Krzyżacy

Krzyżacy Kategoria: Powieści i opowiadania Wielkie dzieło noblisty! Powieść przełożona na ponad 25 języków. zekranizowana. wpisana do kanonu szkolnych lektur oraz najważniejszych dzieł polskiej literatury. Jest rok 1399. czas panowania Władysława Jagiełły. Czas burzliwy. pełen wojen i okrucieństwa. ale także czas rycerzy i bohaterów. Pośród zawirowań historii i spraw wielkiej wagi – ludzie z krwi i kości. z dylematami…

Published by admin in18 grudnia 2014
Tagi: , , , ,

Krzyżacy

Kategoria: Powieści i opowiadania

Wielkie dzieło noblisty! Powieść przełożona na ponad 25 języków. zekranizowana. wpisana do kanonu szkolnych lektur oraz najważniejszych dzieł polskiej literatury.

Jest rok 1399. czas panowania Władysława Jagiełły. Czas burzliwy. pełen wojen i okrucieństwa. ale także czas rycerzy i bohaterów. Pośród zawirowań historii i spraw wielkiej wagi – ludzie z krwi i kości. z dylematami i kłopotami dnia codziennego.

Wsłuchaj się w pełną przygód opowieść o bezlitosnej wojnie z Zakonem Krzyżackim. wielkiej miłości. zemście. szaleństwie. nadzwyczajnej odwadze i spektakularnym zwycięstwie pod Grunwaldem.

Autor: Henryk Sienkiewicz

Cena: 34.90

Henryk Sienkiewicz: MP3


Detective Fiction

Kategoria: Pozostałe

A serial killer is on the loose in Naples. Florida. an enclave of wealth and privilege on the Southwest Gulf Coast. The murders have been disguised as accidents. but when Police Chief Wade Hansen becomes suspicious. Mayor Charles Beaumont orders him to apprehend the killer before the truth becomes public knowledge.Hansen reaches out to retired Chicago homicide detective Jack Starkey. Starkey. who has been shot three times-twice on the job and once in the army-is enjoying every cop’s retirement dream. But at the same time. he misses the thrill of the hunt. so he accepts the job.As the bodies stack up like cordwood. Starkey searches for anything that the victims might have in common. He decides to go undercover as a member of the Naples elite in an attempt to get himself noticed by the killer. drawing the attention of Count Vasily Petrovich. who operates a hedge fund named for the Atocha. a Spanish galleon that sank in a hurricane off the Florida Keys in 1622

ISBN:

Cena: 9999

:


rzadkie w polskiej humanistyce połączenie głębokiego namysłu nad kulturą i literaturą z trzeźwą analizą kwestii politycznych i ekonomicznych – mocna lektura. która każe na nowo przemyśleć „polską duszę”. Andrzej Leder wyjaśnia. dlaczego polska klasa średnia po 1989 roku tak polubiła sushi i jaki to ma związek z Zagładą i komunizmem.

Agnieszka Graff

 

Andrzej Leder (1960) – filozof kultury. Studiował medycynę i filozofię. Kieruje Zespołem Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor książek.: Przemiana mitów. czyli życie w epoce schyłku. Zbiór esejów (1997); Nieświadomość jako pustka (2001); Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit (2007).

Kategoria: Autor

Prof. Andrzej Leder

ISBN: 978-83-272-6981-2

Cena: 9999

978-83-272-6981-2:


Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować. a inne nie

Kategoria: Ekonomia i biznes

Inspiruj ludzi. buduj silne zespoły. zostań genialnym przywódcą!

Wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Jej autor. Simon Sinek. jest wizjonerem. optymistą i liderem kulturowej rewolucji DLACZEGO. Jego druga książka stanowi naturalną kontynuację „Zaczynaj od DLACZEGO” i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. W przypadku firmy odpowiedź na pytanie DLACZEGO ma także kluczowe znaczenie. ale to dopiero początek. Potem trzeba się zastanowić. jak zarazić członków zarządu swoją wizją. Jak inspirować pracowników do tego. by ufali i byli oddani firmie i sobie nawzajem? Sinek podaje przykład kultury Marines. w której mężczyźni i kobiety są gotowi zaryzykować życie. bo wiedzą. że inni zrobiliby dla nich to samo. Nie jest to wynikiem żadnego prania mózgu. lecz wykorzystania ludzkiej natury. bo istnieją środowiska i kultury. które naturalnie wydobywają z człowieka to. co w nim najlepsze. Jeśli firmie uda się wprowadzić taką mentalność. pracownicy będą chętniej podejmować ryzyko ze świadomością. że ich koledzy i szefowie staną za nimi murem. niezależnie od okoliczności. Sinek wyjaśnia na podstawie barwnych i przekonujących przykładów. jak kultywować firmowe DLACZEGO. uwzględniając w tym równaniu ludzi.

Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? Menedżerowie marzą. by ich podwładni z entuzjazmem oddawali się pracy. jednak większość z nich nie ma pomysłu na kierowanie ludźmi. Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi. by dostrzec. że to. czego im potrzeba. to nie sprawny menedżer. ale przywódca z krwi i kości. Ktoś. kto nie tylko rozdzieli obowiązki. ale także pokaże ludziom. że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie.

Ludzie. którzy wierzą. że ich praca ma sens. którzy czują się doceniani i wiedzą. że mogą w każdej sytuacji polegać na swoich kolegach i przełożonych. to pracownicy. którzy z własnej inicjatywy zainwestują czas i wysiłek w naukę czy pracę na rzecz swojej firmy.

Czy to rzeczywiście jest aż takie proste? Ten model wykorzystują najlepsze przedsiębiorstwa na całym świecie – i osiągają dzięki niemu znacznie większe zyski. rozwijają się intensywniej i są znacznie bardziej konkurencyjne na niełatwym współczesnym rynku. Chcesz. by Twoja firma dołączyła do tego grona? Chcesz nadać tempo własnej karierze? Nie czekaj. aż wyprzedzą Cię inni!


Autor: Simon Sinek

Cena: 39.90

Simon Sinek: MP3judaizm a islam, nie igraj z aniołem 78, test ze znajomości lektury oto jest kasia, najmilszy prezent, pies który jeździł koleją pdf, stephen hawking krótkie odpowiedzi na wielkie pytania, jakub łakomy, sztuka kochania wisłocka pobierz pdf, wiślicz, księga urantii pdf, inteligencja emocjonalna daniel goleman, dwa wiatry julian tuwim, test iq pl, jacek kawalec joanna kawalec, igi2, kornel makuszyński szatan z siódmej klasy, king uciekinier, w kryjówce mojego ojca cda…