Zmierzch Homo Economicus

Zmierzch Homo Economicus Kategoria: Ekonomia i biznes   Zmierzch Homo Economicus to druga. po cieszącej się sukcesami Ekonomii dobra i zła. książka Sedlacka. Stanowi ponowną próbę odnowienia wiary w ekonomię i przedstawienia jej jako nauki z ludzką twarzą.  Tym razem Tomas Sedlacek. członek Krajowej Rady Gospodarczej i były doradca Vaclava Havla do spraw ekonomicznych. nie…

Published by admin in30 lipca 2014
Tagi: , , ,

Zmierzch Homo Economicus

Kategoria: Ekonomia i biznes

 

Zmierzch Homo Economicus to druga. po cieszącej się sukcesami Ekonomii dobra i zła. książka Sedlacka. Stanowi ponowną próbę odnowienia wiary w ekonomię i przedstawienia jej jako nauki z ludzką twarzą. 

Tym razem Tomas Sedlacek. członek Krajowej Rady Gospodarczej i były doradca Vaclava Havla do spraw ekonomicznych. nie zwraca się do czytelników jako autor lecz raczej dyskutant lubiący nakłaniać do dialogu. Poprzez pytania i odpowiedzi stara się dociec istoty obecnego kryzysu finansowego. politycznego i społecznego. Jako partnera do dyskusji wybrał kanadyjskiego matematyka i ekonomistę Davida Orella. który również lubi rozbijać stary ład i rozumie. że nie uzdrowimy systemu. jeśli nie zrobimy kroku w nieznane.

 

Autor: Tomas Sedlacek

Cena: 24.00

Tomas Sedlacek: MP3


sci

Kategoria:

Fragment

288709: 4.99

Cena:

4.99:


O prawie rozmowy z użyciem głowy

Kategoria: Literatura młodzieżowa

Nie. to niemożliwe… Ta mała ciekawska Lila. nosicielka wielu talentów i bajecznie bogata kolekcjonerka językowych pomyłek. znów o coś wypytuje?

O prawo?

Nie o to. czy iść w prawo czy w lewo. ale o te wszystkie baaardzo trudne rzeczy?

Książeczka „O prawie rozmowy z użyciem głowy” w zabawny sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu prawa. Opowiada. jaką rolę pełni premier. prezydent i parlamentarzyści. czym jest wotum zaufania i nieufności. po co są ubezpieczenia. związki zawodowe i prawa człowieka. Dowiadujemy się. czym jest tak naprawdę spadek. zasiedzenie czy służebność oraz czy od każdej darowizny należy zapłacić podatek.

Podejmijcie wyzwanie i weźcie do ręki następną książkę z serii „Rozmowy z użyciem głowy”!

Mądre rozmowy na trudne

Autor: Frances Fyfield

Cena: 19.90

Frances Fyfield: MP3


Błogosławieni czystego serca. Skupienie rekolekcyjne

Kategoria: Pozostałe

Jest to pierwsza z cyklu trzech sesji poświęconych radom ewangelicznym.

Czystość serca. do której zaprasza Jezus – podkreśla autor – nie odnosi się jedynie do osób zakonnych i księży przyrzekających celibat. ale do wszystkich uczniów Chrystusa pragnących żyć w intymnej przyjaźni z Nim. Istotą czystości nie są najpierw ascetyczne ograniczenia i wyrzeczenia. ale głębokie pragnienie życia tylko dla Jezusa. Czystość wypływa bowiem z miłości do Pana i do niej prowadzi.

Autor: Józef Augustyn SJ

Cena: 19.90

Józef Augustyn SJ: MP3


Kot Winston. Mruczący agent

Kategoria: Bajki i baśnie

Winston uwielbia wylegiwać się na kanapie i pozwalać się Darii drapać za uchem. Jego zdaniem tak już powinno pozostać. Kiedy jednak ktoś porywa Emilkę. koleżankę z klasy Darii. Winston musi wkroczyć do akcji. Porywacze szantażują jej rodziców. a policja tylko błądzi po omacku. Do stu tysięcy kuwet!

Winston nie wie. co to strach. gdy trzeba stawić czoło przestępcy. No. powiedzmy. że na ogół nie wie. Na szczęście ma do pomocy gang dachowców. rosyjską babcię i swój nieomylny węch.

Autor: Frauke Scheunemann

Cena: 22.90

Frauke Scheunemann: MP3


Concrete Carnival

Kategoria: Pozostałe

You land in prison in your twenties. faced with the likelihood of spending the rest of your life behind the wall. What do you do? Danner Darcleight started writing. He writes about what he sees. what he has done. and the toll that his own past actions have exacted. Concrete Carnival brings us inside a maximum-security prison. introducing a colorful cast of rogues while revealing the day-to-day struggles experienced by millions of Americans now living inside the world’s largest prison complex.Haunted by his past. Darcleight slips the surly bonds of heroin. He gets stripped. deloused. and assigned an inmate number. He learns to navigate among sociopaths. gangbangers. drug dealers. hustlers. thieves. mercurial prison guards. and his own grinding remorse. He works through recurring thoughts of suicide. benefits from serendipitous encounters. and ultimately meets a loving woman who brings warmth to a harsh existence.Darcleight pushes past the cliches and caricat

ISBN:

Cena: 9999

:


Yesterday’s Son

Kategoria: Pozostałe

The Romulans attack the planet Gateway. where Federation scientists are studying the Guardian of Forever — the mysterious portal to the past. The Starship Enterprise must protect the Guardian — or destroy it. But Spock has already used the portal to journey to the past. On the planet Sarpedion. 5.000 years ago. Spock knew a beautiful. primitive woman. Now he has gone back to meet his son!

Autor: A.C. Crispin

Cena: 34.90

A.C. Crispin: MP3miszalski marian, ajn salih, gry lego batman 3, pocztuj, uwikłani tom 6, moja piątka z cambridge, najmroczniejszy sekret pdf, wahlberg karin, magiczne drzewo czerwone krzesło pdf, ostatnia bitwa opowieści z narnii, złączeni obowiązkiem doci, interpretacja trenów kochanowskiego, penelope ward dzień w którym powrócił pdf, spełniony sen, joseph conrad jądro ciemności pdf, olga tokarczuk bieguni audiobook chomikuj, julia i jej córki…