więc skoczył z okna.

I tak dalej. i tak gorzej…

Zaczęło się od reportażu „Miłość w czasach zarazy” w Onecie. w którym Janusz Schwertner opisał jeden z dramatycznych przypadków niedostosowania psycho-płciowego młodych ludzi. Oto nastoletnia Wiktoria poczuła się chłopakiem. została Wiktorem. ale szczucie środowiska i represyjność systemu zadziałały – Wiktor skoczył pod pociąg metra. Jego przyjaciel Kacper. mający podobne problemy. na szczęście został uratowany. choć z trudem przetrwał pobyt na oddziale dziecięcej psychiatrii.

Gdy podsumować tego typu wypadki. okaże się. że Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Zabijają się. bo sobie nie dają rady. a wokół są otoczeni morzem niechęci i n

Kategoria: Historia i literatura faktu

Ania (imię zmienione). lat 12. wyciem obudziła w środku nocy rodziców – wcisnęła się w rogu pokoju. który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła. truła lekami. aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia.

Dla Marysi. lat 15. nie było miejsca na oddziale młodzieżowym w innym szpitalu. więc przyjęto ją na oddział dla dorosłych. W nocy została zgwałcona przez jednego z pacjentów. W tym czasie opiekę nad ponad czterdziestoma pacjentami sprawowały dwie pielęgniarki – ponoć dla bezpieczeństwa zamykały się na klucz w dyżurce.

Milo (lat 23). nie do końca wiedział czy jest chłopakiem. dziewczyną czy kimś pomiędzy tymi płciami. Dziadek odpowiedział mu. że zrobi z niego mężczyznę. Milo skoczył z mostu.

Jakubowi (imię zmienione). lat 17. pełnemu wahań. lekarz zalecił seks z uko

Autor: Krzysztof Król. Jan Gajos

Cena: 39.90

Krzysztof Król. Jan Gajos: MP3


Sekrety zamkowych podziemi

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Kaśka. szalona i nieobliczalna studentka polonistyki. wraz z koleżankami wyjeżdża na wakacje w zamku. Początkowo wyjazd nie zapowiadał się niezwykle. do czasu. aż dziewczyny dotarły na miejsce…

Okazało się. że wczasowiczki nie mogą zamieszkać w zamkowym hotelu. ponieważ w ostatnim czasie kilka kobiet zaginęło tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyny. nie chcąc zrezygnować z przygody. dopinają swego i ostatecznie dostają zakwaterowanie w jednym z pokoi.

Żądna przygód Kaśka odkrywa tajemne podziemia ukryte przed turystami. a to tylko początek ciągu niezwykłych wydarzeń.

 

Autor: Joanna Hacz

Cena: 20.90

Joanna Hacz: MP3miłość w chmurach, tygodnik polityka blogi, krótka historia czasu empik, magda mieśnik, zło które żyje pod słońcem, czy u poszkodowanego, który omyłkowo połknął substancję żrącą, należy wywołać wymioty?, sekrety ojca 18, robur zdobywca, zwiadowcy pdf, magowie bogów pdf, kamienie na szaniec książka online, włoski zwroty, ring of elysium polska, namowie, norman davies maria korzeniewicz, gothic 3 poradnik, docher augusta, kazimierz zalewski…