• dlaczego Manaslu to Góra Kobiet;
 • jaki sprzęt warto zabrać na wyprawę;
 • jak zorganizować sobie. jeśli nie wspinaczkę na szczyt. to przynajmniej himalajski treking.
 • JEDNO JEST PEWNE – TO KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH. KTÓRZY KOCHAJĄ GÓRY!

  dlaczego Manaslu to Góra Kobiet; jaki sprzęt warto zabrać na wyprawę; jak zorganizować sobie. jeśli nie wspinaczkę na szczyt. to przynajmniej himalajski treking. JEDNO JEST PEWNE – TO KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH. KTÓRZY KOCHAJĄ GÓRY! Kategoria: Autor Monika Witkowska ISBN: 978-83-283-6604-6 Cena: 9999 978-83-283-6604-6: SPIS RAMEK NA DOBRY POCZĄTEK Marzenia same się nie spełniają. marzenia się…

  Published by admin in23 lutego 2016
  Tagi: , , ,

 • dlaczego Manaslu to Góra Kobiet;
 • jaki sprzęt warto zabrać na wyprawę;
 • jak zorganizować sobie. jeśli nie wspinaczkę na szczyt. to przynajmniej himalajski treking.
 • JEDNO JEST PEWNE – TO KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH. KTÓRZY KOCHAJĄ GÓRY!

  Kategoria: Autor

  Monika Witkowska

  ISBN: 978-83-283-6604-6

  Cena: 9999

  978-83-283-6604-6: SPIS RAMEK NA DOBRY POCZĄTEK Marzenia same się nie spełniają. marzenia się spełnia. czyli dlaczego Manaslu? Baby górą. czyli my dwie Manaslu dla Madzi Góra Ducha metryka Wysokość Położenie Współrzędne szczytu Sezon wspinaczkowy Zdobywcy Klasyczna droga wspinania Pierwsi byli Japończycy. czyli o historii zdobywania Manaslu Pierwsze zimowe wejście na Manaslu opowieść Ryszarda Gajewskiego Traktowaliśmy wyprawy jak misję Manaslu Krzysztofa Wielickiego Przygotowania Jes…


  Anonimowi Heretycy

  Kategoria: Pozostałe

  Ateista w katolickiej szkole średniej może mieć sporo problemów. zwłaszcza jeśli spróbuje naruszyć ustalone reguły. Michael coś o tym wie. Chłopak nie miał nic do powiedzenia. gdy rodzice postanowili umieścić go w szkole im. Świętej Klary. Już pierwsze minuty w nowym środowisku pozbawiły go resztek optymizmu. Wyglądało na to. że był tam jedynym ateistą i będzie skazany na samotność. Jednak gdy na lekcji historii Lucy. jedna z uczennic. wdaje się w ostrą dyskusję z zakonnicą. w Michaelu budzi się nadzieja na zaprzyjaźnienie się z kimś o podobnym światopoglądzie. Szybko się przekonuje. że dziewczyna jest feministką. ale też wierzącą katoliczką i planuje zostać kapłanem.

  Podobnych wyrzutków w Świętej Klarze jest więcej. Anonimowi Heretycy pozostają jednak w ukryciu i nie afiszują się swoją odmiennością. Avi jest żydem i gejem. Max – unitarianinem uniwersalistą. a Eden – praktykującą poganką. Wszyscy akceptują siebie wzajemnie i starają się przetrwać. pocieszając się. że szkoła średnia. nawet ta katolicka. nie trwa wiecznie. Wiecznie nie trwa też względny spokój. Któregoś dnia Michael przekonuje Anonimowych Heretyków do buntu. Tajne stowarzyszenie ma w planach rozpoczęcie kampanii przeciw sztywnym zasadom i obnażenie wszechobecnej w szkole hipokryzji. Początek wydaje się obiecujący. Wkrótce jednak Michael posuwa się za daleko…

  Oto poruszająca powieść o dojrzewaniu. przyjaźni i bolesnej drodze do odkrycia własnej wiary. Opowiada o młodzieńczym buncie. pierwszej miłości. ale także porusza trudne tematy i skłania do przemyśleń. a wartka akcja i świetnie poprowadzone dialogi sprawiają. że nie sposób się od niej oderwać!

