Dublińczycy

Dublińczycy Kategoria: Powieści i opowiadania Mieszkańcy Dublina okiem jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku. Wydany w 1914 roku zbiór opowiadań stanowi realistyczny obraz tego. jak wyglądało życie Irlandczyków na początku XX wieku. Postacie. które pojawiają się w poszczególnych opowiadaniach cyklu czytelnicy mogą odnaleźć także w najsłynniejszym dziele Joyce’a – „Ulisessie”. „Dublińczycy” mogą stanowić dobre wprowadzenie…

Published by admin in1 października 2015
Tagi: , , , , , , ,

Dublińczycy

Kategoria: Powieści i opowiadania

Mieszkańcy Dublina okiem jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku. Wydany w 1914 roku zbiór opowiadań stanowi realistyczny obraz tego. jak wyglądało życie Irlandczyków na początku XX wieku. Postacie. które pojawiają się w poszczególnych opowiadaniach cyklu czytelnicy mogą odnaleźć także w najsłynniejszym dziele Joyce’a – „Ulisessie”.

„Dublińczycy” mogą stanowić dobre wprowadzenie w świat poetyki stworzonej przez autora. James Joyce. słynący z niezwykle trudnych w odbiorze utworów. w cyklu opowiadań nie szarżuje językiem. dzięki czemu są one łatwo przyswajalne. a przy tym utrzymują mistrzowski poziom artystyczny.

Zbiór zawiera 15 opowiadań: Siostry. Spotkanie. Arabia. Ewelina. Po wyścigach. Dwaj rycerze. Pensjonat. Chmurka. Umowa Bodley&Kirwan. Wróżby. Przypadek godny ubolewania. Liść bluszczu. Matka. Łaska boża. Zmarli.

Auto:

Cena:

:


zaskakuje i bawi zarazem. Opublikowała około dwudziestu opowiadań erotycznych.

Kategoria: Autor

Alexandra Södergran

ISBN: 978-87-26-53652-2

Cena: 9999

978-87-26-53652-2:


Wiwisekcja zbrodni

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

 

Czy odważysz się uczestniczyć w wiwisekcji umysłu seryjnego mordercy?

W parku Południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Funkcjonariusze zakładają. że mają do czynienia z seryjnym mordercą. być może szaleńcem religijnym. Metodycznie okaleczonych ofiar przybywa… Jednak w trakcie działań operacyjnych staje się jasne. że motyw sprawcy ma niewiele wspólnego z religią. Śledztwo się komplikuje. Sprawą zajmuje się doświadczony podkomisarz Roman Sadowski.

Ta pełna napięcia rozgrywka między mordercą. który uderza planowo i w wyrafinowany sposób. a ścigającym go policjantem jest niczym partia szachów. Czy Sadowski przejrzy na czas grę przeciwnika? Poznaj mroczne oblicze Wrocławia i wynik tego bezwzględnego starcia.

Autor: Andrzej Janikowski

Cena: 9999

Andrzej Janikowski:


Stara Flota. Tom 6. Wolność

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Wojna szaleje w przestrzeni Zjednoczonej Ziemi i niszczy miliony istnień. Rój powrócił. większy i bardziej zajadły. do tego z miażdżącą przewagą technologiczną.

Z Tytana. księżyca Saturna. nadchodzi ostrzeżenie – podobno od samego Tima Grangera – że tym razem wróg może okazać się niepokonany.

Admirał Shelby Proctor. podejrzana o zamordowanie prezydenta Zjednoczonej Ziemi. ucieka. Zmierza na Tytana. bo uważa. że jedyną nadzieją ludzkości jest bohater martwy od trzydziestu lat. Trzeba go odnaleźć. aby raz jeszcze uratował planetę ludzi.

Okręty przygotowują się do walki. rasy jednoczą przeciwko potężnemu wrogowi z innego uniwersum. I potrzebny jest tylko legendarny dowódca. który tę flotę poprowadzi do zwycięstwa.

