e czegoś. w co może uwierzyć.”
The Guardian


„W swym reportażu z Rosji i Ukrainy Shaun Walker nie tylko wykonał ciężką i niezbędną pracę. ale także. z niezwykłą historyczną i literacką wrażliwością. ukazuje co to znaczy. kiedy mocarstwo rezygnuje z własnej przyszłości i postanawia zamiast tego sprzedać swoją przeszłość.”
Timothy Snyder

e czegoś. w co może uwierzyć.”The Guardian „W swym reportażu z Rosji i Ukrainy Shaun Walker nie tylko wykonał ciężką i niezbędną pracę. ale także. z niezwykłą historyczną i literacką wrażliwością. ukazuje co to znaczy. kiedy mocarstwo rezygnuje z własnej przyszłości i postanawia zamiast tego sprzedać swoją przeszłość.” Timothy Snyder Kategoria: Autor Shaun Walker ISBN:…

Published by admin in3 maja 2014
Tagi: , , , ,

e czegoś. w co może uwierzyć.”
The Guardian

„W swym reportażu z Rosji i Ukrainy Shaun Walker nie tylko wykonał ciężką i niezbędną pracę. ale także. z niezwykłą historyczną i literacką wrażliwością. ukazuje co to znaczy. kiedy mocarstwo rezygnuje z własnej przyszłości i postanawia zamiast tego sprzedać swoją przeszłość.”
Timothy Snyder

Kategoria: Autor

Shaun Walker

ISBN: 978-83-66517-05-9

Cena: 9999

978-83-66517-05-9:


Pan Wołodyjowski

Kategoria: Powieści i opowiadania

Trzecia i zarazem ostatnia część Sienkiewiczowskiej Trylogii.

Tym razem tłem przygód dla swoich barwnych postaci Sienkiewicz uczynił okres wojen z Turcją (1668-1673). umiejscawiając akcję powieści na Kresach – romantycznej kolebce polskości.

Znów spotkamy bohaterów znanych z poprzednich części – Skrzetuskiego. Kmicica i oczywiście Zagłobę. ale to śmiałe poczynania tytułowego Wołodyjowskiego śledzić będziemy z zapartym tchem. Pan Michał. z racji niewielkiego wzrostu zwany też Małym Rycerzem. już wcześniej dał się poznać jako wojak bez skazy i wzór cnót wszelakich. Jedyne czego mu brakowało to względy panien. Śmierć narzeczonej Anusi Borzobochatej. przegrane konkury o rękę Krzysi. która swe serce oddała – o zgrozo! – wiernemu druhowi i towarzyszowi broni Ketlingowi… Nie miał nasz bohater szczęścia w miłości. I kiedy zdawać by się mogło. że znajdzie je u boku Basi. pieszczotliwie zwanej hajduczkiem. na scenę wkracza dowódca litewskich tatarów Azja Tuhajbejowicz i porywa mu ukochaną…

Epilog wydanej w latach 1887-1888 powieści wieńczą słowa. ujawniające cel powstania Trylogii: „Na tym kończy się ten szereg książek pisanych w ciągu kilku lat i w niemałym trudzie – dla pokrzepienia serc”.

Autor: Henryk Sienkiewicz

Cena: 23.90

Henryk Sienkiewicz: MP3


Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków. które pomogą Ci żyć tu i teraz

Kategoria: Poradniki

Wiele osób nie umie się wydostać z pułapki nieświadomego życia: bezmyślnego reagowania. rozproszenia uwagi i narastającego stresu. Ta nieświadomość wynika ze sposobu pracy układu nerwowego: mózg człowieka jest szczególnie wyczulony na postrzeganie potencjalnych zagrożeń. więc ludzie silnie reagują na impulsy społeczne. kulturowe i technologiczne. Zalewa ich natłok informacji. przez co odczuwają lęk. wzburzenie. martwią się i angażują w walkę z wiatrakami. Telefony komórkowe. laptopy i tablety stały się bronią masowego rozpraszania uwagi. odciągając człowieka od jedynego miejsca. w którym może odnaleźć prawdziwy spokój i szczęście – od chwili obecnej. Czy można jakoś przerwać to błędne koło. jeśli się nie jest buddyjskim mnichem?

W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik. dzięki

29.90: 1

Cena:

1:


iwa. Przejmująca. Zatrzymuje w biegu i całkowicie zmienia słodki. idylliczny obraz rodziny i macierzyństwa. Nie zawsze wiąże się ono ze szczęściem i euforią. Czasem jest to również strach i zagubienie. O tej przemilczanej często prawdzie pisze Daria Skiba. Nie możecie przegapić tej książki. Poruszy Wami do głębi i nie da o sobie zapomnieć…”

Agnieszka Zakrzewska. pisarka

Kategoria: Autor

Daria Skiba

ISBN: 978-83-8194-171-6

Cena: 9999

978-83-8194-171-6:


h czasach tylko to okno go interesowało. Pan Sudek nic nie sfotografował bez miłości. mówi Mariusz Szczygieł. dlatego bardzo chciałem. żeby znalazł się właśnie w tej mojej książce.

Kategoria: Autor

Mariusz Szczygieł

ISBN: 978-83-268-3623-7

Cena: 9999

978-83-268-3623-7:lochocka, jak mikromił i gigacyan ucieczkę mgławic wszczęli, syreny z tytana, skalpel tess gerritsen pdf, złe miejsce haner pdf, francuski dla bystrzaków, arabska księżniczka pdf, mafi tahereh, michał piela, trylogia mazurska, umykająca panna młoda pdf, łysa małpa, mortgage tłumaczenie, karpie bijem audiobook, wyspa dusz, surviving mars wymagania…