  Kto ucierpi. jeśli heretyk nie podporządkuje się hipokryzji?


  Karolinka Borkowska

  Gdy pierwszy raz usłyszałam o młodzieżówce. której głównym spoiwem jest wiara. pomyślałam. że to nie dla mnie. Nic bardziej mylnego! Katie Henry tworzy świetnych bohaterów. których sporo dzieli. a to sprawia. że muszą nauczyć się najważniejszego: tolerancji. Michael … ateista. Lucy … feministka. która chce być księdzem. a także cały przekrój innych ciekawych postaci. w których każdy odnajdzie część siebie. Boska komedia!

  Karolina Borkowska. ambasadorka książki. Comebook

  Aleksandra Misior-Mroczkowska

  Co może się wydarzyć. gdy zdeklarowany ateista trafia do katolickiego liceum i spotyka tam feministkę. której planem na życie jest kapłaństwo? Zdradzę Wam! Rodzi się z tego wspaniała historia o nauce tolerancji i odkrywaniu samego siebie. Anonimowi heretycy to rewelacyjny debiut z wciągającą fabułą i nietuzinkowymi bohaterami. Czegóż chcieć więcej?

  Aleksandra Misior-Mroczkowska. KsiążkowyFrik

  Autor: Katie Henry

  Cena: 39.90

  Katie Henry: MP3


  Siła Marzeń. czyli jak zdobyłam Everest

  Kategoria: Historia i literatura faktu

  Konsekwencja jest matką sukcesu

  Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna. intrygująca. dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza – bo któż nie chciałby wejść na Dach Świata? I choć Everest bez wątpienia jest magiczny. stał się też kołem zamachowym potężnego biznesu. Każdego roku wydaje się setki pozwoleń na wejście na szczyt. a ci. którzy pragną zmierzyć się z Czomolungmą. muszą zapłacić za wyprawę niewyobrażalne pieniądze.

  Siła Marzeń. czyli jak zdobyłam Everest to książka czasem zabawna. czasem wzruszająca. ale przede wszystkim szczera i wciągająca bez reszty. O tym. jak urzeczywistnić z pozoru nierealne plany. gdy jest się mamą nastolatka i pracuje się na etacie. I o tym. jak przygotować się fizycznie. logistycznie. psychicznie i finansowo do tego. by zmierzyć się z najwyższą. najtrudniejszą i najbardziej kosztowną górą świata. W strefie śmierci bowiem wszystko robi się źle. Źle się oddycha. chodzi. trawi. a ryzyko. ból. tęsknota za bliskimi i przekraczanie granic własnych możliwości to tylko niektóre składniki wysokogórskiej wyprawy. Siła Marzeń. czyli jak zdobyłam Everest to opowieść o wielkiej pasji. podejmowaniu wyzwań. inspirowaniu do spełniania marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu. A przede wszystkim o tym. że pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z dziecięcych pragnień.

  O książce w mediach:

  Biwak z Bogumiłą „Miłką” Raulin >>

  Naukowcy potwierdzają – kobiety żyją dłużej >>

  Książka Miłki Raulin o Mount Evereście >>

  Miłka Raulin i Everest. który obdarzył ją życzliwością >>

  Niedoszła pilotka. podróżniczka. alpinistka. najmłodsza Polka. która zdobyła Koronę Ziemi. Poznajcie Miłkę >>

  Autor: Miłka Raulin

  Cena: 39.90

  Miłka Raulin: MP3


  anie…

  Kategoria: Autor

  Marta Obuch

  ISBN: 978-83-8194-235-5

  Cena: 9999

  978-83-8194-235-5:  pierwsza brygada mp3, kindle format mobi, euro truck simulator 2 firma, obcy6, płomień anioła, przed świtem pdf, w pamiętniku zofii bobrówny książka, zdjęcia w pdf, książę z central parku, fizjologia w zarysie traczyk pdf, jestem szczesliwym singlem pdf, najpiękniejsze miejsca na kaszubach, kochaj wystarczająco dobrze pdf, audiobook co to jest, ciężkie czasy dickens, wojciech wyrzykowski, chłopcy z placu broni książka pdf…