Retrospection

Retrospection Kategoria: Powieści i opowiadania Utwór „Retrospection” pochodzi z filmu krótkometrażowego „Pre Mortem” (reż. Konrad Łęcki). dramatu historycznego. opowiadającego o losach żołnierzy. zamordowanych w Katyniu. Utwór przeznaczony jest na fortepian solo. pojawia się w scenach filmu oraz napisach końcowych. Nie jest motywem przewodnim. ale zawiera jego elementy. Cała muzyka z filmu „Pre Mortem” przeznaczona jest…

Published by admin in5 grudnia 2014
Tagi: , , , , ,

Retrospection

Kategoria: Powieści i opowiadania

Utwór „Retrospection” pochodzi z filmu krótkometrażowego „Pre Mortem” (reż. Konrad Łęcki). dramatu historycznego. opowiadającego o losach żołnierzy. zamordowanych w Katyniu. Utwór przeznaczony jest na fortepian solo. pojawia się w scenach filmu oraz napisach końcowych. Nie jest motywem przewodnim. ale zawiera jego elementy. Cała muzyka z filmu „Pre Mortem” przeznaczona jest na bardzo kameralny skład: fortepian. smyczki i harfę. Te emocjonalne kompozycje odzwierciedlają charakter epoki. Przywodzą na myśl stylistykę muzyczną późnego romantyzmu. w Polsce. obecną jeszcze w czasach międzywojennych. Utwór „Retrospection” może być pod względem interpretacyjnym. interesującą pozycją dla doświadczonych pianistów. Nie jest jednak skomplikowany technicznie. co czyni go również ciekawą propozycją dydaktyczną

„We will not give away even a button.” said many of them. Young. handsome and self-confident. The Polish elite of the early 1940’s. ready to fight for their homeland. They believed in a quick return. Everyone talked about a lightning war which will end after a few days.
Bidding farewell to their wives. mothers. sons and sisters. they had no idea it was the last time they see them. They were about to be slaughtered. and their hope for the spring meeting in Warsaw was never meant to be fulfilled…

– Nawet guzika nie oddamy – tak mówiło wielu z nich. Młodych. pięknych i pewnych siebie. Elita Polski z początku lat 40 XX wieku. gotowa bronić swojej ojczyzny. Wierzyli. że nie wyjadą na długo. Wszyscy mówili. że to będzie błyskawiczna wojna. która zakończy się po kilku
dniach. Nie zdawali sobie jednak sprawy. że żegnając się ze swoimi żonami. matkami. synami i siostrami. widzą ich po raz ostatni.
Czekała ich rzeź. a ponowne spotkanie wiosną w Warszawie pozostało ich niespełnioną nadzieją…

Szymon Szewczyk urodził się w 1983 roku w Łodzi. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w ósmym roku życia i wtedy też powstały jego pierwsze. dziecięce utwory na fortepian. W roku 2002 ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie trąbki. W  tym czasie pobierał również lekcje z zakresu kompozycji w klasie prof. Jolanty Markowskiej-Stępień. Następnie studiował na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (wydział Kompozycji. Teorii Muzyki. Rytmiki i Edukacji Artystycznej). gdzie uzyskał dyplom magistra sztuki w 2007 roku. Propedeutykę kompozycji ukończył w klasie prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego.
Praca twórcza Szymona Szewczyka skupia się głównie na komponowaniu muzyki filmowej (Wigilia. reż. Rafał Szamburski). produkcyjnej (współpraca z bankami muzyki Paris Music. Universal Publishing Production Music. Eurozone Music) piosenek dla dzieci (Tęczowe Nutki. wyd. Akademia Muzyczna w Łodzi. 2007) oraz muzyki poważnej (Danza Alla Polacca na akordeon. wyd. Astra Edition. Łódź 2009). W kręgu jego zainteresowań leży również muzyka do gier komputerowych. teatralna. elektroniczna i relaksacyjna oraz wszelkie formy integracji sztuk. które może oprawić swoimi dźwiękami. Od 2008 roku. jako kompozytor. współpracuje ze Studio Alone (www.studio-alone.pl). Do znaczących festiwali na których można było usłyszeć kompozycje Szymona Szewczyka. należy zaliczyć:  VII i VIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej (Łódź 2008/2009). I Międzynarodowy Festiwal Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych (Łódź 2009) oraz Maraton Chopinowski Najdłuższe Urodziny ( Warszawa 2010). Filmy z muzyką Szymona Szewczyka. prezentowane były na wielu prestiżowych festiwalach. m.in.:
XXI Festiwal Mediów ” Człowiek w Zagrożeniu” (11 X ŁÓDŹ).
XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” (WIGILIA).
38 Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. XXI Festiwal Sztuki Operatorskiej „Camerimage”. XXV Festiwal Filmów Polskich w Chicago (PRE MORTEM).
11 Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku. Moscow International Photography Awards (2014).  International Photography Awards IPA. New York 2014 (CITYZENS)

AWARDS:

2014 – The Winner of The International Sfogato Ringtone & Signal Composers Competition – ringtones & signals
The 5th International Sfogato Music & Arts Festival in Cracow
2014 –  International Photography Awards IPA. New York – CITYZENS by Anna66 Andrzejewska. 3rd prize.  
category : moving images.  music: Szymon Szewczyk

Autor: Szymon Szewczyk

Cena: 4.27

Szymon Szewczyk: MP3


The Blue Castle. Błękitny zamek w wersji do nauki angielskiego

Kategoria: Nauka języków

Język angielski

Poziom B2

Lubisz dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

Dama uciekła spod klosza! Dlaczego. skoro każde uniesienie może zagrażać jej życiu lub zdrowiu?

