Krwawa droga do śmierci

Krwawa droga do śmierci Kategoria: Pozostałe Krwawa droga do śmierci to jedenasta część wojennego cyklu Svena Hassela o członkach 27. Pułku Pancernego kompanii karnej w armii niemieckiej. opartego w dużej mierze na wspomnieniach autora. Bohaterowie znani ze wcześniejszych powieści Hassela tym razem toczą krwawą walkę nie tylko na froncie wschodnim. Autor odkrywa przed czytelnikami dotychczas…

Published by admin in22 września 2015
Tagi: , , ,

Krwawa droga do śmierci

Kategoria: Pozostałe

Krwawa droga do śmierci to jedenasta część wojennego cyklu Svena Hassela o członkach 27. Pułku Pancernego kompanii karnej w armii niemieckiej. opartego w dużej mierze na wspomnieniach autora. Bohaterowie znani ze wcześniejszych powieści Hassela tym razem toczą krwawą walkę nie tylko na froncie wschodnim. Autor odkrywa przed czytelnikami dotychczas nieznane rejony frontów II wojny światowej. Rzuca Porty’ego i Małego na ogarnięte partyzanckimi walkami Bałkany. Ich zadaniem będzie eskortowanie zdegradowanego feldfebla Carla Schmidta z okolic Koryntu do niemieckiego więzienia w Germersheim. gdzie czeka go egzekucja za odmowę wykonania rozkazu strzelania do cywilów.

Hassel w swoich powieściach ukazuje wojnę z perspektywy jednostki. walczącej o przetrwanie. Bohaterowie cyklu pochodzą z różnych warstw społecznych. są różnej narodowości. lecz łączy ich jedno – nadzieja na przeżycie. Wojna u Hassela to brutalne szaleństwo pozbawione celu. a okupione krwią żołnierzy – zwyczajnych ludzi.

Sven Hassel (1917-2012) był autorem książek z czasów II Wojny Światowej. Napisał czternaście książek o bitwach na Froncie Wschodnim.

Powieści Hassela opierają się na jego własnych doświadczeniach ze służby w kompanii karnej armii niemieckiej podczas II Wojny Światowej. Są świadectwem brutalności wojny i pokazują wyjątkową perspektywę desperackiej walki o przetrwanie wiecznie zbędnego żołnierza

 

Hassel debiutował w 1953 roku powieścią „Legion potępieńców”. a w ślad za nią ukazało się pozostałych trzynaście tytułów. Cała seria została opublikowana w ponad 50 krajach. przetłumaczona na ponad 25 języków i sprzedana w ponad 53 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Autor: Sven Hassel

Cena: 14.90

Sven Hassel: MP3


1358

Kategoria: 76.99

1

9999:

Cena:

:


n>Liść.

6. Kwiat.

7. Rozwój nasion i owoców.

8. Transport wody w roślinach.

9. Przegląd systematyczny roślin. Typy roślin.

10. Mszaki: mchy. wątrobowce i glewiki.

11. Paprotniki: widłakowe. skrzypowe. psylotowe i paprocie.

12. Rośliny nasienne.

13. Bibliografia.

Opracowanie: Jadwiga Wołowska. Renata Biernacka

Recenzje: dr Magdalena Sobolewska-Łącka. Jadwiga Przeciszewska

Kategoria: Autor

Opracowanie zbiorowe

ISBN: 978-83-8146-690-5

Cena: 9999

978-83-8146-690-5:


past-one of which is murder. When this unlikely trio crosses paths with Detective Simpson. they turn out to be the only people that might be able to help him solve the haunting cold case and find his missing sister. Will they be able to put the pieces of their lives back together in enough time. or will they all finally realize the steep price of fame?

Kategoria: Autor

Amaleka McCall

ISBN:

Cena: 9999

:ten dzień blanka lipińska docer, przeklęty rejs, dziewczynka z parku tekst, romans po brytyjsku pdf pl, bernolak, sodoma hipokryzja i władza w watykanie ebook, czerń i purpura pdf, symmachia spartanska, tomek wśród łowców głów, abe kobo kobieta z wydm, księżniczka lodu, kobiety pragna wiecej, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 do wydruku klasa 3, drużyna john flanagan…