Książę i żebrak

Książę i żebrak Kategoria: Literatura młodzieżowa Klasyka światowej litaratury dziecięcej. Powieść rozgrywa się w XVI – wiecznym Londynie i opowiada historię nieoczekiwanej zamiany miejsc pomiędzy dwoma podobnymi chłopcami. z których jeden jest dziedzicem tronu a drugi żebrakiem. Chłopcy dla zabawy zamieniają się ubraniami i przyjdzie im zmierzyć się z nieznaną im rzeczywistością.   „— Gdybym…

Published by admin in28 października 2014
Tagi: , , ,

Książę i żebrak

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Klasyka światowej litaratury dziecięcej.

Powieść rozgrywa się w XVI – wiecznym Londynie i opowiada historię nieoczekiwanej zamiany miejsc pomiędzy dwoma podobnymi chłopcami. z których jeden jest dziedzicem tronu a drugi żebrakiem. Chłopcy dla zabawy zamieniają się ubraniami i przyjdzie im zmierzyć się z nieznaną im rzeczywistością.

 

„— Gdybym to ja mógł się tak ubrać jak ty. gdybym mógł zdjąć trzewiki i wytarzać się raz w błocie. gdyby mi tego nikt nie bronił. nikt mnie nie pilnował! Koronę dałbym za to!

— A ja. ileż bym dał za to. dostojny panie. by być chociaż raz tak ubrany jak wy — chociaż jeden raz…

— Co. chciałbyś naprawdę? To się wnet może stać. Zdejm te łachmany i wdziej moje szaty. Krótkie to będzie szczęście. ale niemniej będzie ci miłe. Będziemy się tym rozkoszowali. póki zdołamy. i zanim nam kto przeszkodzi. zamienimy ubrania z powrotem.

W kilka minut mały książę Walii odziany był w zdarte i postrzępione łachmany Tomka. zaś mały książę żebraków wdział barwny strój królewski. Podeszli razem do wielkiego zwierciadła i o dziwo: niepodobna było spostrzec zmiany! Spojrzeli na siebie. potem na swe odbicie w zwierciadle. potem znowu w zmieszaniu na siebie.

Wreszcie książę rzekł zdumiony:

— Masz takie same włosy. takie same oczy. taki sam głos i ruchy. taki sam wzrost i postawę. taką samą twarz. takie same rysy jak ja. Gdybyśmy stali obok siebie nago. nikt nie potrafiłby rzec. który ty jesteś. a który książę Walii.”

Autor: Mark Twain

Cena: 12.90

Mark Twain: MP3


Jedyna szansa

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Marc Seidman budzi się w szpitalu ze śpiączki.  Przed dwoma tygodniami był wziętym chirurgiem plastycznym. miał żonę i sześciomiesięczną córeczkę. którą kochał do szaleństwa. Nawet jeśli gdzieś po drodze zyskał kilku wrogów. to nie takich. którzy pragnęliby go zniszczyć. zabijając mu żonę. porywając dziecko. a jego ciężko raniąc.

Nie przychodzi mu do głowy nikt. kto mógłby zrobić coś takiego. W przeciwieństwie do policji. która ma już swojego podejrzanego: Marca Seidmana. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna. kiedy wreszcie pojawia się żądanie okupu i nadzieja na powrót córeczki. Marc zrobi wszystko. by ją odzyskać.

Autor: Harlan Coben

Cena: 17.90

Harlan Coben: MP3


Monkey Mind

Kategoria: Pozostałe

In the insightful narrative tradition of Oliver Sacks. Monkey Mind is an uplifting. smart. and very funny memoir of life with anxiety-America’s most common psychological complaint. We all think we know what being anxious feels like-it is the instinct that made us run from wolves in the prehistoric age and pushes us to perform in the modern one-but for forty million American adults. anxiety is an insidious condition that defines daily life. Yet no popular memoir has been written about that experience until now. Aaron Beck. the most influential doctor in modern psychotherapy. says that „Monkey Mind does for anxiety what William Styron’s Darkness Visible did for depression.” In Monkey Mind. Daniel Smith brilliantly articulates what it is like to live with anxiety. defanging the disease with humor. traveling through its demonic layers. evocatively expressing both its painful internal coherence and its absurdities. He also draws on its most storied sufferers to trace anxiety’s intellectual history and its influence on our time. Here. finally. comes relief and recognition to millions of people who have wanted someone to put into words what they and their loved ones feel.

