Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol

Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol Kategoria: Biografie i dzienniki Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia. Dianą Spencer i Camillą Shand. Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku. a kończy w roku 2005. Skupia się…

Published by admin in12 lutego 2016
Tagi: , , , , , , ,

Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol

Kategoria: Biografie i dzienniki

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia. Dianą Spencer i Camillą Shand.

Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku. a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw. ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności. rodzenie się i umieranie miłości. walkę o prawo do samostanowienia. a także starania o określenie swojej roli w świecie. Jest to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany. księżnej Walii. Camilli. obecnej księżnej Kornwalii. i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia.

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Cena: 71.90

Magdalena Niedźwiedzka: MP3


Szamo

Kategoria: Historia i literatura faktu

„Wszystko. co chcielibyście wiedzieć o piłce nożnej. ale wstydzicie się zapytać.”

Biografia Grzegorza Szamotulskiego – popularnego piłkarza wielu. nie tylko polskich. klubów. m.in. Legii Warszawa i ligi austriackiej. Barwna opowieść. a właściwie relacja z jego kariery piłkarskiej. zawierająca niezwykle ciekawe historie zza kulis rozgrywek piłkarskich i z szatni.

Wstęp do audiobooka czyta Grzegorz Szamotulski.

Autor: Krzysztof Stanowski. Grzegorz Szamotulski

Cena: 29.90

Krzysztof Stanowski. Grzegorz Szamotulski: MP3


Demon w Watykanie

Kategoria: Historia i literatura faktu

Największy skandal w dziejach wyższej hierarchii kościelnej ostatnich paru stuleci.

Wstrząsający reportaż o jednej z najmroczniejszych postaci współczesnego Kościoła: Gabrielu Macielu. Mimo że dopuścił się najcięższych zbrodni: pedofilii. poligamii (choć był księdzem!) i licznych malwersacji. długi czas pozostawał nieuchwytny i zaliczano go do bardzo wpływowych ludzi otoczeniu papieża Jana Pawła II. Ujawnienie jego zbrodniczej działalności wstrząsnęło Watykanem i odbiło się echem na całym świecie. Kto go chronił i dlaczego?

 

Autor: Franca Giansoldati

Cena: 29.90

Franca Giansoldati: MP3


rzyć ich percepcję. zainteresować je otaczającym światem. bajki Justyny Piecyk mogą Wam bardzo w tym pomóc.

Wszystkie bajki mają dobre zakończenie. jednak uczą dzieci. iż w życiu pojawiają się też przeszkody. Bajki ukazują różnorodnych bohaterów. którzy przeżywają trudności. którzy są słabsi. chorzy. doświadczają odrzucenia rówieśników z powodu swej odmienności czy słabszego zdrowia. Niektórzy. jak mała Zebra wspinająca się na tęczę. wpadają w tarapaty przez własne nieposłuszeństwo. Losy i emocje przeżywane przez postaci są tak różnorodne. jak samo życie. Rozmaite są też drogi. dzięki którym ostatecznie pokonują one problem i są szczęśliwe. Dzięki bajkom dzieci poznają zatem między innymi odmienną od innych dzieci Żyrafkę. której doświadczenia nauczą jej rówieśników empatii i tolerancji. zaprzyjaźnią się też z rybką Emo. która dzięki własnej determinacji osiąga cel. poznają historię Bie

Kategoria: Pozostałe

Bohaterów „Bajek uzdrawiajek” polubią wszystkie dzieci: są dobrzy. empatyczni. pomagają sobie nawzajem i dzięki temu zawsze znajdują wyjście z trudnej sytuacji. Dzięki wyjątkowym przeżyciom znajdują nowych przyjaciół i uczą się. iż świat jest bezpiecznym miejscem. w którym zawsze można liczyć na czyjeś wsparcie.

„Bajki uzdrawiajki” to audiobook z atrakcyjną oprawą muzyczną. która zachęci do słuchania i rozbudzi wyobraźnię. Niezaprzeczalną wartością zbioru bajek jest też jego wychowawcza treść. Bajki posiadają zatem dwie bardzo ważne zalety. które sprawiają. iż dziecko nie przejdzie obok nich obojętnie: są przepięknie nagrane i wzbogacają wewnętrznie małych słuchaczy.

Realizacja nagrań bajek przygotowana została z bardzo dużą starannością i wyczuciem. Efekty dźwiękowe towarzyszące słowom lektorki potęgują wrażenia wywierane przez fabułę snutych opowieści. po

Autor: Krzysztof Sadecki

Cena: 18.90

Krzysztof Sadecki: MP3


RNARD MACLAVERTY – urodził się w Belfaście w 1942 roku. W 1975 roku z żoną i dziećmi przeniósł się do Szkocji. gdzie poświęcił się pracy literackiej. W 1980 roku wydał pierwszą powieść „Lamb”. która zyskała rozgłos. Obecnie mieszka w Glasgow i prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania na uniwersytecie w Aberdeen. Opublikował cztery zbiory opowiadań i pięć powieści. Jest również autorem wielu adaptacji swoich tekstów – dla radia. telewizji. kina i opery. Napisał scenariusz i wyreżyserował krótkometrażowy film oparty na wierszu S. Heaneya pt. „Bye-Child” – film dostał szkocką nagrodę BAFTA dla najlepszego reżysera debiutanta oraz nominację w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

Kategoria: Autor

Bernard Maclaverty

ISBN: 978-83-268-2820-1

Cena: 9999

978-83-268-2820-1:


a

Kategoria: 2016

Oprawa

: Format

Cena:

Format:pingwinek pik pok, czarny metzner, gdy poluje lew, encyklopedia broni, hause flipper, pani bovary pdf, krwawy pot, agata hołobut, wolfenstein new order poradnik, magia sprzątania pdf, łukasz praski, blanka lipińska 365 dni tom 2, joanna gajór, liczby po angielsku ćwiczenia dla dzieci pdf, okoń żmijogłowy…