Czerń i purpura

Czerń i purpura Kategoria: Powieści i opowiadania Opowieść oparta na faktach. Miłość młodego esesmana do żydowskiej więźniarki. I przerażające piekło Auschwitz. Słowacja. 1939. Wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej. niezwykle uzdolniona muzycznie Milena Zinger właśnie zostaje studentką konserwatorium. Jej beztroskie życie przerywa wybuch II wojny światowej. Zingerowie momentalnie stają się obywatelami drugiej kategorii. którzy…

Published by admin in18 grudnia 2015
Tagi: , , , ,

Czerń i purpura

Kategoria: Powieści i opowiadania

Opowieść oparta na faktach.

Miłość młodego esesmana do żydowskiej więźniarki. I przerażające piekło Auschwitz.

Słowacja. 1939.

Wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej. niezwykle uzdolniona muzycznie Milena Zinger właśnie zostaje studentką konserwatorium. Jej beztroskie życie przerywa wybuch II wojny światowej. Zingerowie momentalnie stają się obywatelami drugiej kategorii. którzy każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie.

Austria. 1939.

Franz Weimert ulega wpływom nazistowskiej ideologii: wstępuje do Hitlerjugend. a po śmierci brata – żołnierza poległego podczas walk o Warszawę – zgłasza się ochotniczo do SS. Szybko przestaje odróżniać dobro od zła… Wiosną 1942 roku wybiera służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Drogi Mileny i Franza przetną się w najmniej spodziewany sposób. Przerażona. skazana na powolną śmierć dziewczyna. która znalazła się w pierwszym kobiecym transporcie do Oświęcimia. chce za wszelką cenę przeżyć piekło niemieckiego obozu zagłady. I los daje jej szansę: ma zaśpiewać na suto zakrapianych urodzinach swego wroga – młodego esesmana. który na jej oczach z zimną krwią zamordował bezbronnego więźnia.

Poruszony śpiewem Mileny Franz zaczyna się nią interesować. Tak zrodzi się jedna z najbardziej poruszających i niezwykłych historii miłosnych czasów Holocaustu.

Autor: Wojciech Dutka

Cena: 20.90

Wojciech Dutka: MP3


Czym jest człowiek

Kategoria: Powieści i opowiadania

Wspaniały tom opowiadań będący zbiorowym portretem współczesnych mężczyzn.

Dziewięciu różnych mężczyzn. Każdy z nich w podróży. każdy na innym etapie życiowej wędrówki. Każdy w obliczu tych samych istotnych pytań: czym jest życie? Jak czerpać z niego to. co najlepsze. a w końcu: jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Dzięki takiej perspektywie oraz kunsztownej konstrukcji zbioru książkę brytyjskiego pisarza węgierskiego pochodzenia uznano za perełkę współczesnej prozy. obsypując ją nominacjami do najważniejszych nagród.

Autor: David Szalay

Cena: 17.90

David Szalay: MP3


/span>

W serii Spirit Animalas ukazały się: Zwierzoduchy. Polowanie. Więzy krwi. Ogień i lód. Naprzeciw falom. Wzlot i upadek

Kategoria: Autor

Marie Lu

ISBN: 978-83-272-4669-1

Cena: 9999

978-83-272-4669-1:okulawia konia, angelfall pdf, szarzyński sonet iv, babiloński bóg pisarzy, artysta streszczenie, drzewo genealogiczne jon snow, riven poradnik, krótki i niezwykły żywot oscara wao, nowy porządek świata 2018, krzysztof spadło skazaniec tom 3, dobry smak na każdym poziomie pdf, janusz molis, bractwo strażników ciemności, chłopak z sąsiedztwa, skazaniec spadło…