Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji

Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji Kategoria: Literatura młodzieżowa   Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie. prawda? Z tej książki dowiecie się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku. jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto…

Published by admin in18 grudnia 2013
Tagi: , , ,

Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji

Kategoria: Literatura młodzieżowa

 

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie. prawda? Z tej książki dowiecie się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku. jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto świata. Przedstawimy również najważniejsze auta polskiej produkcji. Ale to nie wszystko! Wytłumaczymy. czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym. by poruszać się szybciej i szybciej. zdradzimy. jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć. Zabierzemy Was także na przejażdżkę po najsłynniejszej trasie terenowej w Stanach Zjednoczonych. gdzie przejechanie 30 kilometrów zajmuje aż trzy dni. Wytłumaczymy Wam również. czym różni się pick-up od coupé i jak działa silnik.

Autor: Adam Nasielski

Cena: 32.00

Adam Nasielski: MP3


Noc kota. dzień sowy: Gliniana Pieczęć

Kategoria: Fantastyka i fantasy

Wszystkie drogi prowadzą do Castelburga. Nawet jeśli z pozoru wiodą do Międzyświata albo w okolice Pustej Ziemi. gdzie podobno zamieszkiwali bogowie.

Gdy bohaterowie wyruszają na wędrówkę. może ona okazać się jeszcze trudniejsza. niż przypuszczali. Mitria i jej towarzysze nie podejrzewają nawet. dokąd zaprowadzi ich droga. którą obrali. Leta Therrus wraz z towarzyszącą jej Cantią wyruszają do Xanty. Sirocco ucieka z Castelburga w obawie przed zemstą swoich mocodawców. Verena Haage trafia w sam środek spisku. który nie może skończyć się dobrze. Prządki obserwują rozrastające się kłącze opowieści. śledzą losy legendy o wielkiej miłości. która zaczyna oplatać wszystkich swoją siecią…

Jak zakończy się historia Mitrii i Jardala?

 

Marta Kładź-Kocot – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. zafascynowana pograniczami fantastyki

ISBN:

Cena: 9999

:


nd the traces of our earliest ancestors; to confirmation from molecular biology and genetics. All of this. and much more. bears witness to the truth of evolution.The Greatest Show on Earth comes at a critical time: systematic opposition to the fact of evolution is now flourishing as never before. especially in America. In Britain and elsewhere in the world. teachers witness insidious attempts to undermine the status of science in their classrooms. Richard Dawkins provides unequivocal evidence that boldly and comprehensively rebuts such nonsense. At the same time he shares with us his palpable love of the natural world and the essential role that science plays in its interpretation. Written with elegance. wit and passion. it is hard-hitting. absorbing and totally convincing.

Kategoria: Autor

Richard Dawkins

ISBN:

Cena: 9999

:


Kategoria:

:

Cena: 50.90

:


Mantra ciszy. 7 reguł duchowej ścieżki

Kategoria: Religia

W jednej z dalekowschodnich tradycji uznaje się. że istnieje gwarantowana ścieżka prowadząca do duchowego oświecenia. Otóż wystarczy pewien mało skomplikowany rytuał powtórzyć osiemset tysięcy razy. Problem w tym. że jeśli odliczyć czas niezbędny na sen. jedzenie i inne ważne czynności. zajęłoby to dobrze ponad osiemdziesiąt lat. Trudno się zatem dziwić. że jak świat długi i szeroki adepci duchowości pilnie poszukują nieco szybszych sposobów. I oczywiście jest ich wiele – większość z nich zaś. o dziwo. łączy ta sama zasada. To konsekwencja i trzymanie się reguł. Nic ponadto.

Ta książka przedstawia jeden z takich systemów – prosty. spójny i co najważniejsze: niezwiązany z żadną konkretną religią. Jednocześnie taki. którego fundamenty można znaleźć we wszystkich religiach. wierzeniach czy modelach rozwoju duchowego. Co więcej – ten system nie tylko ułatwia kroczenie ścieżką duchową. Dzięki niemu łatwo można na nią powrócić. kiedy przydarzy się zgubić drogę.

A teraz usiądź i oczyść umysł. Wyrównaj oddech. Medytuj. Kiedy zaś skończysz swoją codzienną medytację. rusz w drogę – w jej trakcie pamiętaj o zaledwie siedmiu prostych regułach. Stosuj je konsekwentnie i w pełni świadomie. I nie oczekuj niczego. Niczego się nie spodziewaj. Efekty pod postacią zmiany jakości Twojego życia pojawią się prędzej czy później. Zazwyczaj prędzej. niż oczekujesz. Prędzej. niż się spodziewasz.

Autor: Jarosław Gibas

Cena: 26.90

Jarosław Gibas: MP3


Alibi. Inspektor Bernard Żbik. Tom 1

Kategoria: Literatura sensacyjna i grozy

Warszawa przedwojenna. początek lat 30. XX w. Albert Godlewski. mieszkający w willi przy Alei Róż 3 otrzymuje tajemniczy anonim. Czy zabójca spełni swą groźbę i zabije ofiarę? Kto nim mógłby być i co nim może kierować? Na te pytania postarają się odpowiedzieć: inspektor Bernard Żbik i detektyw Jerzy Klin – przyjaciel Godlewskiego. Pierwsza cześć serii Wielkie gry inspektora Bernarda Żbika.

Autor: Adam Nasielski

Cena: 32.00

Adam Nasielski: MP3martwa natura z wędzidłem pdf, czas wagi, bonnie dennison, streszczenie karolcia, beata łuczak, liberometr, zyta woroniecka, shutter girl pdf, pamiętnik podrecznej, spod pióra, pillars of eternity z dala od domu, w ciemnościach strachu, abbi glines dla ciebie płonę, grzeszny zdobywca pdf, ludmiły ignatienko, upadli książka pdf, michalak katarzyna serie, zlap.mnie jesli potrafisz, final fantasy ps3, ajudach, dzień jak dzień simon beckett, portret artysty w wieku młodzieńczym, łamigłówki logiczne pdf, ginekologia i położnictwo bręborowicz pdf, monika lech…