Więzienie NKWD

Więzienie NKWD Kategoria: Pozostałe Więzienie NKWD to przedostatnia część wojennego cyklu Svena Hassela o członkach 27. Pułku Pancernego kompanii karnej w armii niemieckiej. opartego w dużej mierze na wspomnieniach autora. Ponownie stykamy się z opisem morderczych walk na wschodzie. Współtowarzysze broni znani z poprzednich części poznają brutalność radzieckiego systemu. Istne piekło na ziemi. Czy tym…

Published by admin in24 stycznia 2014
Tagi: , , ,

Więzienie NKWD

Kategoria: Pozostałe

Więzienie NKWD to przedostatnia część wojennego cyklu Svena Hassela o członkach 27. Pułku Pancernego kompanii karnej w armii niemieckiej. opartego w dużej mierze na wspomnieniach autora. Ponownie stykamy się z opisem morderczych walk na wschodzie. Współtowarzysze broni znani z poprzednich części poznają brutalność radzieckiego systemu. Istne piekło na ziemi. Czy tym razem przetrwają wszyscy?

Hassel w swoich powieściach ukazuje wojnę z perspektywy jednostki. walczącej o przetrwanie. Bohaterowie cyklu pochodzą z różnych warstw społecznych. są różnej narodowości. lecz łączy ich jedno – nadzieja na przeżycie. Wojna u Hassela to brutalne szaleństwo pozbawione celu. a okupione krwią żołnierzy – zwyczajnych ludzi.

Sven Hassel (1917-2012) był autorem książek z czasów II Wojny Światowej. Napisał czternaście książek o bitwach na Froncie Wschodnim.

Powieści Hassela opierają się na jego własnych doświadczeniach ze służby w kompanii karnej armii niemieckiej podczas II Wojny Światowej. Są świadectwem brutalności wojny i pokazują wyjątkową perspektywę desperackiej walki o przetrwanie wiecznie zbędnego żołnierza

Hassel debiutował w 1953 roku powieścią „Legion potępieńców”. a w ślad za nią ukazało się pozostałych trzynaście tytułów. Cała seria została opublikowana w ponad 50 krajach. przetłumaczona na ponad 25 języków i sprzedana w ponad 53 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Autor: Sven Hassel

Cena: 14.90

Sven Hassel: MP3


Jack Reacher. Nocna runda

Kategoria: Pozostałe

 

To już reguła: Reacher wysiada z autobusu – Lee Child ląduje na liście bestsellerów.

Wysiadł na postoju. żeby rozprostować kości. i na wystawie lombardu zobaczył znajomo wyglądający sygnet. Takie nosili kadeci West Point. kiedy tam studiował. Ten. sądząc po wielkości. należał do kadetki. Jak to się stało. że trafił do lombardu w jakiejś dziurze? Chęć odkrycia tej historii to wystarczający powód. by nie wsiadać z powrotem do autobusu. A jest jeszcze inny: informacje o sygnecie Reacher musi wyciągać tak. że pytane osoby pożałują. że kiedykolwiek go spotkały. Co tym bardziej podsyca jego determinację.

Pozna historię właścicielki sygnetu. nawet jeśli będzie musiał stanąć sam przeciwko bandzie harleyowców. spacyfikować miejscowego mafiosa. sprzymierzyć się z dziwnym człowieczkiem w garniturze i przemierzać dzikie pustkowia Wyoming.

 

Autor: Lee Child

Cena: 34.90

Lee Child: MP3


Polscy szpiedzy

Kategoria: Historia i literatura faktu

Dlaczego kontrwywiad II RP uznał swojego najlepszego agenta za zdrajcę? Kogo naprawdę kochała Krystyna Skarbek? Czy pułkownik Kukliński brał pieniądze od CIA za swoją działalność? Kto korzystał ze szpiegowskich zdobyczy Mariana Zacharskiego? Jak wyglądała nauka w Szkole Szpiegów w Starych Kiejkutach?

Napoleon Bonaparte twierdził. że dla żołnierzy ma ordery. dla szpiegów natomiast tylko złoto. Czasy się jednak zmieniły. a wraz z nimi postrzeganie tego zawodu. który raczej można by było nazwać sposobem na życie.

Sławomir Koper i Arek Biedrzycki. reżyser Polskich szpiegów. przedstawiają książkę napisaną na podstawie scenariuszy Sławomira Kopra dla tego serialu. To literacka wersja telewizyjnej superprodukcji. znacznie rozszerzona w stosunku do ekranowego pierwowzoru. Z tego też powodu dowiemy się znacznie więcej o polskich agentach działających po obu stronach barykady.

Autor: Karolina Garlej-Zgorzelska

Cena: 9.99

Karolina Garlej-Zgorzelska: MP3szanse powstania listopadowego, alistair maclean 48 godzin, suka śmieje się ostatnia pdf, zwrotnice dziejów, książki pdf chomikuj pl, słowik i róża, harry potter i kamień filozoficzny pdf, wielki ogarniacz życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać, elle casey, wielka księga ziół, gotowi na start pat flynn, psychiatria jarema, maciej kozakiewicz, teraz zaśniesz pdf…