Jak zawsze

Jak zawsze Kategoria: Powieści i opowiadania Tragikomedia o miłości i Polsce. Jest styczniowy dzień 2013 roku. Grażyna i Ludwik świętują wyjątkową rocznicę. Pięćdziesiąt lat mija dokładnie od dnia. kiedy pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. On ma 84 lata. ona 79. Co roku ten dzień to ich najważniejsza rocznica. Intymna. prywatna. świętowana tylko we…

Published by admin in22 lutego 2016
Tagi: , , , ,

Jak zawsze

Kategoria: Powieści i opowiadania

Tragikomedia o miłości i Polsce.

Jest styczniowy dzień 2013 roku. Grażyna i Ludwik świętują wyjątkową rocznicę. Pięćdziesiąt lat mija dokładnie od dnia. kiedy pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. On ma 84 lata. ona 79. Co roku ten dzień to ich najważniejsza rocznica. Intymna. prywatna. świętowana tylko we dwoje. Dzień podsumowań (tych coraz więcej). planów (tych coraz mniej). też dzień niewypowiedzianych pożegnań. nie wiadomo przecież. czy to nie ich ostatnia wspólna rocznica. Co roku odbywają ten rytuał. rozmawiają. jedzą to samo jedzenie. co w 1963 roku. tak samo uprawiają seks. I choć po tym ostatnim spodziewają się coraz mniej. to tym razem wieczór jest naprawdę fantastyczny i oboje idą spać spełnieni.

Następnego ranka. ku swemu wielkiemu zaskoczeniu budzą się w swoich młodych ciałach. Mając świadomość tego. że jeszcze wczoraj byli sędziwymi dość staruszkami. I szybko orientują się. że są znowu w roku 1963. on ma 34 lata. ona 29. całe życie przed nimi. Co zrobią? Praktyczne ćwiczenie z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała. gdyby starość mogła” napędza prywatną fabułę książki. Czy postanowią znowu być razem? Czy wybiorą inne ścieżki? Czy ona wróci do swojej wielkiej miłości. którą straciła w 1968 roku? Czy on wybierze swoją żonę. którą miał. kiedy z Grażyną zaczęli być kochankami? Ile będą chcieli zachować ze swojego poprzedniego życia? Ile zmienić? jak dwójka humanistów (psycholog i nauczycielka) wykorzysta swoją wiedzę z XXI wieku?

 

Autor: Zygmunt Miłoszewski

Cena: 17.90

Zygmunt Miłoszewski: MP3


Iluzja

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Komisarz Marcin Zakrzewski jest zmęczony. Zajmuje się drobnymi przestępstwami. wyprowadza psa. słucha muzyki. spotyka się z sąsiadką. myśli o odejściu z policji. Jednak podświadomie wciąż czeka na kolejne śledztwo takiego kalibru jak sprawa seryjnego mordercy ze Szczepanowa.

Kiedy w jednej z wrocławskich kamienic zostają odnalezione zmumifikowane zwłoki kobiety. Zakrzewski jeszcze nie przeczuwa. że będzie to początek śledztwa jego życia. Tymczasem jedno za drugim pojawiają się brutalne zabójstwa. mnożą się fałszywe tropy. trudno powiązać ze sobą ofiary i brak jest wyraźnego motywu zbrodni.

Ktoś musi zapanować nad chaosem w śledztwie. Ale może chaos jest częścią planu. iluzją pozwalającą sprawcy zniknąć bez śladu? Kiedy Zakrzewski sam zostaje podejrzanym. zaczyna się zastanawiać. czy i on nie należy do tego planu. Jest zabawką wariata czy rekwizytem w rękach genia

ISBN: 978-83-8194-229-4

Cena: 9999

978-83-8194-229-4:


lnego iluzjonisty? Morderca czai się bliżej. niż mu się dotąd wydawało. a tropy znowu prowadzą w przeszłość.

Mieczysław Gorzka wraca w świetnym stylu. wystawiając na próbę czytelników i wodząc ich za nos aż do ostatnich stron.

Kategoria: Autor

Mieczysław Gorzka

ISBN: 978-83-8074-259-8

Cena: 9999

978-83-8074-259-8:


atowej. uczestniczył w wojnie domowej w Hiszpanii. podczas II wojny światowej był korespondentem wojennym. Miłośnik polowań i corridy. W swojej twórczości przeszedł od rozczarowania czasami po I wojnie światowej. kiedy napisał manifest powojennego tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich. po gloryfikację siły moralnej człowieka.

Kategoria: Autor

Ernest Hemingway

ISBN: 978-83-287-0154-0

Cena: 9999

978-83-287-0154-0:


Zgodnie z planem

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Światem rządzi przypadek. ale raz na jakiś czas wszystko idzie zgodnie z planem.

Niestety. nie tym razem…

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu. usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż. by pomóc starszemu mężczyźnie. który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie. co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się. że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.

Będzie

Autor: Izabela Komendołowicz

Cena: 19.90

Izabela Komendołowicz: MP3


zenie marzeń z rzeczywistością. Wiarygodni. krwiści bohaterowie. narracja z wielu perspektyw czasowych i punktów widzenia. Opowieść chwilami brzmi jak kronika. aby za chwilę przejść w bardziej osobiste tony.

Bardzo polecam – Ałbena Grabowska

Kategoria: Autor

Teresa Monika Rudzka

ISBN: 978-83-8194-193-8

Cena: 9999

978-83-8194-193-8:


Carska Droga

Kategoria: Powieści i opowiadania

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo. że pochodzą z różnych epok. łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie. te nam współczesne również na Facebooku. portalach randkowych. wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane. a co najważniejsze wspierają się nawzajem. udzielają sobie porad. bywa że po prostu chcą się wypłakać… Bo na Carskiej Drodze wszystko może się zdarzyć.

Wspaniała powieść mojej przyjaciółki. pisarki Teresy Moniki. pierwszej czytelniczki moich książek. „Carska Droga” to powieść o nas. kobietach. które chcą żyć pełnią życia mimo pechowego losu. choroby czy straty najbliższej osoby. Pragniemy miłości i spełnienia. lecz czy umiemy odróżnić tombak od złota? Krystyna. Lily. Danusia i Renata umieją dobrze doradzić przyjaciółkom. ale same błądzą niczym dzieci we mgle. Świetna historia ukazująca zder

59.00: 1

Cena:

1:artur i minimki 4, adam kay świąteczny dyżur, primo levi czy to jest człowiek pdf, darmowe filmy porno do sciagniecia, waldemar zubrzycki, dlaczego spimy, darwood melissa, generałowie stalina, królewna śnieżka pdf, top football manager poradnik, noszczyk repetytorium pdf, ewa podgórska-rakiel, lead kylie scott pdf, prawo budowlane komentarz pdf, ebooki czytniki, zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu, łazuga…