Piastowskie Wahadło

Piastowskie Wahadło Kategoria: Historia i literatura faktu W roku Pańskim 1227 nieopodal Gąsawy zostaje zamordowany książę Leszek Biały. osierocając rocznego syna Bolesława. Nowy dzierżyciel Krakowa staje przed trudnym zadaniem. Musi przeżyć i obronić swoją dzielnicę przed zakusami zachłannych krewniaków. Pomagają mu w tym surowa matka. duchowni. mordercy. a przede wszystkim tajemniczy Piękny Młodzieniec. który mieni…

Published by admin in20 listopada 2015
Tagi: , , , , , , ,

Piastowskie Wahadło

Kategoria: Historia i literatura faktu

W roku Pańskim 1227 nieopodal Gąsawy zostaje zamordowany książę Leszek Biały. osierocając rocznego syna Bolesława. Nowy dzierżyciel Krakowa staje przed trudnym zadaniem. Musi przeżyć i obronić swoją dzielnicę przed zakusami zachłannych krewniaków. Pomagają mu w tym surowa matka. duchowni. mordercy. a przede wszystkim tajemniczy Piękny Młodzieniec. który mieni się opiekunem jego rodu. Kiedy w życiu dorastającego władcy pojawia się zimna bryła soli. wszystko zaczyna zmierzać ku lepszemu…

 

Piastowskie wahadło to literacka biografia Bolesława Wstydliwego. opowieść o trzynastowiecznym Krakowie. świecie bez czyśćca. gdzie cnota zderza się z rozpustą. a rycerskość z podłością.

 

Łukasz Malinowski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. doktorem nauk historycznych UJ (2010). specjalizującym się w dziejach średniowiecznej Skandynawii. Popularyzuje wi

Autor: Michał Bartyzel

Cena: 54.90

Michał Bartyzel: MP3


Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny

Kategoria: Poradniki

Bez rozwoju duchowego nie ma dostępu do najsilniejszej a zarazem najgłębszej motywacji osobistej. Odpowiada ona na pytanie: co jest ważne. co nadaje sens nawet prostym działaniom. W tych kilku słowach można by streścić główne przesłanie tej książki. z którym jako coach i autor się utożsamiam. Klasyczne metody coachingu zachowują swoją skuteczność do chwili. kiedy pada pytanie o poczucie sensu podejmowanych działań na planie całego życia. Serdecznie polecam lekturę w głąb transpersonalnej motywacji.

Maciej Bennewicz. menedżer. trener. coach

 

Mindfulness to słowo. ktore jest już obecne we wszystkich najlepszych światowych podręcznikach zarządzania. Książka Jarka Gibasa pokazuje potęgę działania tych mechanizmów również w coachingu.

Mateusz Grzesiak. międzynarodowy nauczyciel i trener. psycholog

 

Jarosław Gibas odkrywa przed polskimi czytelnikami kierunek. w którym zmierza dzisiaj światowy coaching. To lektura dla poszukujących  odpowiedzi. na najważniejsze życiowe pytania.

Jacek Walkiewicz. mówca motywacyjny i mentor


Wyrusz w podróż do źródeł rozwoju

Wyobraź sobie. że idziesz przez las. Błądzisz. szukając najlepszej drogi. Raz za razem rozglądasz się za nową ścieżką. wracasz w to samo miejsce. znowu szukasz i znowu się orientujesz. że jednak nie idziesz w dobrą stronę. Nagle nad głową. ponad drzewami widzisz szybującego sokoła. Postanawiasz iść za nim. Ścieżki przechodzą jedne w drugie. ale za każdym razem stają się szersze i idzie Ci się łatwiej. W końcu. wciąż za krążącym po niebie sokołem. trafiasz na gościniec prowadzący do ogrodu. Na jego końcu widzisz majaczący w oddali dom. I kiedy się doń zbliżasz. spostrzegasz. że nie ma już sokoła. Zniknął dokładnie w tym momencie. w którym zobaczyłeś swój prawdziwy CEL. Zniknął. bo nie był Ci już potrzebny!

Coaching transpersonalny podchodzi do człowieka jako do fizycznej. psychicznej i duchowej całości. Rola coacha polega na upewnieniu się. że wybory. których dokonuje klient. są rzeczywiście jego wyborami: są dyktowane sercem. płyną z głębi duszy. są zgodne z tym. kim klient jest naprawdę i kim faktycznie chce zostać. Coach musi wiedzieć. że kierunek. w którym klient chce iść. nie jest jedynie mrzonką i nie wynika z presji społecznej. Musi także przekonać się. iż zmiana. która dokonuje się w kliencie. będzie trwała. Reszta — autodiagnoza. zdefiniowanie celu i wybór właściwej drogi ku przyszłości — leży po stronie klienta procesu coachingowego. Dlaczego? Ponieważ w coachingu. jak w życiu. naprawdę wszystko zależy od Ciebie!

