2019

2019 Kategoria: Oprawa Format: MP3 Cena: MP3: Ludowa historia Polski Kategoria: Historia i literatura faktu Opowieść o tym. co zostało w polskiej pamięci zakłamane. albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych. tych. którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.  …

Published by admin in15 lipca 2014
Tagi: , , ,

2019

Kategoria: Oprawa

Format: MP3

Cena:

MP3:


Ludowa historia Polski

Kategoria: Historia i literatura faktu

Opowieść o tym. co zostało w polskiej pamięci zakłamane. albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych. tych. którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.

 

Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych. którzy w społeczeństwie są na górze nad tymi. którzy są na dole — oraz instytucje społeczne. które służyły elitom do przejmowania tego. co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny. ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa. a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania. a bardziej to. jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju. Polakami. Żydami. Ukraińcami i innymi mniejszościami.

Autor: Adam Leszczyński

Cena: 29.90

Adam Leszczyński: MP3


Gdy nadeszło życie

Kategoria: Powieści i opowiadania

 

Znajomi z liceum spotykają się na czterdziestych urodzinach Marceliny. Podczas imprezy jej przyjaciółka Magda trafia do szpitala. Koleżanki i partner starają się ją wesprzeć w trudnych chwilach. choć temperament kobiety znacznie utrudnia im działanie. Nieopatrznie zadane pytanie uruchamia lawinę wspomnień. Mimo upływu lat koszmary dręczą Magdę. Okrutny los zakpił z jej uczuć. planów i marzeń o przyszłości u boku ukochanego. Czy po dwudziestu latach zdoła się otrząsnąć i ucieszą ją zmiany? Ile kłamstw tkwi w każdym w nas?

„Gdy nadeszło życie” to druga część trylogii rozpoczętej powieścią „Gdy opadły emocje”. Każdy tom poświęcony jest rozterkom innej osoby w związku z wydarzeniami z czasów liceum. gdy tworzyli zgraną grupę z nadzieją patrzącą w przyszłość.

W przygotowaniu: „Gdy powrócił spokój”.

Autor: Aneta Krasińska

Cena: 23.90

Aneta Krasińska: MP3klątwa max czornyj, euro truck simulator 2 going east ekspansja polska, kto w chicken creek sprzedaje różnorodne trumienki, przedmiot badań definicja wg nowaka, koszmarny karolek czyta książkę, beyond two souls ps4 trofea, schopenhauer świat jako wola i przedstawienie pdf, stulecie winnych tom 3 chomikuj, hamdan ibn muhammad al maktum rodzeństwo, stan usa z boise krzyżówka, assassin’s creed origins download pl, opowiadania milf, anna karwińska, sara temer…