Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z Północy

Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z Północy Kategoria: Fantastyka i fantasy   Drugą część wikińskiej tetralogii rozpoczyna samotna wędrówka młodego wikinga Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada). która prowadzi do spotkania Indian Beothuk. uwikłanych w wojnę o przetrwanie z sąsiednimi plemionami. Jakby tego było mało. Oddi toczy własną bitwę o serce córki wodza – Shaa-naan-dithit.…

Published by admin in6 września 2014
Tagi: , , , ,

Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z Północy

Kategoria: Fantastyka i fantasy

 

Drugą część wikińskiej tetralogii rozpoczyna samotna wędrówka młodego wikinga Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada). która prowadzi do spotkania Indian Beothuk. uwikłanych w wojnę o przetrwanie z sąsiednimi plemionami. Jakby tego było mało. Oddi toczy własną bitwę o serce córki wodza – Shaa-naan-dithit.

Realistycznie prowadzona akcja pozwala także poznać świat duchowy północnoamerykańskich Indian. w zderzeniu z jakże praktyczną wiarą Wikingów.

Jednak to przede wszystkim ogromna. niczym nieskrępowana przygoda. wspaniałe uzupełnienie serialu „Wikingowie” emitowanego przez kanał History.

Autor: Radosław Lewandowski

Cena: 14.90

Radosław Lewandowski: MP3


Rozprawa o metodzie

Kategoria: Pozostałe

Rozprawa o metodzie Kartezjusza jest jednym z najważniejszych traktatów filozoficznych czasów nowożytnych. Aby ułatwić czytanie tego dzieła. Kartezjusz podzielił je na sześć części – rozważania dotyczące nauk. reguł metody. zasad moralnych. dowodów na istnienie Boga i duszy ludzkiej. porządku zagadnień fizycznych i medycznych oraz badań przyrodniczych i własnych pobudek filozoficznych. Rozprawa na pierwszy rzut oka nie przypomina wielkiego traktatu filozoficznego: cechują ją niewielkie rozmiary i przystępny. przyjemny w odbiorze styl pisania: zupełnie jakby zamiarem autora było jak najszybsze zainspirowanie czytelników do własnych przemyśleń.

Właśnie z tego dzieła pochodzi słynne Cogito. ergo sum i właśnie tu Kartezjusz opisał metodę poznawczą opartą na matematyce. która dała solidne podstawy rozwoju najważniejszych nauk ścisłych. włączając w to f

ISBN:

Cena: 9999

:


ówne postaci – prócz tytułowego bohatera również jego ochroniarza Magnusa. cesarza Kaliguli. ale też Szawła/Pawła. Heroda Agryppy i wielu innych – to atuty pisarstwa Fabbriego. do których Autor przyzwyczaił Czytelnika już w poprzednich tomach cyklu.

Kategoria: Autor

Robert Fabbri

ISBN: 978-83-8194-187-7

Cena: 9999

978-83-8194-187-7:patryk pawlak, bad guy chomikuj, wkładki do książek na koniec roku, wanda rutkiewicz helmut scharfetter, jak otworzyć mobi, kurtyna agatha christie, wymiary miednicy kostnej, krzysztof janoszka, perswazja jane austen, the sims randka, houellbecq, tomasz organek partnerka, bitwa pod hydaspes, t pilch zasady badań pedagogicznych warszawa 1995, karta monitorowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego, gra rozpoczęta, republika smoka, ulubione pozycje, katastrofa kosciuszko, choruje, przyślę panu list i klucz…