 

Autor: Jarosław Gibas

Cena: 31.99

Jarosław Gibas: MP3


Zdrowie masz we krwi! Jak żyć w zgodzie z grupą krwi

Kategoria: Poradniki

Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego. ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie

Andrzej Czesław Klimuszko

Dzięki diecie zgodnej z Twoją grupą krwi:

  • stracisz na wadze. bo Twój organizm zacznie wypłukiwać toksyny odkładane w tkance tłuszczowej
  • pozbędziesz się dolegliwości związanych m.in. z zaburzeniami procesu trawiennego. zwolnieniem tempa przemiany materii. osłabieniem produkcji insuliny. zaburzeniem równowagi hormonalnej czy zapaleniem wyściółki przewodu pokarmowego
  • uzyskasz wsparcie w zwalczaniu chorób zagrażających życiu. takich jak rak. choroby sercowo-naczyniowe. cukrzyca czy niewydolność wątroby
  • zyskasz większą odporność
  • zadbasz o stan Twoich komórek i spowolnisz proces starzenia

 

Życie w czterech stylach: 0. A. B. AB. Sprawdź. do której grupy należysz! Rewolucyjne diety. które opanowują stoły i lodówki na całym świecie. zwykle obiecują to samo – piękny wygląd. świetne samopoczucie i zwycięstwo nad zbędnymi kaloriami. Ile razy jednak zdarza się tak. że to. co sprawdza się u sąsiada. w ogóle nie odnosi skutku u Ciebie? Albo – jeszcze gorzej – szkodzi Ci i sprawia. że czujesz się niewyraźnie?

Dzieje się tak dlatego. że jesteśmy różni. a kluczem do rozwikłania tej tajemnicy jest Twoja grupa krwi. To ona decyduje o podatności na choroby. preferencjach kulinarnych. a nawet doborze programu ćwiczeń. Ale nie tylko – to. czy grasz w drużynie A. B. AB lub 0. wpływa także na Twoją osobowość! W Twoich żyłach płynie strumień odpowiedzialny za powodzenie w pracy i miłości. Twoje predyspozycje i życiowe wybory.

Tryskasz optymizmem i kreatywnością. jak inni przedstawiciele grupy B? A może bije od Ciebie pewność siebie. właściwa dla Zerówek? Jesteś zdystansowanym wrażliwcem z grupy A czy też towarzyską jednostką spod znaku AB? Antygeny ulokowane na powierzchni czerwonych krwinek mówią na Twój temat więcej. niż przypuszczasz.

Uwzględniając w programie zdrowotnym dietę i tryb życia zgodne z własną grupą krwi. możesz poprawić stan swojego zdrowia. witalność i równowagę emocjonalną. Bądź takim biologicznym indywiduum. jakim masz być!

dr Peter J. D’Adamo

Istnieją cztery grupy krwi. a co za tym idzie – cztery style życia. Dieta zgodna z grupą krwi jest fascynującym sposobem na poszukiwanie właściwego sposobu odżywiania. To właśnie grupa krwi jest jednym z głównych czynników wpływających na Twój bilans energetyczny. na skuteczność. z jaką spalasz kalorie. oraz na reakcje na stres.

Jedz i żyj zgodnie z tym. kim jesteś!

Książka zawiera zestawienia produktów oraz wskazówki dla posiadaczy poszczególnych grup krwi

 


 

 

Patroni medialni książki:

 

Autor: Dorota Augustyniak-Madejska

Cena: 24.90

Dorota Augustyniak-Madejska: MP3


2018

Kategoria: Oprawa

Format: MP3

Cena:

MP3:


Świadkowie

Kategoria: Historia i literatura faktu

Przed niemieckim sądem w Düsseldorfie stanęli oprawcy z obozu koncentracyjnego Majdanek. Autor w przejmujący sposób relacjonuje proces. zwłaszcza emocjonujące losy poszczególnych świadków. Nie stroni od autorskiego komentarza do prezentowanych wydarzeń. Uważa. że pokazowe procesy wymierzyły sprawiedliwość jedynie „palcom zbrodniczej ręki”. podczas gdy prawdziwi zarządcy fabryk śmierci pozostają bezkarni.

Józef Musioł – autor książek non fiction. który czerpie inspiracje ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Jest doktorem nauk prawnych. adwokatem. sędzią Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. Działał również w polityce – w latach 80. pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Literatów Polskich.

Autor: Józef Musiol

Cena: 39.90

Józef Musiol: MP3


Free At Last!

Kategoria: Pozostałe

Tony Benn’s diaries began in 1940. and have been compared to those of Pepys in their detail. scope. and accuracy. This volume brings them right up to date. covering the Gulf War. the rise of New Labour. international repercussions of American foreign policy. and reactions against it.Read by the author himself. here is Tony Benn’s record of the recent history of British politics. comprising three wars. three general elections. six party leaders. and two Prime Ministers. Political observations are entwined with a moving account of family life.Chronicling his final decades as a Member of Parliament. the diaries encompass political events. gossip. and entertaining observations. The focus is on the years leading up to his retirement. his anxiety about whether or not to stand again. and his great sorrow when his wife Caroline is diagnosed with cancer. Throughout. his honesty and integrity shine through.

Autor: Tony Benn

Cena:

Tony Benn:pan hyde, spacer aleją róż tom 4, zamknij drzwi, dante boska komedia pdf, byłam kochanką arabskich szejków ebook, labirynt namiętności, darmowe filmy przygodowe na youtube, kłopoty kacperka góreckiego skrzata, ochroniarz pdf, devil may cry 5 v, kamasutra 2.0 książka pdf, batllefield 4 wymagania, poradnik assassin’s creed odyssey, bitwa pod gazalą, crusader kings 2 za darmo, sztywniak osobliwe życie nieboszczyków, okrutny miecz…