Go global! Wywiady z twórcami polskich firm. które zdobyły rynki międzynarodowe

Go global! Wywiady z twórcami polskich firm. które zdobyły rynki międzynarodowe Kategoria: Ekonomia i biznes Gdy polski rynek okazuje się zbyt mały… Kiedy firma zaczyna spoglądać z ciekawością w stronę zagranicznego odbiorcy. zaczynają się koszty i kłopoty. To prawda. ale ekspansję na rynki zagraniczne rozpoczyna się nie po to. by stracić. lecz po to. by…

Published by admin in27 lutego 2015
Tagi: , , ,

Go global! Wywiady z twórcami polskich firm. które zdobyły rynki międzynarodowe

Kategoria: Ekonomia i biznes

Gdy polski rynek okazuje się zbyt mały…

Kiedy firma zaczyna spoglądać z ciekawością w stronę zagranicznego odbiorcy. zaczynają się koszty i kłopoty. To prawda. ale ekspansję na rynki zagraniczne rozpoczyna się nie po to. by stracić. lecz po to. by zyskać. Jak to zrobić skutecznie. wiedzą bohaterowie tej książki. założyciele i prezesi jedenastu polskich firm. którym udało się dokonać międzynarodowej ekspansji na szeroką skalę.

Krzysztof Rybiński przedstawia tu historie ich drogi do sukcesu. zmagania z przeciwnościami gospodarczymi i proceduralnymi czy problemami finansowymi. sposoby przezwyciężania nieufności i różnic kulturowych. i wreszcie skuteczne. wypracowane przez lata metody na podbicie zagranicznych rynków zbytu. Zapoznanie się z tymi wywiadami pozwoli polskim firmom ograniczyć koszty ekspansji międzynarodowej. uniknąć kłopotów i odnieść sukces.

Ta książka to także hołd oddany polskiej przedsiębiorczości i jej reprezentantom. którzy – choć zaczynali działalność lokalnie – potrafili myśleć globalnie i patrzeć poza granice naszego kraju.

 


 

Prof. Krzysztof Rybiński – jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów. Karierę zawodową rozpoczynał jako informatyk w Japonii. potem był głównym ekonomistą kilku banków. wiceprezesem NBP. gdzie pod jego nadzorem zmieniono sposób inwestowania rezerw dewizowych. dzięki czemu Polska w ciągu dwóch lat zarobiła dodatkowo miliard dolarów. Był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. partnerem w globalnej firmie doradczej i członkiem wielu rad nadzorczych. Obecnie jest rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula. w której studiuje 5000 studentów z 40 krajów. Prowadzi też własną firmę doradczą. W 2012 roku został wybrany przez polskich przedsiębiorców najczęściej słuchanym przez nich ekonomistą. Regularnie występuje w telewizji. pisuje felietony do krajowych dzienników i tygodników. jego artykuły ukazują się też w „Financial Times”.


Patroni medialni:

Autor: Krzysztof Rybiński

Cena: 39.00

Krzysztof Rybiński: MP3


Workhouse Girl

Kategoria: Pozostałe

Circumstances force eight-year-old Sarah and her widowed mother to enter the notorious St Giles and St George’s Workhouse. When her mother dies in childbirth. the independent-minded Sarah falls foul of the workhouse master. Trigg and his cruel wife.Sarah’s ordeal seems to be over when a sugar mill owner takes her into his home. But her wealthy benefactor reports Trigg and his wife. And blaming Sarah for their misfortune. in a fit of revenge. the couple decide to take the law into their own hands.

Autor: Dilly Court

Cena: 49.90

Dilly Court: MP3


Free At Last!

Kategoria: Pozostałe

Tony Benn’s diaries began in 1940. and have been compared to those of Pepys in their detail. scope. and accuracy. This volume brings them right up to date. covering the Gulf War. the rise of New Labour. international repercussions of American foreign policy. and reactions against it.Read by the author himself. here is Tony Benn’s record of the recent history of British politics. comprising three wars. three general elections. six party leaders. and two Prime Ministers. Political observations are entwined with a moving account of family life.Chronicling his final decades as a Member of Parliament. the diaries encompass political events. gossip. and entertaining observations. The focus is on the years leading up to his retirement. his anxiety about whether or not to stand again. and his great sorrow when his wife Caroline is diagnosed with cancer. Throughout. his honesty and integrity shine through.

Autor: Tony Benn

Cena:

Tony Benn:


bestsellerów publikowanej przez „New York Times”.

 

Kategoria: Autor

Cecily von Ziegesar

ISBN: 978-87-26-69552-6

Cena: 9999

978-87-26-69552-6:


Wszystko pod kontrolą. Gra w pracę i biznes zwany życiem

Kategoria: Poradniki

Wszystko pod kontrolą. Gra w pracę i biznes zwany życiem

Aby być efektywnym i uzyskać upragnione rezultaty. musisz działać. Sednem jest dokonywanie właściwych wyborów i ich skuteczna realizacja. Znanych jest wiele technik zarządzania czasem i poprawy produktywności. ale nie dają one podstawowego zrozumienia ani efektywnego modelu dynamiki tego procesu jako całości. Istnieje jednak spójna metoda. całościowa. a jednocześnie możliwa do zastosowania w dowolnym aspekcie życia i w dowolnej chwili. Obojętnie. czy jesteś prezesem korporacji. matką trójki dzieci. czy studentem kilku kierunków – możesz uniknąć niepotrzebnego stresu i niepowodzeń. Wystarczy zrozumieć. że trzeba szybko wprowadzić zmiany i zastosować GTD – metodę. dzięki której miliony ludzi odzyskało kontrolę nad swoim życiem i odniosło sukces.

Metoda Getting

Autor: Kristin Hannah

Cena: 42.90

Kristin Hannah: MP3


Mów własnym głosem

Kategoria: Religia

Odkryj swoją prawdę. wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić – oto przesłanie nowej książki Reginy Brett. „Mów własnym głosem” to 50 porywających lekcji o tym. jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym. że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą. to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię. by była inspiracją i nadzieją?

Przeczytaj.

*

Ciesz się życiem. szczęściem. obfitością. zdrowiem i wolnością tak mocno. jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy. jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane. ale żeby z niego nabrać. musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową. – REGINA BRETT

Autor: Regina Brett

Cena: 9999

Regina Brett:krzysztof jedliński, ten mężczyzna 5 pdf, jednak mnie kochaj pdf, wyznanie miłości list, edward stachura siekierezada, eden nowy początek, kobieta z sąsiedztwa, format kindle, głęboki sen raymond chandler, zbiór zadań biologia, gdybyście ją znali, świetliński neonatologia pdf, konsorcjum tom 2 doci…