Autor: Nick Webb

Cena: 32.90

Nick Webb: MP3


w śmieci po szwedzku – Reportaż

Małgorzata Winkowska – Globalny rynek śmieci – Studium

Miłosz Szymański – Mołdawia z huśtawką ustroju – Esej świat

Julian Kornhauser – Bądź czujny – Poezja

Anna Mikulska – Na wschodzie bez zmian – Reportaż

Ludwika Włodek – Nędznicy karmią Francję – Esej świat

Kamila Kielar – Do kogo należy rzeka? – Studium

Alek Tarkowski – W świecie ansibla – Esej idee

Barbara Klicka – Góra wody – Poezja

Janina Bąk – Potrzebuję czasem przytulić się w synapsy – Apteczka

Ewa Drygalska – Nie potrzebujemy social media – Rozmowa z Christianem Davisem

Urszula Jabłońska – Król tygrysów jest nagi – Esej kultura

David Szalay

Kategoria: Pozostałe

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik. który łączy w sobie fakt. literaturę. obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne. ekonomiczne. naukowe. technologiczne. kulturalne i polityczne. Dlatego znajdziecie tu treści merytoryczne. wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. Chcemy. by nasze „Pismo” angażowało czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją. jak i przykuwającym uwagę zdjęciem. I żeby zapraszało do rozmów o rzeczach ważnych.

 

Pismo. Magazyn Opinii 07/2020

Marcin Wicha – Maski – Felieton

Patrycja Pustkowiak – Przesuń w prawo – Opowiadanie

Jarosław Mikołajewski – Wierzchołek niedosięgły świętej góry Syzyf – Poezja

Łukasz Pilip – Jagoda szuka rodziny – Reportaż

Agata Skrzypczyk – Gra

978-83-8194-568-4: Ilosc_stron

Cena:

Ilosc_stron: Fragment


W ciągu ostatnich dziesięciu lat pod jego kierownictwem wiele małych. średnich i dużych firm z listy Fortune 500 na całym świecie rozpoczęło programy mające na celu zwiększenie wydajności. bezpieczeństwa. jakości oraz ilości produkowanych towarów. W rezultacie przedsiębiorstwa te zaoszczędziły miliony dolarów. Dr Robert Lorber mieszka wraz ze swoją rodziną w Villa Park. w Kalifornii.

***

Dla menedżera zarządzanie w praktyce to przede wszystkim realizacja 3-etapowego procesu. na który składają się: wyznaczanie celów. kontrola realizacji i ocena wykonanych zadań. Sztuką jest znaleźć sposoby i zastosować techniki. które pomogą nam w efektywniejszym zarządzaniu tym procesem. w którym najważniejszym ogniwem są ludzie. Warto poświęcić więcej niż pięć minut. aby poznać idee jednominutowego zarządzania w praktyce i w efekcie osiągać ze swoim zespołem lepsze wyniki.

Kategoria: Ekonomia i biznes

To działa! Bez względu na to. czy jesteś odpowiedzialny za gospodarstwo domowe. przedsiębiorstwo. rodzinę czy fabrykę!

Jednominutowy Menedżer odniósł jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w historii. Tytuł ten osiągnął wielką popularność nie tylko w kręgach związanych z wielkimi korporacjami. ale również wśród właścicieli małych film. przedstawicieli handlowych. gospodyń domowych i nauczycieli. Został doceniony przez reprezentantów zarządów wielu firm znajdujących się na liście Fortune 500. którzy często określali go jako lekturę obowiązkową. Jednominutowy Menedżer opanował teoretyczne i praktyczne aspekty uzyskanej wiedzy – wyznacza jednominutowe cele. wygłasza jednominutowe pochwały oraz udziela jednominutowych reprymend. Teraz oddajemy kolejną odsłonę światowego bestsellera – praktyczny poradni

Autor: Adam Molenda

Cena: 24.99

Adam Molenda: MP3


obie.

Wkrótce zostanie poddana największej i najtrudniejszej życiowej próbie. Wtedy w sekrecie lnianych nitek dostrzeże ostatnią szansę na ratunek dla siebie i swojego dziecka.

Kategoria: Autor

Renata Kosin

ISBN: 978-83-8194-726-8

Cena: 9999

978-83-8194-726-8:ogar dzikiego gonu, jarosław liberek, eleonora akwitańska dzieci, bezwstydny klient pdf, przetwory siostry anastazji pdf, nieskalane, smerf rozdający paczki niespodzianki, anatomia narkiewicz, marsjański poślizg w czasie, obsesja piękna pdf, julio cortazar gra w klasy, bloodline uśpione zło, mass effect 2 solucja, mój torin pdf, darmowy konwerter pdf, turbulencja pdf doci, jestem numer cztery, otori, rok tysięczny, bylem ksiedzem…