Wróżda

Wróżda Kategoria: Fantastyka i fantasy   Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków. opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo. które zostało mu skradzione. odzyskać godność. którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej. staje przeciwko…

Published by admin in24 lutego 2014
Tagi: , , , , , , ,

Wróżda

Kategoria: Fantastyka i fantasy

 

Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków. opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo. które zostało mu skradzione. odzyskać godność. którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej. staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy. władca grodu Giecz. To dopiero początek burzliwego ciągu zdarzeń. w którym główną rolę gra przeklęty. złakniony krwi miecz. Czerwień.

Czy zatrute żądzą zemsty serce wojownika uleczy dopełnienie starosłowiańskiej wróżdy?

W swojej pasjonującej powieści historyczno-fantastycznej Marcin Sindera zaprasza do tajemniczego. starosłowiańskiego świata wojów. żerców. rębajłów i spektakularnych bitew. które na długo pozostają w pamięci. „Wróżda” to pełnokrwiści bohaterowie. któ

Autor: Jane Austen

Cena: 17.90

Jane Austen: MP3


jest u niej równie niesłychana jak miłość – pójdzie dalej i zginie dopiero wówczas. gdy larwa lub poczwarka. reprezentująca przyszły owad. znajdzie się w schronieniu. W tym heroicznym matriarchacie każdy osobnik z całym oddaniem spełnia swój obowiązek ku pożytkowi wszystkich. jak gdyby społeczeństwo składało się z niego jednego.

Kategoria: Autor

Maurice Maeterlinck

ISBN: 978-83-8146-773-5

Cena: 9999

978-83-8146-773-5:


American Heritage’s Great Minds of American History

Kategoria: Pozostałe

In a series of fascinating interviews. today’s best and brightest historians weigh in on the crucial moments in American history. American Heritage Great Minds of American History takes you there. imbuing the past with an immediacy that goes well beyond the scope of formal histories. Roger Mudd’s highly knowledgable questions illuminate five truly first-rate minds:World War II and the Post-War EraStephen Ambrose. biographer of Eisenhower and Nixon. bestselling author of Citizen Soldiers and Undaunted Courage. and adviser to Spielberg’s Saving Private Ryan offers his expert insight into war and its aftermath.The American RevolutionGordon Wood. Pulitzer Prize-winning author of The Radicalism of the American Revolution. and renowned expert on the colonial era brings to life the birth of the first modern democracy.America’s Forgotten Era: 1865-1914David McCullough acclaimed historian and Pulitzer Prize-winning author of Truman.

MP3: Spis_tresci

Cena:

Spis_tresci:


Mimochodem o chodzeniu

Kategoria: Poradniki

Poruszanie się o własnych nogach większość z nas traktuje jako czynność tak oczywistą. że w zasadzie się nad nią nie zastanawiamy. Okolicznościowa przechadzka. spacer z psem. wyjście do sklepu czy do pracy nie wydają się niczym spektakularnym i nie stanowią takiego wyzwania jak zdobycie najwyższych szczytów Ziemi czy podróż dookoła świata. Jednak ta na pozór prozaiczna czynność okazuje się świetnym tematem do głębszych rozważań. a historia chodzenia może być fascynującą lekturą.

Zebrane w tej książce fakty oraz przemyślenia pozwalają spojrzeć na chodzenie z szerszej perspektywy niż codzienne życie czy wynikające z ruchu zdrowotne korzyści. Historia chodzenia to także historia butów oraz specyficzne spojrzenie na sztukę. religię. ewolucję czy wojskowość – we wszystkich tych dziedzinach chodzenie odegrało i odgrywa ważną rolę. choć kontekst. w jakim się pojawia. bywa różny.

Kiedy i jak staliśmy się dwunożni ze wszystkim zaletami i wadami takiego stanu rzeczy? Jaką funkcję spełnia maszerowanie w wojsku i religiach? Czym i jak od wieków chroniono i upiększano stopy? Dlaczego lenistwo nieustannie odciąga nas od chodzenia? Którego ze znanych artystów. myślicieli. pisarzy czy filozofów owładnęła mania wędrowania? I w końcu: co jest tak pociągającego w chodzeniu. że już w trakcie lektury tej książki będziesz chciał rzucić wszystko i ruszyć w drogę?

„Niniejsza książka nie jest naukową rozprawą z jednej prostej przyczyny: nie jestem uczonym. Spiritus movens całości stały się nogi. nie głowa. Jako amator przechadzek starałem się zabrać jak największą liczbę faktów i ciekawostek. Nie wyczerpuję jednak tematu. bo nie jest to możliwe. Chcę. aby czytelnik w rozwijaniu wiedzy mógł iść (i iść i iść i iść…) własną drogą.”

fragment wstępu

Autor: Szymon Augustyniak

Cena: 34.90

Szymon Augustyniak: MP3


Kategoria:

:

Cena:

:


tóre z nich. nie tak. jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to. by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą. w nadziei. że nie ma przeszkody. której nie mogłaby pokonać miłość.

Kategoria: Autor

Agnieszka Krawczyk

ISBN: 978-83-8194-165-5

Cena: 9999

978-83-8194-165-5:


Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Warszawa. lata 20. XX w. Właściciel domu handlowego Leopold Mueckenbrun znika w tajemniczych okolicznościach na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Sprawę prowadzi komisarz Lednicki. Do poszukiwań zaangażowany zostaje amerykański detektyw Allenby. który prowadzi sieć znanych biur detektywistycznych na całym świecie. Pomaga mu Chaimek Gold. młody Żyd. zatrudniony przez Mueckenbruna i podkochujący się w jego córce. Jednym z pierwszych podejrzanych jest Karol Mueckenbrun. syn zaginionego. typowy niebieski ptak. Patronat medialny: Klub MOrd. To pierwszy tom serii Kryminały przedwojennej Warszawy – seria książek kryminalnych. których akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie

Autor: Marek Romański

Cena: 28.00

Marek Romański: MP3


Kategoria: Wydawnictwo

Rok_wydania

2019: Oprawa

Cena:

Oprawa:rurarz, monika karbowska, coben home chomikuj, słownik frazeologiczny pdf, psychologia emocji pdf, salman rushdie szatańskie wersety, laurann dohner cyborg seduction tłumaczenie, medal of honor airborn, nobel olga tokarczuk, pendergast, regina brett kochaj pdf chomikuj, meandry miłości, anna tarwacka, baśniobór kendra…