Zapach Mazur

Zapach Mazur Kategoria: Powieści i opowiadania Julka dostaje pismo z ośrodka pomocy społecznej. z małej miejscowości na Mazurach. z prośbą o zaopiekowanie się nieznaną krewną. Pełna sprzecznych emocji. udaje się do Barwin. gdzie poznaje uroczą staruszkę. Gertrudę Skrocką. Między kobietami tworzy się niewidzialna więź. Podczas ich kolejnych spotkań. Truda opowiada o swoim życiu w Prusach…

Published by admin in21 września 2015
Tagi: , , , ,

Zapach Mazur

Kategoria: Powieści i opowiadania

Julka dostaje pismo z ośrodka pomocy społecznej. z małej miejscowości na Mazurach. z prośbą o zaopiekowanie się nieznaną krewną. Pełna sprzecznych emocji. udaje się do Barwin. gdzie poznaje uroczą staruszkę. Gertrudę Skrocką. Między kobietami tworzy się niewidzialna więź. Podczas ich kolejnych spotkań. Truda opowiada o swoim życiu w Prusach Wschodnich. Na dziewięćdziesiątych urodzinach Trudy pojawiają się niespodziewani goście. Na jaw wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice rodzinne.
Akcja książki toczy się na dwóch płaszczyznach: w czasach współczesnych. na Mazurach. i w czasach dzieciństwa oraz młodości Gertrudy – w okresie drugiej wojny światowej. na terenach Prus Wschodnich. obecnych Mazurach. Poruszana jest tu problematyka samotności. przyjaźni. poszukiwania swojego miejsca na ziemi. własnej tożsamości.
Otwierając stronice „Zapachu Mazur” czytelnik słyszy klangor żurawi i cykanie świerszczy. Zagłębiając się w treść książki. zewsząd otacza go zapach skoszonej trawy. rozgrzanych w lipcowym słońcu jagód i sosnowego lasu. Jeszcze długo po przeczytaniu czuje smak świeżej. smażonej ryby…
Jak wygląda wojna widziana oczami młodej Niemki?
Czy wojna może się śnić wiele lat po jej zakończeniu?
Czy czas naprawdę leczy rany?

Małgorzata Manelska urodziła się na Mazurach. w Szczytnie. tutaj mieszka. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Oligofrenopedagog. bibliotekarka. nauczycielka. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Prywatnie jest żoną.
a także matką dorosłej córki Adrianny. opiekunką wierniej suni Melki. Pasjonuje ją czytanie. W wolnych chwilach zajmuje się decoupage. techniką handmade. polegającą na ozdabianiu różnych powierzchni za pomocą serwetki lub papieru ryżowego. Kocha podróżować. poznawać nowe miejsca i ludzi.

Autor: Małgorzata Manelska

Cena: 29.99

Małgorzata Manelska: MP3


torię tego samego autora. gdzie ta sama przygoda opowiedziana została z punktu widzenia drugiej postaci kobiecej.

 

 

 

Fabien Dumaître to francuski pisarz. mieszkający w Brive-la-Gaillarde w południowo-zachodniej Francji. Jest autorem jednej powieści i ponad czterdziestu opowiadań różnych gatunków. od fantasy przez science-fiction i dramat. po opowiadania erotyczne.

Kategoria: Autor

Fabien Dumaître

ISBN: 978-87-26-33254-4

Cena: 9999

978-87-26-33254-4:


e i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów. z których pochodzi.

Ludwik Marian Kurnatowski (1868-1940) – polski pisarz. wysoki urzędnik Policji Państwowej. Karierę śledczego zaczął jeszcze przed I wojną światową. kierując Kancelarią Urzędu Śledczego w Warszawie. Podczas I wojny światowej służył w policji moskiewskiej. Po odzyskaniu niepodległości wrócił do Warszawy. gdzie pełnił funkcję nadkomisarza i zastępcy naczelnika Urzędu Śledczego. W międzywojniu prowadził wiele znanych spraw kryminalnych. Z jego udziałem rozbito kilka lokalnych gangów. Swoje wspomnienia z pracy w policji zebrał i opublikował na początku lat 30. XX wieku. Jego opowiadania oparte na faktach ukazywały się także w prasie. Zmarł 23 stycznia 1940 roku. spoczywa na Powązkach w Warszawie.

Kategoria: Autor

Lu

:

Cena: 15.00

: MP3


osc_stron

Kategoria:

Wydawnictwo

Rok_wydania: 2014

Cena:

2014: 9999


Zagadka miłości

Kategoria: Powieści i opowiadania

Po śmierci rodziców. którzy zginęli w katastrofie kolejowej. Katrina Darley została zupełnie sama bez środków do życia. Wuj Katriny. lord Branston. sprowadza ją do Anglii. by wziąć pod swoje opiekuńcze skrzydła. Nie podoba to się jego drugiej. młodej żonie. zazdrosnej o urodę dziewczyny. Lady Branston jest zakochana w księciu Lyndbrooke do posiadłości którego właśnie przybywają zaproszeni na przyjęcie goście. Zjawia się także z mężem hrabina Calverton – pierwsza miłość księcia z czasów gdy nie był bogaty. Wtedy Anastazja odrzuciła jego propozycję małżeństwa. Dziś chętnie nawiązałaby romans z bogatym. przystojnym i utytułowanym mężczyzną. Aranżuje w swoim pokoju nocną schadzkę. którą przerywa przybycie męża hrabiny. Książę – zmuszony do ucieczki – trafia do pokoju Katriny. czego świadkiem jest jej ciotka. Żąda wszystkiego. żeby ratował reputację dziewczyny.

 

Autor: B. J. Hermansson

Cena: 24.99

B. J. Hermansson: MP3


First Lady

Kategoria: Pozostałe

Random House presents the audiobook edition of The First Lady by James Patterson. read by Deborah McBride.A President’s affair to remember soon becomes a nightmare he wishes he could forget in James Patterson’s gripping new stand-alone thriller. As he steps out of his hotel in Atlanta with the love of his life. the last thing President Tucker expects is to be greeted by the flashing cameras of the media. Or for his affair to be revealed to the world. The President must act to stop the scandal from spiralling out of control. just weeks before the vote for a second term. But not before he figures out how to keep the First Lady on his side. Grace Tucker. however. has other plans.Betrayed and deeply hurt. she heads for a safe haven outside the capital. But when her security detail loses all trace of her. all hell breaks loose. The First Lady is missing. Did she run away? Or is she in more danger than they could have imagined…

Autor: James Patterson

Cena: 9999

James Patterson:the evil within solucja, jednym tchem, małżeństwo na lodzie, twórcza wizualizacja, maya banks bez tchu, jak się nie zabić i nie zwariować pdf, wojny wikingow, list z przeszłości, zeus pan olimpu gra, anna stępień sporek, borderlands 2 poradnik, eksperyment luke dittrich, samokontrola umysłu metodą silvy pdf, ulecze twe serce pdf, blask corredo, wotum nieufności mróz pdf chomikuj…