Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować. a inne nie

Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować. a inne nie Kategoria: Ekonomia i biznes Inspiruj ludzi. buduj silne zespoły. zostań genialnym przywódcą! Wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Jej autor. Simon Sinek. jest wizjonerem. optymistą i liderem kulturowej rewolucji DLACZEGO. Jego druga książka stanowi…

Published by admin in23 marca 2015
Tagi: , , , ,

Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować. a inne nie

Kategoria: Ekonomia i biznes

Inspiruj ludzi. buduj silne zespoły. zostań genialnym przywódcą!

Wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Jej autor. Simon Sinek. jest wizjonerem. optymistą i liderem kulturowej rewolucji DLACZEGO. Jego druga książka stanowi naturalną kontynuację „Zaczynaj od DLACZEGO” i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. W przypadku firmy odpowiedź na pytanie DLACZEGO ma także kluczowe znaczenie. ale to dopiero początek. Potem trzeba się zastanowić. jak zarazić członków zarządu swoją wizją. Jak inspirować pracowników do tego. by ufali i byli oddani firmie i sobie nawzajem? Sinek podaje przykład kultury Marines. w której mężczyźni i kobiety są gotowi zaryzykować życie. bo wiedzą. że inni zrobiliby dla nich to samo. Nie jest to wynikiem żadnego prania mózgu. lecz wykorzystania ludzkiej natury. bo istnieją środowiska i kultury. które naturalnie wydobywają z człowieka to. co w nim najlepsze. Jeśli firmie uda się wprowadzić taką mentalność. pracownicy będą chętniej podejmować ryzyko ze świadomością. że ich koledzy i szefowie staną za nimi murem. niezależnie od okoliczności. Sinek wyjaśnia na podstawie barwnych i przekonujących przykładów. jak kultywować firmowe DLACZEGO. uwzględniając w tym równaniu ludzi.

Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? Menedżerowie marzą. by ich podwładni z entuzjazmem oddawali się pracy. jednak większość z nich nie ma pomysłu na kierowanie ludźmi. Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi. by dostrzec. że to. czego im potrzeba. to nie sprawny menedżer. ale przywódca z krwi i kości. Ktoś. kto nie tylko rozdzieli obowiązki. ale także pokaże ludziom. że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie.

Ludzie. którzy wierzą. że ich praca ma sens. którzy czują się doceniani i wiedzą. że mogą w każdej sytuacji polegać na swoich kolegach i przełożonych. to pracownicy. którzy z własnej inicjatywy zainwestują czas i wysiłek w naukę czy pracę na rzecz swojej firmy.

Czy to rzeczywiście jest aż takie proste? Ten model wykorzystują najlepsze przedsiębiorstwa na całym świecie – i osiągają dzięki niemu znacznie większe zyski. rozwijają się intensywniej i są znacznie bardziej konkurencyjne na niełatwym współczesnym rynku. Chcesz. by Twoja firma dołączyła do tego grona? Chcesz nadać tempo własnej karierze? Nie czekaj. aż wyprzedzą Cię inni!


Autor: Simon Sinek

Cena: 39.90

Simon Sinek: MP3


Nominowany do nagrody magazynu „National Geographic Traveler”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

piotrmilewski.com

Kategoria: Autor

Piotr Milewski

ISBN: 978-83-8139-847-3

Cena: 9999

978-83-8139-847-3:


ierciedlają rozmowy ze współpracownikami z Blanchard Training and Development Inc.. a także stanowią odbicie doświadczeń autorów i pomysłów. którymi dzielili się z nimi menedżerowie. Ta książka zapoczątkowuje nowe myślenie o przywództwie sytuacyjnym – dlatego przemianowano je na Przywództwo Sytuacyjne II.

Po raz pierwszy autorzy. wraz z Paulem Herseyem. przedstawili przywództwo sytuacyjne jako teorię cyklu życia przywództwa. później obszernie opisali je w podręczniku Management of Organizational Behavior: Utilizing Human Resources. wydanym przez wydawnictwo Prentice Hall (obecnie dostępne jest już jego siódme wydanie). Od tego czasu przywództwa sytuacyjnego uczono zarówno menedżerów wszystkich stopni w większości firm z listy Fortune 500. jak i kierowników w wielu szybko rozwijających się organizacjach nastawionych na przedsiębiorczość.

***

Najbardziej efektywni menedżerowie wied

Kategoria: Ekonomia i biznes

Jednominutowy Menedżer i przywództwo w jasny i prosty sposób uczy menedżerów sztuki Przywództwa Sytuacyjnego® – prostego systemu. w którym nie uznaje się tradycyjnej postawy. polegającej na traktowaniu wszystkich podwładnych w ten sam sposób. Dowiesz się z niej. dlaczego indywidualne dostosowywanie stylów kierowania do poszczególnych pracowników jest tak ważne. dlaczego warto wiedzieć. kiedy należy udzielać wskazówek. wspierać. a kiedy krytykować. oraz jak wybrać styl przywództwa najlepszy dla danej osoby. Dowiesz się także. jak konsekwentne stosowanie jednominutowych technik poprawi jakość zarządzania i przyczyni się do wzrostu motywacji wśród pracowników twojej firmy.

Ta godna uwagi. a zarazem łatwa w odbiorze książka zawiera podstawowe wiadomości i wskazówki na temat kreatywnego. spersonalizowanego przywództwa. dzięki

Autor: Katarzyna Bonda

Cena: 23.90

Katarzyna Bonda: MP3


Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości

Kategoria: Historia i literatura faktu

Główną osią książki są relacje z wydarzeń 2014 roku. który miał być powrotem Rosji do „narodów pierwszej kategorii”. Walker zawsze znajduje się w centrum wydarzeń: obserwuje z bliska propagandowe zabiegi Rosji podczas zimowej olimpiady w Soczi i znajduje się wśród demonstrantów podczas Euromajdanu w Kijowie. Zapuszcza się na front w Donbasie. gdzie rozmawia zarówno z ukraińskimi rebeliantami. jak i z byłymi rosyjskimi żołnierzami. którzy utrzymują. że przyjechali tu walczyć z ukraińskim faszyzmem. Relacjonuje także aneksję Krymu. przy czym nie kreśli czarno-białej wizji świata. według której Rosja jest zła. a Ukraina dobra. Siła książki polega na pokazaniu tych dwóch krajów i dwóch narodów w tragicznym zwarciu.

Walker snuje opowieść. w której historia i współczesność przeplatają się ze sobą niemal na każdym kroku. Łączy pogłębio

Autor: Jacek Ostrowski

Cena: 37.90

Jacek Ostrowski: MP3układ limfatyczny oczyszczanie, agata lewandowska dietetyk, sztuka kochania wisłocka pdf, offside juliana stone, paulina raczyło, world conqueror 3 poradnik, lol poradnik postaci, sms owa gra pdf download, platon republika, lee child czasami warto umrzeć, więzień labiryntu 4 pdf, vincent pdf, playboy za sterami, małżeństwo idealne, tokarczuk dom dzienny dom nocny, śmierć jana kochanowskiego…