Autor: Daniel Smith

Cena: 107.90

Daniel Smith: MP3


Ostatnia sprawa

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Wszystko ma swój początek… W marcu 1997 roku Jack Reacher. czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora. po raz ostatni wchodzi do Pentagonu. Za chwilę rozstrzygną się jego losy: zostanie aresztowany. zastrzelony w trakcie stawiania oporu lub dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Zaledwie pięć dni wcześniej dowódca Reachera. generał Garber. wysłał go z tajną misją do Carter Crossing w stanie Missisipi. Na tyłach baru położonego przy głównej ulicy znaleziono zwłoki młodej kobiety. Janice Chapman. z poderżniętym gardłem. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się Fort Kelham – wielka baza wojskowa. zarazem ośrodek szkoleniowy komandosów. Czy zabójcą jest ktoś z miejscowych? Amerykański żołnierz? Aby nie nadawać śledztwu niepotrzebnego rozgłosu. Reacher ma przeprowadzić je incognito i złożyć raport przełożonym. Sprawy komplikują się. gdy szeryf Carter Crossing. ni

Rok_wydania: 2020

Cena:

2020: 9999


To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki

Kategoria: Historia i literatura faktu

Napady na banki to najbardziej amerykańskie przestępstwo. Od początku istnienia Stanów Zjednoczonych przykuwa ono uwagę Amerykanów i jest odbiciem barwnych dziejów tego kraju. Opowieść o Jessem Jamesie to historia krwawej wojny secesyjnej i głębokich podziałów po jej zakończeniu. Losy wroga publicznego numer jeden Johna Dillingera to opis zawirowań w czasach Wielkiego Kryzysu. Skok na bank w Laguna Niguel to historia. w której przestępstwo miesza się z wielką polityką.

Marek Wałkuski. wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. od lat opowiada na antenie Trójki o rabusiach. którzy zostawiają w bankach dowody osobiste. zapominają zatankować auta przed napadem albo podkopują się pod bank. który został dawno zamknięty. W tej książce oferuje jednak czytelnikom znacznie więcej. Poza opisem dziesiątków zabawnych skoków. przybliża czytelnikowi historię dolara i banków. pracę FBI i policji. system prawny i słynne więzienia. broń i wielkie wynalazki. Opowieść o napadach na banki to opowieść o Ameryce.

Prosimy zachować spokój. usiąść wygodnie i zacząć czytać. a nikomu nic złego się nie stanie 😉


 


„Od lat na antenie Trójki planujemy z kolegą Wałkuskim napad na bank. Najchętniej amerykański. bo podejrzewam. że tam mają najwięcej pieniędzy. Kolega ma być strategiem przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę. czym się zachwycą. czarno to widzę. Podczas napadu możemy być zabawniejsi od gangu Olsena. A zdaje się. że nie o to chodzi… Mam zatem nadzieję. że książka będzie zachętą dla Państwa do organizacji profesjonalnych napadów. Proszę pamiętać o inspiracji! Powiedzmy… dziesięć procent?”

KUBA STRZYCZKOWSKI. PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

„Marek znowu wałkuje Amerykę. Zdawać by się mogło. że to jedynie historie o mniej lub bardziej udanych napadach. W rzeczywistości to udany portret kraju. który nie przestaje zadziwiać. zachwycać i denerwować”.

MICHAŁ NOGAS. GAZETA WYBORCZA

„Kolega Wałek jest błyskotliwy. Lubię jego poczucie humoru i dlatego mogę słuchać i czytać nawet o napadach. Zwłaszcza tych nieprawdopodobnych”.

MAREK NIEDZWIECKI. PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

„Myslałem o tym. by rozmowy o napadach wydać na płycie kompaktowej. ale książka jest jeszcze lepsza! Tylko brać i czytać!”

PIOTR BARON. PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

Autor: Marek Wałkuski

Cena: 39.90

Marek Wałkuski: MP3dowcipy zydowskie, cyganie puszkin, ludowa historia stanów zjednoczonych, rick riordan apollo i boskie próby, żona piszczka, podrywacze amanda, piekielna miłość pdf doci, metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, prezydent tramp, osaczona online, repetytorium ósmoklasisty angielski pearson pdf, blackhurst, testamenty margaret atwood, warhammer 2ed podręcznik pdf, ekstremalne przywództwo, saint fallen, cokolwiek uczyniliście, rosyjski dla początkujących pdf, paulina łopatniuk, bez ostatniego rozdziału, amok pdf, książka dżuma…