Panna Joanna Striling właśnie skończyła 29 lat. Do tej pory wegetowała pod okiem nadopiekuńczej rodziny w ciasnym gorsecie dobrego wychowania. Gdy dowiaduje się. że wkrótce umrze. postanawia wziąć życie we własne ręce… i zepsuć sobie reputację. Gnana marzeniami opuszcza dom i idzie się „żyć pełną piersią”.

Dokąd zaprowadzi ją poszukiwanie szczęścia?

Co zrobi. gdy stanie

ISBN: 978-83-268-2084-7

Cena: 9999

978-83-268-2084-7:


the winter then it unfurls into something so alive and truly beautiful. I was immensely moved by it’ TOR UDALL. author of A Thousand Paper Birds’Precise. clear. funny. poignant and truthful. This is a work of art. dear readers. Revel in its beauty’ ADRIANA TRIGIANI

Kategoria: Autor

Anne Youngson

ISBN:

Cena: 9999

:


Przypływ

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Kolejny tom przygód Arsene Lupina. Detektyw trafia do willi zmarłego alchemika  – amatora. by chronić jego dwie wnuczki i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Dalszy ciąg perypetii detektywa ma cechy doskonale znane z poprzednich tomów: znakomicie ukłutą intrygę. niespodziewane zwroty akcji i mnóstwo zabawnych sytuacji. Wszystko to oczywiście okraszone niebywałym wdziękiem i błyskotliwością głównego bohatera.

Autor: Maurice LeBlanc

Cena: 18.74

Maurice LeBlanc: MP3


rodzice… jak przyznali się rodzice pewnego przedszkolaka: codziennie wieczorem w domu trwa cichutki wyścig…kto pierwszy dotrze do sypialni syna i będzie mógł czytać mu przed snem właśnie te opowiadania

 

Kategoria: Autor

Renata Piątkowska

ISBN: 978-83-7551-276-2

Cena: 9999

978-83-7551-276-2: Mucha Babcia Żaba Pokrzywa Zamek Pech Wynalazki Policjant Kamień Piegi Bałagan Wyścig Żyrafa Dlaczego Iglo Lody Zakład Rybka


awno temu. Jeremy Clarkson miał marzenie. Marzył mu się świat. w którym wszystko. co bezsensowne. idiotyczne i absurdalne jest surowo wzbronione… Świat. w którym zwycięża zdrowy rozsądek i niczym nieskrępowana pomysłowość.

Trzy książki i trzy miliony sprzedanych egzemplarzy później jego marzenie o świecie według Clarksona wciąż żyje… Pytając „W czym problem?”. Jeremy wyrusza w kolejną misję. Przeludnione więzienia. wycinka lasów deszczowych. podłej jakości służba zdrowia. coraz gorsza muzyka. tradycja dławiąca nowoczesność – to tylko nieliczne z problemów. którym chce zaradzić w zupełnie niestandardowy sposób.

Śledząc wywody niekwestionowanego wirtuoza ostrego pióra. dowiecie się:

– dlaczego kryzys finansowy to konsekwencja picia herbaty.

– co łączy Jamesa Bonda i Batmana z Kubusiem Puchatkiem.

– kiedy możemy osiągnąć stan zwany „szczęściem doskonałym”.

– w jaki sposób

Kategoria: Historia i literatura faktu

Pierwszy polski audiobook Jeremy’ego Clarskona „Świat według Clarksona 4: W czym problem?”. przygotowany we współpracy z firmą Fonopolis (wydawnictwo znane do tej pory między innymi z produkcji „Wiedźmina” w wersji audio).

Książkę czyta Jacek Braciak. którego charakterystyczny. spokojny głos w zestawieniu z poczuciem humoru bezkompromisowego Brytyjczyka sprawia. że książka ta w wersji audio jest świetnym towarzyszem podróży czy domowej krzątaniny.

Długo zastanawialiśmy się. kto powinien przeczytać Clarksona. to niełatwe. bo tu potrzebny był ktoś kto spojrzy na te felietony z dystansem a nie będzie „grał” śmiechu – mówi Błażej Kukla koproducent wersji audio.

Clarkson w samochodzie pobudza lepiej niż espresso – podsumowuje swojego pierwszego w życiu audiobooka Jacek Braciak.

O książce:

Dawno. d

ISBN:

Cena: 9999

:dotyk północy, kocmołuch, napisał przygody hucka, domcia doci, hamilton chomikuj, nietzsche antychryst, kwestia ceny pdf, opowiadania bizarne tokarczuk audiobook, pokochaj siebie pdf, kamizelka boleslaw prus, gaiman mitologia nordycka, psychologia biznesu pdf, wilczarz olbrzymi…